• <
smartre_2023

PERN z nową umową dot. budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

14.07.2020 17:05 Źródło: PERN
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki PERN z nową umową dot. budowy rurociągu Boronów – Trzebinia

Partnerzy portalu

PERN z nową umową dot. budowy rurociągu Boronów – Trzebinia - GospodarkaMorska.pl
fot. PERN

PERN podpisał umowę z firmą, która dostarczy rury i łuki na potrzeby budowy rurociągu produktowego Boronów – Trzebinia, projektu należącego do Megainwestycji. W postępowaniu przetargowym najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum spółek: Ferrum S.A. oraz Izostal S.A.

Umowa z konsorcjum spółek: Ferrum S.A. z siedzibą w Katowicach (lider) oraz Izostal S.A. z siedzibą w miejscowości Kolonowskie została podpisana 14 lipca 2020 r. Jest to ważny kamień milowy w harmonogramie projektu budowy rurociągu relacji Boronów – Trzebinia.

Celem realizacji projektu jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa przez zwiększenie zasięgu transportu rurociągowego z Zakładu Głównego PKN ORLEN S.A. Inwestycja zakłada budowę rurociągu produktowego o długości ok. 97 km relacji Boronów – Trzebinia, przebiegającego przez tereny województwa śląskiego i małopolskiego (w sumie jedenaście gmin) wraz z modernizacją istniejącej infrastruktury oraz budową dwóch nowych pompowni paliw na trasie rurociągu Płock – Koluszki – Boronów, które zapewnią osiągnięcie zakładanych przepustowości i maksymalizację przeładunków paliw na odcinku Płock – Trzebinia.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.