• <

Kolejna inwestycja w Terminalu Kontenerowym w Szczecinie

23.07.2020 12:00 Źródło: Port Szczecin-Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Kolejna inwestycja w Terminalu Kontenerowym w Szczecinie

Partnerzy portalu

Kolejna inwestycja w Terminalu Kontenerowym w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl
fot. Port Szczecin-Świnoujście
Terminal Kontenerowy w szczecińskim porcie wzbogaci się niebawem o  kolejną suwnicę STS (ang. ship to shore). DB Port Szczecin Sp. z o.o. rozpoczął właśnie przetarg na jej zakup. Oferty można składać do 14 sierpnia.

Inwestycja jest częścią projektu pod nazwą „Dostosowanie terminala kontenerowego DB Port Szczecin do obsługi statków o większym tonażu”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Według załączonej specyfikacji urządzenie musi być nowe, posiadać  udźwig nominalny – minimum 65 ton pod chwytnią kontenerową i mieć możliwość podnoszenia kontenera na wysokość 35 metrów powyżej poziomu szyny odwodnej.

Współczesne suwnice do przeładunku towarów ze statku na nabrzeże (STS) to największe istniejące urządzenia do transportu kontenerów i jednocześnie jedne z największych typów produkowanych żurawi. W Terminalu Kontenerowym DB Port Szczecin funkcjonują obecnie 2 suwnice STS

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.