• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Terminal Promowy w Świnoujściu z każdym dniem zmienia swoje oblicze

23.07.2020 11:56 Źródło: Port Szczecin-Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Terminal Promowy w Świnoujściu z każdym dniem zmienia swoje oblicze

Partnerzy portalu

Terminal Promowy w Świnoujściu z każdym dniem zmienia swoje oblicze - GospodarkaMorska.pl
fot. Port Szczecin-Świnoujście

Na placu budowy parkingu dla 278 ciężarówek przy ul. Duńskiej kładziony jest już polbruk. To wszystko w ramach inwestycji przystosowania infrastruktury terminala promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego.

Efekty budowy nowego parkingu dla ciężarówek odczują przede wszystkim mieszkańcy Świnoujścia. Tak zwane „tiry” nie będą już parkować na poboczach ulic wiodących do terminalu, a zaplecze sanitarne parkingu poprawi komfort oczekiwania kierowców na prom.

Koszt budowy parkingu realizowanej przez firmę Budimex to 55 mln złotych.

Ponadto na terminalu prowadzona jest przebudowa istniejących oraz budowa nowych torów kolejowych oraz placów manewrowo-postojowych. Nowy rękaw pasażerski umożliwi bezkolizyjne przemieszczanie się pieszych, natomiast budowa estakady nad stacją kolejową Świnoujście skomunikuje zaplecze z terenem terminala.

Stanowiska promowe nr 5 i 6 zostaną połączone w jedno, w rezultacie powstanie jedna linia cumownicza o długości 294 m, umocnione będzie także dno. Istniejąca rampa przeładunkowa zostanie przebudowana do nowych parametrów technicznych i uzyska 35m szerokości i 180T nośności, co umożliwi cumowanie większych jednostek.

Całkowity koszt robót budowlanych przekracza 155 mln złotych.

Gospodarka Morska
fot. Port Szczecin-Świnoujście
bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.