• <
plus

Dane kontaktowe

  • Adres: 70-952 Szczecin, Gdańska 36
  • Telefon: + 48 (91) 814 50 00
  • Fax: + 48 (91) 814 50 01
  • E-mail: biuro.szczecin@makrum.pl

Udostępnij

Profil firmy
Od 140 lat konstrukcja i budowa specjalistycznych maszyn oraz urządzeń, a także dostarczanie kompletnych linii technologicznych jest naszą specjalnością.

Podstawowymi produktami spółki są ciężkie stalowe konstrukcje maszyn. Mają one zastosowanie w górnictwie morskim (offshore) i urządzeniach okrętowych oraz w szeroko pojmowanym przemyśle maszynowym, w tym między innymi w przemyśle papierniczym, wydobywczym oraz wielu innych.

Naszą działalność prowadzimy w Bydgoszczy oraz w szczecińskiej Stoczni Pomerania.

Oferta

Spółka posiada bogate doświadczenie w zakresie konstrukcji i budowy specjalistycznych maszyn oraz urządzeń mających m.in. zastosowanie w przemyśle okrętowym i offshore. Pierwsze kontrakty na budowę maszyn dla górnictwa morskiego spółka podpisała ze szkockim Rolls-Royce\'em w 2002 roku. Obecnie MAKRUM S.A. należy do liczących się na świecie producentów maszyn dla tej branży. Od 2005 roku spółka koncentruje się na produkcji sprzętu dla statków, które wykorzystywane są do prac przy platformach wiertniczych.

Podstawowymi produktami spółki są ciężkie, zwarte konstrukcje maszyn, które mają zastosowanie nie tylko w górnictwie morskim i urządzeniach okrętowych, a także w przemyśle maszynowym, w tym między innymi w przemyśle papierniczym, wydobywczym i innych. Spółka wytwarza konstrukcje zwarte, w dobry sposób wykorzystując zadaszone i silnie udźwigowione powierzchnie hal produkcyjnych.

Wśród wyrobów dostarczanych dla górnictwa okrętowego i na rynek urządzeń okrętowy można wyróżnić między innymi: rolki rufowe, centrujące urządzenia chwytakowe, zbiorniki BHS, urządzenia stabilizujące ruch statków.


Rolki rufowe - są to urządzenia montowane na jednostkach pływających typu AHTS (Anchor Handling Tag Supply vessel – specjalistyczna jednostka oceanotechniczna do obsługi platform wiertniczych). MAKRUM S.A. jest jedynym w Europie dostawcą rolek rufowych dla grupy Rolls-Royce Marine.


Urządzenia stabilizujące ruch statku - stosowane są na statkach, na których przechyły w trakcie ruchu jednostki powinny zostać ograniczone do minimum. Takie urządzenia posiada między innymi najbardziej luksusowy na świecie statek Queen Mary II.

Zbiorniki BHS (Bulk Handling System - System Załadunku Towarów Masowych) - służą do gromadzenia na jednostkach AHTS materiałów sypkich, głównie cementu, a następnie do jego transportu na wieże i platformy wiertnicze.


Urządzenia dźwigowe - zespoły i podzespoły urządzeń dźwigowych są nową grupą wyrobów, których produkcję spółka rozpoczęła w 2006 roku odpowiadając na rosnący popyt na tego typu urządzenia. Wśród nich wyróżnić należy konstrukcję ramion i kolumn dźwigów, a także zespoły dużych wciągarek służących do napędu układów linowych urządzeń dźwigowych.


Konstrukcje o krągłym kształcie, inne konstrukcje Spółka posiada wieloletnie doświadczenie w wytwarzaniu konstrukcji o kształcie rurowym. Ich zastosowanie może być różnorodne i wielorakie. Na potrzeby rynku okrętowego mogą to być na przykład tunele sterów strumieniowych. Innym zastosowaniem tych konstrukcji jest na przykład korownik służący do zdejmowania kory z drewna w procesie produkcyjnym przemysłu papierniczego.


Produkcja na rynek krajowy Stanowi ją głównie obróbka wielkogabarytowych elementów, jak również regeneracja zespołów i podzespołów do konstrukcji maszyn produkowanych przez MAKRUM S.A. w swojej wieloletniej historii. Posiadane archiwum dokumentacji technicznej stanowi o przewadze Spółki nad produkcją nielegalną silnie rozpowszechnioną w Polsce ze względu na brak regulacji prawnych zabezpieczających w sposób właściwy prawa Spółki.

Kontakt do działów firmy

Kontakt
MAKRUM S.A.
ul. Leśna 11-19
85-676 Bydgoszcz
tel. (+ 48 52) 323 64 01
fax (+ 48 52) 323 64 00

Sekretariat Zarządu
tel. (+ 48 52) 323 64 02
e-mail: sekretariat@makrum.pl

wejście od ul. Sułkowskiego, róg ul. Kamiennej

Zdjęcia

Opis dodatkowy

przemysł offshore, offshore, stocznia pomerania, przemysł okrętowy, konstrukcje stalowe, urządzenia okrętowe, przemysł wydobywczy, konstrukcje ciężkie, przemysł stoczniowy, usługi stoczniowe, budowa statków, górnictwo morskie,

Dziękujemy za wysłane grafiki.