• <
mewo_2022

Spółka MidOcean Energy należąca do EIG przejmuje 20% udziałów w Peru LNG

rk

24.04.2024 13:02 Źródło: MidOcean Energy
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Spółka MidOcean Energy należąca do EIG przejmuje 20% udziałów w Peru LNG

Partnerzy portalu

MidOcean Energy, spółka działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, wiodącego inwestora instytucjonalnego w globalnych sektorach energii i infrastruktury, poinformowała dzisiaj o sfinalizowaniu ogłoszonej wcześniej umowy zakupu należących do SK Earthon („SK”) 20% udziałów w Peru LNG („PLNG”), spółki będącej właścicielem i operatorem pierwszego zakładu eksportu gazu ziemnego w Ameryce Południowej.

MidOcean Energy ("MidOcean" lub "Spółka"), spółka działająca w sektorze skroplonego gazu ziemnego (LNG), utworzona i zarządzana przez EIG, wiodącego inwestora instytucjonalnego w globalnym sektorze energetycznym i infrastrukturalnym, ogłosiła dziś sfinalizowanie wcześniej ogłoszonej umowy nabycia 20% udziałów SK Earthon ("SK") w Peru LNG ("PLNG"), właściciela i operatora pierwszej instalacji eksportowej LNG w Ameryce Południowej.

- Zakończenie tej inwestycji jest ważnym kamieniem milowym w naszych wysiłkach na rzecz stworzenia globalnego, zdywersyfikowanego i odpornego portfela aktywów LNG. Jako jedyny obiekt eksportowy LNG w Ameryce Południowej, PLNG ma wyjątkową pozycję na globalnym rynku. PLNG odgrywa również ważną rolę w dostarczaniu gazu i LNG klientom w Peru. Z niecierpliwością czekamy na rozwój partnerstwa ze współwłaścicielami PLNG i naszą pracę na rzecz utrzymania pozytywnego wpływu PLNG przez wiele lat - powiedział De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean Energy.

Aktywa PLNG obejmują zakład skraplania gazu ziemnego o mocy przerobowej 4,45 ton metrycznych rocznie, w pełni należący do spółki rurociąg o długości 408 km i przepustowości 1 290 mln stóp sześciennych dziennie, dwa zbiorniki magazynowe o pojemności 130 000 m3, w pełni należący do spółki terminal morski o długości 1,4 km oraz zakład załadunku ciężarówek o przepustowości do 19,2 stóp sześciennych dziennie. PLNG, obsługiwany przez Hunt Oil Company, jest jednym z dwóch zakładów produkcji LNG w Ameryce Łacińskiej, zlokalizowanym w Pampa Melchorita, 170 km na południe od Limy.

Do aktywów PLNG należy zakład skraplania gazu ziemnego o zdolnościach przerobowych wynoszących 4,45 miliona ton metrycznych rocznie, będący wyłączną własnością spółki rurociąg o długości 408 km i przepustowości 1290 milionów stóp sześciennych dziennie, dwa zbiorniki o pojemności 130 000 m3, należący w całości do spółki terminal morski o długości 1,4 km i zakład przeładunku ciężarówek o wydajności sięgającej 19,2 milionów stóp sześciennych dziennie. PLNG, zarządzany przez Hunt Oil Company, to jeden z zaledwie dwóch zakładów przetwórstwa gazu ziemnego w Ameryce Łacińskiej, znajdujący się w miejscowości Pampa Melchorita 170 km na południe od Limy.

Finalizacja tej transakcji następuje po niedawnym ogłoszeniu przez MidOcean strategicznej inwestycji Mitsubishi Corporation i zakończeniu przejęcia udziałów Tokyo Gas Co. Ltd. w portfel australijskich, zintegrowanych projektów LNG.

Fot. DepositphotosKongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.