• <
premium

Schiedel Metaloterm to ponad 50-letnie doświadczenie w opracowywaniu systemów odprowadzania spalin m.in. dla przemysłu stoczniowego.

Dane kontaktowe

 • Adres: 45-449 Opole, Wschodnia 24
 • Telefon: +48 (77) 455 59 49
 • Fax: +48 (77) 455 59 47
 • E-mail: biuro@schiedel.com

Udostępnij

Firma Schiedel to europejski lider w produkcji ceramicznych i stalowych systemów kominowych, jak i zintegrowanych systemów wentylacyjnych i grzewczych.

Kominy marki Schiedel charakteryzuje wysoka trwałość, funkcjonalność i komfort użytkowania. Schiedel to synonim jakości, innowacyjnych rozwiązań oraz bezpieczeństwa, które nasi Klienci bardzo cenią, od ponad 70 lat. Produkty firmy Schiedel to energooszczędne rozwiązania, spełniające wszelkie normy dotyczące ochrony środowiska.

Marka Metaloterm to wiodący europejski producent systemów odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego, spożywczego, zastosowań przemysłowych i budynków niemieszkalnych, a także do kominków i pieców w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Ponad 50-letnie doświadczenie w branży pozwala nam na realizację najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla naszych klientów, m.in. kominy jednościenne, dwuścienne i koncentryczne, tłumiki, kolana raz trójniki.

Oferta

Firma Schiedel ma w swojej ofercie 2 rozwiązania dedykowane dla przemysłu stoczniowego: system AD i system AM, które charakteryzuje:

 • niska waga elementów, zredukowana o 50% względem tradycyjnych systemów stalowych
 • wewnętrzna i zewnętrzna ścianka wykonane z wysokiej jakości ze stali nierdzewnej
 • lepsza ochrona cieplna (grubość minimalna izolacji 37,5 mm)
 • wysokie zabezpieczenie przed korozją dzięki ciągłości izolacji
 • szybka i prosta instalacja bez konieczności korzystania z dźwigu, przy użyciu podstawowych narzędzi instalatorskich
 • wymagane tylko 50 mm wolnej przestrzeni od materiałów palnych
 • lekkie wsporniki i kątowniki wykonane ze stali nierdzewnej
 • niewymagane kompensatory

System AD

System AD to modułowy wielowarstwowy izolowany wełną system odprowadzania spalin z zewnętrznymi kołnierzami uszczelniającymi. Przeznaczony do odprowadzania spalin o wysokich temperaturach i bardzo wysokim ciśnieniu w suchym trybie pracy.

System jest specjalnie zaprojektowany do współpracy z urządzeniami wyposażonymi w silniki gazowe i diesla, jak np. agregaty prądotwórcze czy awaryjne źródła zasilania w energię.

Zastosowanie:

- silniki gazowe i diesla

- awaryjne źródła energii

- układy podtrzymania zasilania (UPS)

- procesy przemysłowe

System AM

System AM to modułowy wielowarstwowy izolowany wełną mineralną system odprowadzania spalin z zewnętrznymi kołnierzami uszczelniającymi. Przystosowany do użytku w środowisku o wysokim ryzyku korozji.

Zastosowanie:

- silniki gazowe i diesla

- awaryjne źródła energii

- układy podtrzymania zasilania (UPS)

- spalarnie odpadów

- kaskady kotłów

 

 

Zdjęcia

Opis dodatkowy

Systemy odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego , Spalanie opadów , systemy odprowadzania spalin , Super jachty , Awaryjne źródła energii , Super jachty , kominy , Innowacyjne systemy spalinowe dla przemysłu stoczniowego , Tłumiki dla silników jachtów i statków , Odprowadzanie spalin w super jachtach i statkach , Platformy wiertnicze , Systemy kominowe , odprowadzanie spalin dla przemysłu offshore , odprowadzanie spalin dla przemysłu energetycznego , odprowadzanie spalin dla Konstrukcji Offshore , Urządzenia Offshore , Wyposażenie Offshore , Wyposażenie platform wiertniczych , Wyposażenie energetyki morskiej , Ultralekkie systemy odprowadzania spalin dla przemysłu stoczniowego , Inteligentne systemy odprowadzania spalin

Dziękujemy za wysłane grafiki.