• <

Wynik wyszukiwania - "infrastruktura" - Wiadomości

Spółka MidOcean Energy należąca do EIG przejmuje 20% udziałów w Peru LNG

MidOcean Energy, spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, wiodącego inwestora instytucjonalnego w globalnych sektorach energii i infrastruktury, poinformowała dzisiaj o sfinalizowaniu ogłoszonej wcześniej umowy zakupu należących do SK Earthon („SK”) 20% udziałów w Peru LNG („PLNG”), spółki będącej właścicielem i operatorem pierwszego zakładu eksportu gazu ziemnego w Ameryce Południowej.
24.04.2024

G-TEC zakończył projekt geodezyjny dla Baltic Power, morskiej farmy wiatrowej budowanej na polskim Bałtyku

Projekt realizowany przez G-TEC, będącego podwykonawcą dla konsorcjum, w skład którego wchodzą DEME Offshore, TFKable Group i NKT, obejmował około 130 km eksportowych i 127 km międzysystemowych, które połączą 76 turbin wiatrowych i dwie podstacje morskie.
23.04.2024

Nexans finalizuje umowę serwisową z Equinor

Nexans i firma energetyczna Equinor zacieśniają długoterminową współpracę dzięki czteroletniemu kontraktowi na naprawy awaryjne i gotowość. Umowa obejmuje pomoc ze strony zespołu ekspertów Nexans oraz zapewnienie statku w celu spełnienia wymagań interwencyjnych.
23.04.2024

Darłowo ma apetyt na offshore wind

Miasto Darłowo zacieśnia współpracę z ważnymi graczami sektora morskiej energetyki wiatrowej. To element strategii rozwoju infrastruktury portowej, na co miasto ma szansę pozyskać wsparcie w wysokości 275 milionów złotych z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
21.04.2024

Duda: infrastruktura Trójmorza pozwoliła zrezygnować z rosyjskich źródeł energii

Rosyjska agresja na Ukrainę szczególnie mocno dotknęła Europy Środkowo-Wschodniej; infrastruktura Trójmorza umożliwiła nam rezygnację z rosyjskich źródeł energii i pomogła uniknąć najgorszych konsekwencji tej wojny - powiedział w czwartek w ONZ prezydent Andrzej Duda.
18.04.2024

Terminal Kontenerowy w Porcie Świnoujście z decyzją lokalizacyjną

Wojewoda Zachodniopomorski Adam Rudawski wydał decyzję lokalizacyjną dla Terminalu Kontenerowego w Świnoujściu. Tym samym można już przystąpić do projektowania infrastruktury dostępowej do terminalu. Powstanie głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu jest jednym z elementów ujętych w „Programie rozwoju portów morskich do 2023 roku”. Jego celem jest utrwalenie pozycji polskich portów w basenie Morza Bałtyckiego i stworzenie z nich kluczowych węzłów globalnych łańcuchów dostaw dla Europy Środkowo-Wschodniej.
17.04.2024

USA rozbudują bazę morską w Papui-Nowej Gwinei

W obliczu zagrożenia ze strony Chin oraz ekspansji tego państwa na Oceanie Spokojnym, USA planują odnowić i rozbudować bazę sił morskich Lombrum, mieszczącą się na wyspie Los Negros w Papui-Nowej Gwinei. Aktualnie są rozważane różne projekty rozbudowy placówki, a koszt ma wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów dolarów.
09.04.2024

Pierwszy transport kolejowy obsłużony w terminalu promowym w Porcie Świnoujście po remoncie

Na terminalu promowym w Porcie Świnoujście został obsłużony pierwszy po modernizacji transport kolejowy. Inwestycja posłużyła przytosowaniu infrastruktury terminalu do obsługi transportu intermodalnego, w tym obsługi promów o długości do 270 metrów i pięcioma stanowiskami do cumowania.
08.04.2024

Zmodernizowana infrastruktura wodna na Odrze granicznej

Wody Polskie zakończyły prace realizowane na Odrze granicznej w ramach Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Infrastruktura hydrotechniczna uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie trwają prace porządkowe oraz gwarancyjne. Zgodnie z planem w przyszłym roku ruszy monitoring poinwestycyjny przedsięwzięcia. We współpracy z Niemcami, infrastruktura będzie utrzymywana dla spełniania celów przeciwpowodziowych.
05.04.2024

PORR S.A. wykona modernizację dwóch kolejnych nabrzeży w Porcie Gdańsk

Prezes Portu Gdańsk Krzysztof Kaczmarek podpisał dwie umowy z PORR S.A. na modernizację Nabrzeży - Rudowego i Bytomskiego. Łączna długość nabrzeży objętych przebudową to ponad 450 m. Inwestycja jest częścią większego projektu, który został dofinansowany z instrumentu „Łącząc Europę” na lata 2021-2027 (CEF 2). Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyni się do wzrostu konkurencyjności Portu Gdańsk, wzmocnienia potencjału przeładunkowego oraz zwiększenia przepustowości.
21.03.2024

Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni: duże projekty infrastrukturalne realizowane bez zmian

O najważniejszych z punktu widzenia gospodarki morskiej inwestycjach infrastrukturalnych w portach Gdańsk, Gdynia i Elbląg, ale także mniejszych portach i utrzymaniu pasa technicznego wzdłuż wybrzeża, oraz o problemach kadrowych rozmawiamy z nową dyrektorką Urzędu Morskiego w Gdyni Anną Stelmaszyk-Świerczyńską.
17.03.2024

Spotkanie wiceministra infrastruktury Arkadiusza Marchewki z przedstawicielami Banku Światowego

Wiceminister infrastruktury Arkadiusz Marchewka spotkał się 8 marca 2024 roku w Warszawie z przedstawicielami Banku Światowego. Głównym celem spotkania była kontynuacja rozmów na temat współpracy w zakresie finansowania tzw. nowego projektu w gospodarce wodnej.
08.03.2024

Ponad 2 mln przeładowanych TEU. Baltic Hub podsumowuje 2023 rok

Gdański terminal kontenerowy Baltic Hub, podsumowuje 2023 rok, który obfitował w rekordy, ważne inwestycje i nowe partnerstwa. Firma z optymizmem patrzy w przyszłość, przedstawiając ambitne plany na kolejne lata.
06.02.2024

Szef BBN wskazuje na potrzebę rozbudowy morskiej infrastruktury. Czeka nas "odbudowa" Portu Wojennego Hel?

Podczas uroczystości położenia stępki pod prototypowa fregatę programu "Miecznik" Jacek Siewiera zwrócił uwagę na szereg wyzwań stojących przed morskim rodzajem sił zbrojnych. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zwrócił uwagę na możliwość wykorzystania w tym celu Punktu Bazowania Hel, który do 2006 roku był siedzibą zlikwidowanej 9. Flotylli Obrony Wybrzeża.
05.02.2024

Port Gdynia pod ochroną. Jak zapewnić bezpieczeństwo infrastrukturze?

Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie w ostatnich latach stanęły przed zarządzającymi obiektami infrastruktury strategicznej w Polsce, jest zapewnienie im odpowiedniego bezpieczeństwa. Zaglądamy do Zarządu Morskiego Portu Gdynia, by sprawdzić, jak bardzo wielowątkowe i trudne jest to zagadnienie w tak rozbudowanej i urozmaiconej instytucji.
30.01.2024

PGE i Orsted wybrały generalnego wykonawcę przyłącza lądowego dla Baltica 2

Grupa PGE i Orsted podpisały umowę z GE Vernova – reprezentowaną w Polsce przez GE Power Sp. z o.o. – oraz Polimex Mostostal, które zbudują lądową infrastrukturę do wyprowadzenia mocy z projektu Baltica 2, jednego z dwóch etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica - poinformowała w czwartek spółka PGE.
18.01.2024

Elbląg nie odda portu. Jest porozumienie w sprawie pogłębienia toru wodnego

16 stycznia władze Elbląga spotkały się w Warszawie z wiceministrem infrastruktury Arkadiuszem Marchewką, aby wypracować wspólne rozwiązanie w kwestii dokończenia pogłębiania toru wodnego.
17.01.2024

KE zatwierdziła 126 mln euro na rumuński program inwestycji w porty w związku z wojną na Ukrainie

Komisja Europejska zatwierdziła w czwartek wydzielenie 126 mln euro na rumuński program wsparcia inwestycji w portach w związku ze zwiększeniem przepływów handlowych, spowodowanym przez agresję Rosji na Ukrainę – informuje rumuński portal Digi24.
12.01.2024

Ukraina pokazuje potencjał bojowy swoich morskich dronów

Sukces operacji morskich z udziałem bezzałogowych pojazdów nawodnych pomógł Ukrainie choć w pewnym stopniu oddalić zagrożenie ataków Floty Czarnomorskiej. Siły zbrojne broniącego się państwa pochwaliły się, jakie wyposażenie znajduje się w jego morskim arsenale.
29.12.2023

RWE przekazuje kontrolę nad terminalem LNG niemieckiemu operatorowi

Wraz z 1 stycznia 2024 roku niemiecki operator energetyczny RWE przekaże infrastrukturę LNG, znaną jako projekt Elbenhafen, zbudowaną w Brunsbüttel federalnemu operatorowi Deutsche Energy Terminal (DET). Odbywa się to ponad dziewięć miesięcy po rozpoczęciu transportu gazu.
27.12.2023

Ukraińskie porty zwiększyły w tym roku przeładunki o 15,8%.

Trwająca od lutego ubr. wojna na Ukrainie okazała się wyjątkowo bolesna dla krajowej branży żeglugowej, jednak w ostatnim czasie udało się jej częściowo podźwignąć z kryzysu. Krajowe statystyki podają, że w okresie styczeń-listopad br. porty zwiększyły przeładunki w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku o 15,8%, do 52,8 mln ton. Jest to efekt wykorzystania tzw. "korytarza zbożowego", współpracy międzynarodowej i sukcesów w zakresie zabezpieczenia ukraińskich wód terytorialnych i infrastruktury morskiej.
19.12.2023

Ponad 100 obiektów portowej infrastruktury Ukrainy uszkodzonych w rosyjskich atakach od lipca

Ponad 100 obiektów portowej infrastruktury zostało uszkodzonych w rosyjskich atakach na Ukrainie od 18 lipca – poinformował w środę szef Administracji Morskich Portów Ukrainy Jurij Łytwyn, którego cytuje portal Ekonomiczna Prawda.
13.12.2023

Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury, Arkadiusz Marchewka wiceministrem

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w skład Rady Ministrów Dariusza Klimczaka na urząd ministra infrastruktury. Zastąpił on na tym stanowisku pełniącego ten urząd od 27 listopada Alvina Gajadhura. Znamy również pierwszego wiceministra w resorcie. Będzie to Arkadiusz Marchewka, który prawdopodobnie zostanie sekretarzem stanu ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej czyli następcą Marka Gróbarczyka.
13.12.2023

Zgłoszony przez Gaz-System transgraniczny korytarz wodorowy otrzymał status PCI

Komisja Europejska opublikowała listę inwestycji, które uzyskały status projektów będących przedmiotem wspólnego zainteresowania w sektorze energetycznym. Na listę wpisany został projekt budowy Nordycko-Bałtyckiego Korytarza Wodorowego. Na opublikowanej 28 listopada br. liście projektów PCI (ang. Projects of Common Interest - PCI) po raz pierwszy uwzględniono projekty inwestycyjne mające na celu budowę zintegrowanej europejskiej infrastruktury wodorowej.
01.12.2023

Finlandia i Estonia chcą zbadać w Chinach powiązany z uszkodzeniem Balticconnector kontenerowiec

Estonia i Finlandia chcą wysłać swoich przedstawicieli do Chin, aby zbadali głównego podejrzanego w sprawie uszkodzenia infrastruktury podwodnej w Zatoce Fińskiej, czyli statek NewNew Polar Bear - podał w poniedziałek dziennik "Postimees".
28.11.2023

Władze Estonii i Finalandii chcą wysłać do Chin ekspertów mających zbadać statek powiązany z awarią Balticconnector

Estonia i Finlandia chcą wysłać swoich przedstawicieli do Chin, aby zbadali głównego podejrzanego w sprawie uszkodzenia infrastruktury podwodnej w Zatoce Fińskiej, czyli statek NewNew Polar Bear - podał w poniedziałek dziennik "Postimees".
27.11.2023

Droga Czerwona w Gdyni. Spotkania dla mieszkańców

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku planuje w najbliższym czasie trzy spotkania, na których omówiona zostanie kwestia budowy Drogi Czerwonej w Gdyni. Udział w nich jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza mieszkańców Gdyni i terenów Gminy Kosakowo.
15.11.2023

Zmiany w infrastrukturze napędzają rozwój branży TSL

Branża TSL odgrywa istotną rolę w światowym handlu i gospodarce. Jednym z kluczowych czynników wpływających na jej rozwój jest jakość infrastruktury transportowej, która obejmuje drogi, tory, porty i lotniska. W ostatnich latach można zauważyć znaczący rozwój branży, który jest ściśle związany z inwestycjami w te obszary.
14.11.2023

Monika Piątkowska: jeśli Polska posiadałaby zbożowy terminal głębokowodny, zwiększyłby on możliwość wywozu produktów rolno-spożywczych

Musimy wykorzystać swoje pięć minut, żeby odbudować polskie przetwórstwo, rozbudować infrastrukturę i budować polskie marki eksportowe w sektorze rolno-spożywczym – przekazała w rozmowie z PAP prezes Izby Zbożowo-Paszowej Monika Piątkowska. Prezes Izby Zbożowo-Paszowej Monika Piątkowska zauważyła, że eksport produktów rolno-spożywczych z Polski rośnie z roku na rok. Wskazała, że w 2022 r. wyniósł on ponad 47 mld euro. W jej ocenie jedną z barier rozwoju dla eksportu tego sektora jest infrastruktura.
13.11.2023

Polskie okręty wyruszają do Zatoki Fińskiej w związku z zagrożeniem dla podwodnej infrastruktury

Po przeprowadzeniu ćwiczeń oraz akcji przeciwminowych na francuskich wodach, Stały Zespół Okrętów Przeciwminowych NATO Grupa 1 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 1, SNMCMG1) powraca na Morze Bałtyckie, aby wzmocnić patrole w związku z niedawnymi incydentami, jakimi było uszkodzenie gazociągu Balticconnector oraz kabli podmorskich. Na czele zespołu stoi kadra polskiej Marynarki Wojennej w ramach PKW Czernicki.
26.10.2023

Cyberatak na operatorów promowych. Wystąpiły problemy z rezerwacjami podróży

Kilka firm oferujących usługi żeglugowe z użyciem promów padło ofiarą hakerskiego ataku DDOS. w wyniku przeciążenia wiele stron było niedostępnych, przez co utrudniono dostęp do rezerwacji rejsów i zakupów biletów.
25.10.2023

Fiński rząd chce pozyskać z Unii Europejskiej fundusze na naprawę gazociągu Balticconnector

Premier Petteri Orpo zapowiedział w środę, że zamierza poinformować przywódców UE o ustaleniach śledztwa w sprawie uszkodzenia bałtyckiego gazociągu łączącego Finlandię z Estonią. W grę wchodzi pozyskanie z UE środków na naprawę rury w ramach tzw. narzędzi hybrydowych, ustanowionych na wypadek zniszczenia infrastruktury krytycznej.
25.10.2023

Newnew Polar Bear i jego kotwica – główni podejrzani w sprawie Balticconnector

Ostatnie doniesienia fińskich służb pokazują jasno, że śledztwo w sprawie uszkodzenia gazociągu Balticconnector zmierza w kierunku kontenerowca Newnew Polar Bear. Zdjęcia uszkodzeń podwodnej infrastruktury i odzyskana z dna kotwica, której wydaje się brakować statkowi, mogą być mocnym dowodem w sprawie.
25.10.2023

Szwecja wysłała okręt celem sprawdzenia podmorskich kabli w okolicy Balticconnector

Należący do Królewskiej Marynarki Wojennej Szwecji okręt ratowniczy HSwMS Belos (A214) został wysłany do Zatoki Fińskiej w związku z incydentem wokół gazociągu i kabla energetycznego łączących Estonię i Finlandię. Wokół uszkodzenia podwodnej infrastruktury narosło wiele teorii, podejrzewa się celowe działanie.
25.10.2023

Estonia: kotwica i zdjęcia zniszczeń gazociągu potwierdzają konieczność współpracy międzynarodowej

Nowe fakty ws. uszkodzenia gazociągu łączącego Estonią z Finlandią zwiększają wagę współpracy międzynarodowej; liczymy szczególnie na wsparcie Chin - powiedział we wtorek estoński minister spraw zagranicznych Margus Tsahkna.
25.10.2023

NATO reaguje na uszkodzenia podmorskiej infrastruktury na Bałtyku. Więcej patroli

NATO poinformowało w czwartek, że intensyfikuje patrole na Morzu Bałtyckim w związku z niedawnymi zniszczeniami infrastruktury podmorskiej w regionie.
19.10.2023

Projekt rozporządzenia ws. pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę energetyczną

Projekt rozporządzenia ws. pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę energetyczną z unijnych programów regionalnych opublikowano w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
19.10.2023

Baltexpo 2023. Udany powrót ważnej marki

Przed rozpoczęciem tegorocznych targów Baltexpo wielu zadawało sobie pytanie o to, jak będą wyglądały po raz pierwszy pod auspicjami Międzynarodowych Targów Gdańskich. Teraz, kiedy kurz opadł, można już stwierdzić, że debiut nowego organizatora i powrót znanej marki targów wypadły co najmniej obiecująco.
18.10.2023

Badanie dotyczące bezpieczeństwa energetycznego. "Potrzeba portów, rurociągów, magazynów"

Budowa samowystarczalnej krajowej infrastruktury oraz zakup surowców z różnych kierunków to w opinii uczestników badania, przeprowadzonego przez ABM Agencję Badań Marketingowych najważniejsze działania dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego.
15.10.2023

Baltexpo 2023: Porty przyszłości – od wolumenu do wartości

Drugiego dnia odbywających się w gdańskim AmberExpo targów morskich Baltexpo ważnym tematem były porty, ich obecny stan oraz wizje na przyszłość. Podczas panelu Porty przyszłości – od wolumenu do wartości uczestnicy dyskusji skupili się na najnowszych trendach w gospodarce morskiej oraz handlu, a także obrazie europejskich portów w długiej perspektywie.
12.10.2023

Nowe ustalenia w sprawie uszkodzenia rurociągu w Zatoce Fińskiej. Przed wypadkiem w jego pobliżu stał rosyjski statek towarowy

Pojawiają się kolejne elementy układanki dotyczące nocnego incydentu w związku z uszkodzeniem i wyciekiem z gazociągu Balticconnector, łączącego Estonię z Finlandią. Obserwując strony internetowe pokazujące rzeczywisty ruch statków można było zauważyć, że przez cały weekend w pobliżu miejsca uszkodzenia rurociągu przebywał statek pływający pod rosyjską banderą.
11.10.2023

Marek Gróbarczyk: W środę rozpoczęcie budowy portu offshorowego w Świnoujściu

Budowa portu offshorowego w Świnoujściu rozpocznie się w środę - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Terminal instalacyjny, dzięki któremu stawiane będą morskie turbiny wiatrowe ma zacząć działać na przełomie 2024 i 2025 roku.
11.10.2023

Rosja ponownie uderza w ukraińską infrastrukturę portową. Utrzymuje także dwa okręty podwodne zdolne do ataków rakietowych

Rosyjskie siły zbrojne przeprowadziły ataki z użyciem donów w obwodach odeskim, mikołajowskim i chersońskim. Celem była infrastruktura logistyczna zlokalizowana w portach morskich. Istnieje obawa, że może dojść do ataków rakietowych od strony morza.
10.10.2023

Belgia rozważa wykorzystywanie dronów do ochrony portów i infrastruktury na Morzu Północnym

Władze Belgii badają możliwości wykorzystywania dronów do ochrony portów i infrastruktury na Morzu Północnym - poinformował w czwartek wicepremier i minister sprawiedliwości Vincent Van Quickenborne.
28.09.2023

Odrzańska Droga Wodna ma już parametry drogi międzynarodowej

"Odrzańska Droga Wodna ma już parametry drogi międzynarodowej i przede wszystkim może odbywać się na niej swobodna żegluga" – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. W środę podpisano porozumienie dot. współpracy w zakresie transportu wodnego oraz uruchomienia nowego portu w Elektrowni Dolna Odra.
27.09.2023

Port Gdańsk o infrastrukturze kolejowej na TRAKO 2023

Portowy aspekt wykorzystania kolei został omówiony podczas międzynarodowej konferencji organizowanej przez PLK S.A., TRAKO 2023. Głównym tematem tegorocznej edycji była rola zarządców infrastruktury kolejowej w obliczu wyzwań zmieniającego się świata.
21.09.2023

Naftoport: rekordy przeładunków i droga do energetycznej niezależności

W rozmowie z Andrzejem Brzózką, prezesem Naftoportu, omawiamy znaczenie tego strategicznego terminalu dla polskiej gospodarki oraz wyzwania związane z jego bezpieczeństwem i infrastrukturą.
20.09.2023

Port w Ustce ma być bezpieczniejszy. Zarząd Portu kończy realizację projektu

Zarząd Portu Morskiego w Ustce kończy projekt, który znacznie poprawi funkcjonowanie portu, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa. Przedmiotem przedsięwzięcia było doposażenie oraz poprawa infrastruktury.
12.09.2023

MI: Finansowanie europejskiej infrastruktury transportowej – możliwości i wyzwania

Ministerstwo Infrastruktury udostępniło komunikat na temat spotkania dotyczącego finansowania strategicznych projektów transportowych. Publikujemy informację w całości poniżej.
04.09.2023

Port Gdańsk z myślą o przyszłych kontrahentach inwestuje w infrastrukturę drogową

W Porcie Gdańsk dobiegła końca budowa wewnętrznej drogi wraz z systemem kanalizacji deszczowej i uzbrojeniem terenu w okolicy terminala kontenerowego Baltic Hub. Dzięki tej inwestycji możliwy jest dojazd do atrakcyjnych terenów przeznaczonych do komercjalizacji.
28.08.2023

Przy terminalu LNG powstanie budynek zaplecza i nabrzeże dla Straży Granicznej

Wybudowanie na terenie portu morskiego w sąsiedztwie terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) zaplecza administracyjno-technicznego dla Straży Granicznej i nabrzeża dla jej pływających jednostek zakłada podpisane w piątek porozumienie ze spółką Gaz-System.
14.08.2023

Śliwka: Elbląg miałby szansę rozwoju mając port morski, ale prezydent się upiera

Prezydent Elbląga mógłby skorzystać ze 100 mln zł, który oferuje rząd, pogłębić tor wodny, na odcinku 900 m, wybudować obrotnicę i wtedy wszyscy byśmy w pełni korzystali z portu morskiego w Elblągu, skorzystałby cały subregion, ale prezydent się upiera - podkreślił w czwartek wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka.
10.08.2023

Minister Gróbarczyk prostuje informacje o pogłębieniu rzeki Elbląg

Informacja o tym, że rząd zleci pogłębienie rzeki Elbląg do portu w tym mieście, była nadinterpretacją moich słów, powiedział PAP w czwartek wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk, odnosząc się do publikacji "Dziennika Gazeta Prawna".
03.08.2023

Ochrona infrastruktury krytycznej przed dronami tematem konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne: filary i perspektywa rozwoju"

O dronach w kontekście bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej będą rozmawiać eksperci w czasie konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju". Wydarzenie odbędzie się w połowie września br. w Rzeszowie.
01.08.2023

Gaz-System podpisał porozumienie z Dowództwem WOT w ramach rozwoju bezpieczeństwa energetycznego

Wpisując się w zakres bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, w tym tej nadmorskiej, spółka będzie rozwijać zakres możliwości ochrony instalacji. Współpraca szkoleniowa, budowanie odporności państwa oraz przygotowanie do współdziałania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i pracowników spółki w sytuacjach kryzysowych to najważniejsze założenia wchodzącego w życie dokumentu.
27.07.2023

Wielka budowa w PGZ Stocznia Wojenna trwa. Ukazał się film prezentujący postęp prac

Na terenie stoczni postępuje trwające od marca tworzenie infrastruktury, w której będą powstawać wielozadaniowe fregaty programu Miecznik. Udostępnione nagranie prezentuje, jak zmienił się jej obszar w ciągu kolejnych tygodni.
07.07.2023

Izrael. Władze chcą położyć podmorski kabel mający połączyć krajową sieć energetyczną z siecią Europy i regionu Zatoki Perskiej

Izrael rozwija plany położenia podmorskiego kabla, który ma zaspokoić rosnące potrzeby energetyczne kraju oraz połączyć sieć elektryczną państwa żydowskiego z sieciami energetycznymi w Europie i regionie Zatoki Perskiej - poinformowały władze.
05.07.2023

Kongres 590: inwestycje w infrastrukturę paliwową gwarancją bezpieczeństwa Polski

Polska infrastruktura logistyczna pozytywnie przeszła przez okres zwiększonego ryzyka wystąpienia kryzysu energetycznego. Do dalszego jej rozwoju niezbędne są inwestycje w transport kolejowy, który musi być skorelowany z całą infrastrukturą - uznali eksperci, uczestniczący w debacie o perspektywach i wyzwaniach dla logistyki paliwowej, która odbyła się podczas 8. Edycji Kongresu 590 w Warszawie.
27.06.2023

GAZ-SYSTEM na Forum Wizja Rozwoju: dziś przechodzimy od węgla do gazu, ale pracujemy już nad paliwami przyszłości

O ile droga do zeroemisyjnej gospodarki prowadzi przez zastąpienie węgla gazem ziemnym, o tyle jej dalszy rozwój oparty będzie o tzw. paliwa przyszłości. Jak podkreślał podczas kongresu Forum Wizja Przyszłości Andrzej Kensbok, wiceprezes zarządu GAZ-SYSTEM, odpowiedzialna za przesył gazu spółka rozpoczęła już prace nad dostosowywaniem swej infrastruktury do transportu i magazynowania wodoru, amoniaku czy biometanu.
21.06.2023

Raport: zmiany klimatyczne wpływają na Europę, w tym na infrastrukturę systemu energetycznego

Zmiany klimatu zbierają żniwo wśród ludzi, gospodarek i środowiska w Europie, która jest najszybciej ocieplającym się kontynentem na świecie. Rok 2022 upłynął pod znakiem ekstremalnych upałów, susz i pożarów - podała w raporcie Światowa Organizacja Meteorologiczna (WMO).
19.06.2023

Psy służbowe trenowały w Porcie Gdynia

Już po raz drugi w Porcie Gdynia przeprowadzono kompleksowe szkolenia dla przewodników psów służbowych, mające na celu przetestowanie i udoskonalenie mechanizmów zarządzania kryzysowego oraz podwyższenie poziomu wyszkolenia ekip pies-przewodnik reprezentujących różne służby.
08.06.2023

Kongres Polskie Porty 2030: jak przygotować infrastrukturę?

Trzeci panel dyskusyjny podczas Kongresu Polskie Porty 2030 był poświęcony infrastrukturze portowej oraz dostępowej.
02.06.2023

Sejm przyjął nowelę ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich

Sejm przyjął w piątek nowelę ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich oraz niektórych innych ustaw. Nowela ma umożliwić użycie sił zbrojnych przeciwko zagrożeniom terrorystycznym wobec infrastruktury energetycznej na morzu, w tym gazociągu Baltic Pipe.
26.05.2023

Dno Morza Północnego zaśmiecają tysiące nieużywanych instalacji związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu

Tysiące instalacji związanych z wydobyciem ropy naftowej i gazu na Morzu Północnym nie jest już używanych i zaśmiecają dno morskie, stanowiąc zagrożenie dla środowiska, informują media, które opublikowały w sobotę raport - „cmentarz Morza Północnego”.
20.05.2023

Sprawdzian zdolności ratowniczych. Rusza ćwiczenie Renegade/Sarex-23

W dniach 17-26 maja br. rozpoczyna się cykliczne ćwiczenie taktyczno-specjalne z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza oraz prowadzenia akcji poszukiwawczo-ratowniczych na obszarze lądowym i morskim.
17.05.2023

Koreański biznes napędza również polską gospodarkę

Polska jest coraz częściej postrzegana jako dobre miejsce na lokowanie biznesu, jako atrakcyjny i solidny partner biznesowy. Również przez firmy koreańskie. Świetną okazją do budowania i zacieśniania relacji biznesowych między polskimi i koreańskimi przedsiębiorstwami był zorganizowany przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Business Mixer 2023, międzynarodowa konferencja, która miała miejsce w Seulu w dniach 27-28 kwietnia. Patronat nad nią objęło Ministerstwo Infrastruktury.
10.05.2023

Polska marynarka będzie mogła zatopić wrogi statek atakujący podwodną infrastrukturę krytyczną

Według zatwierdzonego w zeszłym tygodniu projektu nowelizacji ustawy, polskie wojsko będzie miało prawo odpowiedzenia siłą na ataki terrorystyczne wobec infrastruktury morskiej.
08.05.2023

Gróbarczyk: do portu w Elblągu będzie mogło zawijać tysiąc jednostek

W czwartek w Polsat News wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk powiedział, że wedle szacunków nawet tysiąc jednostek, które obecnie zawijają do portów w Gdańsku i Gdyni, będzie mogło wchodzić do portu w Elblągu
04.05.2023

60 proc. badanych opowiada się za przyjęciem przez władze Elbląga rządowej oferty rozwój portu

Według sondażu Social Changes na zlecenie wPolityce.pl 60 proc. respondentów opowiedziało się za przyjęciem przez władze Elbląga rządowej oferty zainwestowania 100 mln zł w elbląski port, z czego 40 proc. badanych wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak". Przeciw było 15 proc. badanych.
29.04.2023

Zgromadzenie Ogólne przyjęło zainicjowaną przez Polskę rezolucję o połączeniach infrastrukturalnych

Zgromadzenie Ogólne ONZ jednomyślnie przyjęło w środę rezolucję dotyczącą budowania odporności przez powiązania infrastrukturalne. Powstały z inicjatywy Polski dokument był zainspirowany Inicjatywą Trójmorza. Zdaniem ambasadora RP przy ONZ Krzysztofa Szczerskiego jest to "negocjacyjny sukces Polski".
27.04.2023

Port morski w Policach z planem zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji w środę opublikowano projekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych portu morskiego w Policach (woj. zachodniopomorskie). Aktualnie taki plan nie obowiązuje.
26.04.2023

Port Gdańsk inicjuje kolejną akcję czyszczenia ulic dojazdowych do terminali portowych

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. wychodzi z inicjatywą sfinansowania czyszczenia ulic i chodników oraz infrastruktury z tym związanej, w tym znaków drogowych i barierek, prowadzących do terminali portowych. Zlecił również prace związane z budową kolejnych punktów buforowych dla samochodów ciężarowych. Wszystko po to, by zminimalizować uciążliwości związane ze wzmożonym ruchem tirów.
26.04.2023

Mierzeja Wiślana jako strategiczny obiekt działań okrętów podczas ćwiczenia Zalew-23

Jednostki morskiego rodzaju sił zbrojnych ponownie były aktywne w pobliżu Mierzej Wiślanej. Wespół z komponentami 16. Dywizji Zmechanizowanej wzięły udział w epizodach ćwiczebnych podczas ćwiczenia Zalew-23, będącego jednym z największych przedsięwzięć szkoleniowych w regionie.
18.04.2023

Ponad 10,3 mld zł na wieloletni program rozwoju portu w Świnoujściu

W II kwartale br. rząd zamierza przyjąć wieloletni program budowy i rozbudowy infrastruktury dostępowej do portu w Świnoujściu. Koszt programu na lata 2023-2029 to ponad 10,3 mld zł.
24.03.2023

Stoltenberg: żadna groźba militarna wobec Szwecji czy Finlandii nie pozostanie bez reakcji Sojuszu

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg przekazał 17 marca, że pomimo przedłużania się procesu akcesyjnego ani Szwecja, ani Finlandia nie pozostaną osamotnione w obliczu jakichkolwiek gróźb militarnych ze strony kogokolwiek.
17.03.2023

Do Portu Szczecin mogą wpływać statki z coraz większym zanurzeniem

Pierwszy raz w historii Portu Szczecin pływał po nim statek z zanurzeniem 9,74 metrów. Do tej pory największym dozwolonym zanurzeniem było 9,15 metrów. Dowodzi to zdolności przyjmowania coraz większych jednostek przez infrastrukturę portową.
16.03.2023

24. rocznica przystąpienia Polski do NATO. Rola infrastruktury portowej i marynarki wojennej widoczna jak nigdy dotąd

Ponad dwie dekady członkostwa w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego utwierdzają znaczenie Polski w ramach systemu bezpieczeństwa międzynarodowego. Swój istotny udział ma w tym morski rodzaj sił zbrojnych, a wchodzące w jego skład okręty i inne jednostki regularnie biorą udział w ważnych operacjach i zadaniach sojuszu.
12.03.2023

Port Kołobrzeg wchodzi w nowy etap rozbudowy

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. dokonał zakupu oraz montażu wagi kolejowej, która została zainstalowana oraz uruchomiona na terenie Portu Handlowego w dniu 7 marca 2023 r. Inwestycja pozwoli na poszerzenie oferty oraz podniesienie poziomu usług świadczonych dla kontrahentów portu.
10.03.2023

Tu powstanie Miecznik. Rusza ważna inwestycja w PGZ Stoczni Wojennej

Już wkrótce PGZ Stocznia Wojenna w Gdyni zmieni się nie do poznania. Inwestor wraz z generalnym wykonawcą, Konsorcjum składającego się ze spółek NDI S.A., NDI SOPOT S.A. oraz Pekabex BET, podpisali umowę w sprawie budowy nowych obiektów, a także przebudowy już istniejącej infrastruktury.
10.03.2023

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpatrywała informacje na temat sytuacji spółek z udziałem portów morskich

Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpatrzyła w czwartek informacje na temat sytuacji spółek z udziałem portów morskich. Chodziło m.in. o cel ich istnienia oraz plany na przyszłość.
09.03.2023

Lockheed Martin dostarcza przeciwlotnicze pociski do obrony Polski. Czy zapewnią ochronę morskiej infrastruktury?

Amerykański koncern zbrojeniowy dostarczył do Polski partię pocisków PAC-3 MSE (Patriot Advanced Capability – 3 Missile Segment Enhancement), wchodzących na wyposażenie polskiego systemu Wisła. Wraz ze swoimi zaawansowanymi zdolnościami zwalczania celów bezpośrednim trafieniem (hit-to-kill) będą odgrywać kluczową rolę w polskim wielowarstwowym systemie obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
09.03.2023

C. Hartwig Gdynia z nową suwnicą do przeładunków stali i modernizacją infrastruktury

C. Hartwig Gdynia wzbogacił się o suwnicę do rozładunku i załadunku stali. Został również zmodernizowany należący do firmy plac przeładunkowy. Dzięki temu 10-krotnie wzrosły możliwości składowe, a co za tym idzie znacząco podniosła się efektywność procesu obsługi magazynowej. Będzie to wykorzystywane podczas prac prowadzonych w Porcie Gdynia.
28.02.2023

NATO tworzy zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo podwodnej infrastruktury

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ogłosił 15 lutego utworzenie w Kwaterze Głównej Sojuszu centrum koordynacyjne odpowiedzialne za ochronę podwodnej infrastruktury krytycznej.
17.02.2023

Kolejny etap budowy infrastruktury kolejowej wokół gdyńskiego portu

Trwa rozbudowa infrastruktury kolejowej wokół i do gdyńskiego portu. PKP PLK w czwartkowym komunikacie poinformowała, że w ramach projektu wybudowano m.in. dwa nowe wiadukty.
16.02.2023

Drugie życie turbin wiatrowych

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wspiera upcykling infrastruktury wytwarzającej zieloną energię. Już w piętnastu lokalizacjach dewelopera znajdują się ekologiczne meble miejskie wykonane ze zużytych turbin wiatrowych. W 2023 roku takie meble pojawią się w kolejnych stu miejscach.
30.01.2023

Wróblewski: mamy w Elblągu port z nowoczesną infrastrukturą; Gróbarczyk: potrzebne dalsze inwestycje

Mamy w Elblągu port morski z nowoczesną infrastrukturą, w którą jako miasto zainwestowaliśmy już ponad 100 mln zł - podkreślił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk wskazał, że potrzebne są dalsze inwestycje i dokapitalizowanie spółki.
17.09.2022

Przetarg na prace przygotowawcze dla Drogi Czerwonej w Gdyni ogłoszony

Ogłoszony został przetarg na prace przygotowawcze dla połączenia drogowego portu w Gdyni z Obwodnicą Trójmiasta, czyli dla tzw. Drogi Czerwonej. Droga Czerwona poprawi dostępność do portu od strony lądu i zwiększy jego możliwości przeładunkowe i rozwojowe.
16.06.2022

O ponad 22 mln zł zwiększył się fundusz wynagrodzeń Urzędów Morskich w latach 2018-2022

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpatrzyła w czwartek informacje na temat wynagrodzeń pracowników terenowej administracji morskiej. Według danych przedstawionych przez resort infrastruktury w latach 2018-2020 fundusz wynagrodzeń zwiększono o ponad 22 mln zł.
12.05.2022

Ambasador Niemiec dla "GPC": Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, abyśmy kiedykolwiek wykorzystali infrastrukturę Nord Stream 2

Z dzisiejszej perspektywy brak silnej reakcji Niemiec w przeszłości był błędem, po 2014 r. powinniśmy sięgnąć do znacznie silniejszych sankcji – mówi ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven w środowej rozmowie w "Gazecie Polskiej Codziennie".
11.05.2022

Dok nr 8 dla Gryfii z pozwoleniem na budowę

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wydał pozwolenie na budowę infrastruktury dla doku numer 8, który stanie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia.
26.04.2022

Infrastruktura krytyczna i cyberbezpieczeństwo. Czy jest się czym martwić? Rozmowa z ekspertem

Postępująca cyfryzacja infrastruktury krytycznej, do której należą m.in. porty morskie i terminale, wiele operacji ułatwia, ale też każe przywiązywać większą uwagę do kwestii bezpieczeństwa. Branża morska coraz bardziej zwraca uwagę hakerów, co pokazały serie ataków na związane z nią przedsiębiorstwa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.
19.04.2022

Adamczyk: wojna nie wpłynie zasadniczo na tempo realizacji inwestycji

Uchodźcy z Ukrainy nie są żadnym zagrożeniem dla Polaków; nie wzrośnie bezrobocie, a sytuacja np. w budownictwie czy transporcie będzie spokojniejsza - ocenił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wojna w Ukrainie nie wpłynie w zasadniczy sposób na tempo realizacji inwestycji - dodał.
16.03.2022

Inwestycje Portów dzięki obligacjom

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście sprawniej zrealizują inwestycje dot. infrastruktury dostępowej do nowych terminali głębokowodnych dzięki obligacjom zerokuponowym, które wyemitowało Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.
18.12.2020

Ruszyła budowa wiaduktu do Portu Gdańsk

W ramach inwestycji PKP PLK, polegającej na rozbudowie infrastruktury kolejowej do portu w Gdańsku, rozpoczęto budowę ponad 100-metrowego wiaduktu w ciągu ul. Ku Ujściu - poinformował dzisiaj Przemysław Zieliński z zespołu prasowego kolejowej spółki.
04.11.2020

Koronawirus może przyspieszyć największe projekty infrastrukturalne. Do 2025 roku planowanych jest 25 megainwestycji

Megainwestycje infrastrukturalne mogą być szansą na wyjście z kryzysu gospodarczego. – Koronawirus okazuje się być dobrym energy drinkiem, dzięki któremu na rynek wtłoczymy więcej inwestycji – ocenia Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie, jak wynika z raportu firmy Spectis, w trakcie realizacji znajdują się cztery megainwestycje, których budżet przekracza 3 mld zł. Docelowo do 2025 roku ma ich być 25 o łącznej wartości blisko 300 mld zł.
28.09.2020

Port Gdynia powiększa zaplecze logistyczne [wideo]

Port Gdynia zyska nowe place manewrowo - składowe na terenie Centrum Logistycznego. Obszar o łącznej powierzchni ponad 17 hektarów posłuży do składowania kontenerów oraz elementów farm wiatrowych.
09.09.2020

Konsultacje dot. koncepcji polskiego odcinka połączenia Dunaj-Odra-Łaba

Od 18 sierpnia do 4 września 2020 r. trwają konsultacje publiczne wariantów przebiegu połączenia polskiego odcinka Dunaj-Odra-Łaba. Konsultacje otworzyła Pani Minister Anna Moskwa podczas wideokonferencji, w której wzięło udział ponad 40 przedstawicieli samorządów terytorialnych i administracji rządowej z obszaru oddziaływania planowanej drogi wodnej.
21.08.2020

Inwestycja w bezpieczeństwo energetyczne i ekologię w porcie w Świnoujściu

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisał 20 sierpnia br. decyzję o pozwoleniu na rozbudowę i modernizację infrastruktury technicznej w porcie w Świnoujściu. Zadanie realizowane jest przez ZMPSiŚ w ramach projektu „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury technicznej w portach w Szczecinie i w Świnoujściu”.
21.08.2020

34 mln zł w 2019 r. na ochronę morskich brzegów

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk poinformował dziś, że w 2019 roku 34 mln zł z Programu ochrony brzegów morskich zostało przeznaczonych na inicjatywy związane z naprawą skutków erozji na polskim wybrzeżu i modernizację infrastruktury w portach morskich.
13.08.2020

Pandemia nie zatrzymała inwestycji w Porcie Kłajpeda

Zarząd Portu Kłajpeda zainwestował około 24 miliony euro w rozwój infrastruktury w pierwszej połowie tego roku. Jedna piąta z tej kwoty pochodziła z funduszy Unii Europejskiej. Pomimo pandemii koronawirusa, ani jeden projekt inwestycyjny nie został wstrzymany.
11.08.2020

Terminal Promowy w Świnoujściu z każdym dniem zmienia swoje oblicze

Na placu budowy parkingu dla 278 ciężarówek przy ul. Duńskiej kładziony jest już polbruk. To wszystko w ramach inwestycji przystosowania infrastruktury terminala promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego.
23.07.2020

Przyspieszamy realizację ekspresowej trasy wzdłuż Bałtyku

Przygotowujemy się do realizacji S6 na odcinku Koszalin – Bożepole Wielkie. Zamiast w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), zgodnie z uchwałą Rady Ministrów, droga będzie budowana z budżetu państwa. Takie rozwiązanie o kilka lat przyspieszy realizację całej trasy; - W III kwartale br. pierwsze przetargi na odcinki do realizacji w formule „Projektuj i buduj”; - W III kwartale 2021 r. przetargi na odcinki budowane tradycyjnie; - W 2025 r. zakończenie budowy całej S6 wzdłuż wybrzeża Bałtyku.
23.07.2020

Polski Rejestr Statków S.A. PION NAUKOWO-BADAWCZY

prs,polski,polska,rejestr,statków,statek,statki,szkolenia,kursy,szkolenie,kurs,nauka,praca,badawcze,kwalifikacje,morze,certyfikat,certyfikacja,nadzór,przemysł,gospodarka,morska,shipping,register,polish,doradztwo,doradca,techniczne,techniczny,aplikacja,aplikacje,innowacja,kontrola,offshore,infrastruktura,port,stocznia,dok,bezpieczeństwo,żegluga,rozwój

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o.

PORT KOŁOBRZEG Miejsce Przyjazne Inwestorom
port,porty,zarządzanie nieruchomościami i infrastrukturą portową,prognozowanie,programowanie i planowanie rozwoju portu,pozyskiwanie nieruchomości na potrzeby rozwoju portu,budowa,rozbudowa,utrzymanie i modernizacja infrastruktury portowej,świadczenie usług związanych z korzystaniem z infrastruktury portowej,port handlowy,port rybacki,port jachtowy,port pasażerski,przeładunki,magazynowanie,składowanie,przyjęcia do magazynowania

SUPRIMA SYSTEMY MOCOWAŃ

mocowanie rur,mocowanie systemów anty VIV,ochrona kabli podwodnych,okablowanie rur i elementów konstrukcji,montaż czujników,systemy antykorozyjne,konstrukcje rurowe piggy back,mocowanie boi,instalacje dla offshorowych farm wiatrowych,instalacje odwiertowe,montaż okablowania,okablowania podwodne,kable morskie,prace podwodne,systemy montażowe,systemy mocowań,łączenie,konstrukcje podwodne,offshore,rurociągi,gazociągi,konstrukcje nawodne,konstrukcje podwodne,infrastruktura,ochrona antykorozyjna,antykorozja,ochrona filarów,prace hydrotechniczne,pływalność,wyporność,mocowania offshore,ochrona pali

Port Władysławowo Szkuner Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo „Szkuner” Sp. z o.o. zarządza portem morskim we Władysławowie od 1957 roku.
Port ,port rybacki ,port jachtowy ,marina ,port handlowy ,przeładunki ,magazynowanie ,składowanie ,chłodnia składowa ,wędkarstwo morskie ,wycieczki morskie ,nieruchomości portowe ,infrastruktura portowa ,stocznia remontowa

CONSERVICE

prace hydrotechniczne,prace podwodne,usługi holownicze,prace ziemno transportowe,budowa marin,portów,porty,mariny,budowa remonty nadbrzeży,remonty w porcie,torowiska suwnicowe,budowa pomostów,pomosty,infrastruktura nadbrzeżna,conservice.

DHI Polska Sp. z o.o.

Zakłady produkcji wody,Przemysł i technologie produkcji,Bezpieczne produkty i środowisko,Rzeki i zbiorniki,Zasoby wodne i gospodarka przestrzenna,Ekologia i akwakultura,Inżynieria przybrzeżna i ujścia rzek,Infrastruktura morska i energia

NAVIMOR-INVEST S.A.

wykonawstwo gotowych obiektów,remonty,modernizacje,specjalistyczne usługi podwykonawstwa,budownictwo hydrotechniczne,budowa,modernizacja i remonty śluz żeglugowych,jazów,progów piętrzących,remonty nabrzeży,remonty terminali portowych,budowa obiektów związanych z turystyką i sportami wodnymi,budowa portów i przystani żeglarskich,marin,budowa pomostów spacerowych,budowa dalb cumowniczych,remonty elektrowni wodnych,regulacja potoków,rzek i kanałów (stopnie,progi itp.),umocnienia brzegów,czyszczenie koryt,budowa i remonty zabezpieczeń przeciwpowodziowych,usuwanie szkód powodziowych,inwestycje związane z infrastrukturą (ulice,budownictwo przemysłowe),budowa placów składowych,montażowych (np. stoczniowych),manewrowych,budowa ścianek szczelnych,roboty kafarowe (przy pomocy posiadanych wibromłotów),inne usługi sprzętowe,usługi wykonywane z wody.

Anna Stelmaszyk-Świerczyńska, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni: duże projekty infrastrukturalne realizowane bez zmian

O najważniejszych z punktu widzenia gospodarki morskiej inwestycjach infrastrukturalnych w portach Gdańsk, Gdynia i Elbląg, ale także mniejszych portach i utrzymaniu pasa technicznego wzdłuż wybrzeża, oraz o problemach kadrowych rozmawiamy z nową dyrektorką Urzędu Morskiego w Gdyni Anną Stelmaszyk-Świerczyńską.
15.03.2024

Wyzwanie cyberbezpieczeństwa w energetyce morskiej. Rozmowa z Mateuszem Romowiczem

W obliczu nadchodzącej rewolucji energetycznej związanej z rozwojem sektora offshore wind, Polska staje przed szeregiem wyzwań technologicznych i regulacyjnych. Kwestią o szczególnej wadze jest cyberbezpieczeństwo – element, który Mateusz Romowicz, radca prawny z Kancelarii Legal Marine, wskazuje jako kamień węgielny ochrony krytycznej infrastruktury państwa. Jednocześnie zaznacza, że skuteczna transformacja wymaga zasilenia lokalnej branży stosownie wykwalifikowanymi pracownikami.
22.12.2023

Infrastruktura wodorowa wyzwaniem dla bezpieczeństwa krytycznego

W kontekście ostatnich wydarzeń geopolitycznych, takich jak ataki na Nord Stream 2 oraz sytuacja na Ukrainie, rozmowa z Mateuszem Romowiczem, radcą prawnym z Legal Marine, podczas 2. Środkowoeuropejskiego Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, rzuca światło na istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem infrastruktury wodorowej.
04.09.2023

Faza realizacji polskiego offshore wind. Rozmowa ze Sławomirem Michalukiem z Vestas

W kontekście dynamicznego rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, stawiane cele oraz strategie ich realizacji stanowią kluczowy punkt analizy, o czym mieliśmy okazję porozmawiać ze Sławomirem Michalukiem, dyrektorem ds. realizacji projektów offshore w Vestas, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
28.08.2023

Nowoczesna wnęka dokowa i modernizacja nabrzeży w Porcie Gdynia

Port Gdynia, będący jednym z najważniejszych węzłów logistycznych w Polsce, podjął kolejną inwestycję o strategicznym znaczeniu dla branży morskiej. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej wnęki dokowej i przestawienie doku pływającego, a także modernizację istniejących nabrzeży. Za realizację przedsięwzięcia odpowiedzialna jest Grupa NDI, której rola w hydrotechnicznych projektach w polskich portach staje się coraz bardziej istotna.
02.08.2023

Psy służbowe trenowały w Porcie Gdynia

Już po raz drugi w Porcie Gdynia przeprowadzono kompleksowe szkolenia dla przewodników psów służbowych, mające na celu przetestowanie i udoskonalenie mechanizmów zarządzania kryzysowego oraz podwyższenie poziomu wyszkolenia ekip pies-przewodnik reprezentujących różne służby.
07.06.2023

Gdynia zmienia się z TENTacle. Konferencja podsumowująca projekt

Rozwój gdyńskiego portu, ważne inwestycje drogowe i kolejowe na terenie miasta, a także integracja państw nadbałtyckich oraz powiązanie regionu z siecią korytarzy transportowych w głąb Unii Europejskiej – to założenia, które w najbliższych latach chce realizować Gdynia w ramach zakonczonego właśnie projektu TENTacle. W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja podsumowująca program.
12.04.2019

Polskie porty coraz bardziej konkurencyjne. W tym roku zapadną kluczowe decyzje

Poprawa infrastruktury, kolejne inwestycje oraz usprawnienie regulacji prawnych. To główne zadania, jakie stoją przed polskimi portami na najbliższe lata. O wyzwaniach, zagrożeniach i szansach dla nich rozmawiali w Gdyni przedstawiciele rządu oraz eksperci podczas seminarium „Porty morskie w polityce gospodarczej Polski”. Jak zapowiedzieli, główne zmiany czekają teraz gdyński port.
07.02.2017

Gdynia Business - gospodarka oparta na morzu

Rozwijanie potencjału terenów Stoczni Gdynia, rozbudowa infrastruktury portu i nowa morska dzielnica. Gdynia wykorzystuje swój morski potencjał i stawia na innowacje w przemyśle stoczniowym.
10.10.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.