• <
konferencj_platforma_lng_2023

Psy służbowe trenowały w Porcie Gdynia

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Już po raz drugi w Porcie Gdynia przeprowadzono kompleksowe szkolenia dla przewodników psów służbowych, mające na celu przetestowanie i udoskonalenie mechanizmów zarządzania kryzysowego oraz podwyższenie poziomu wyszkolenia ekip pies-przewodnik reprezentujących różne służby.

Przeprowadzenie ćwiczeń było inicjatywą Zarządu Morskiego Portu Gdynia przygotowaną w porozumieniu z Polskim Związkiem Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych. Po raz kolejny współpracę należy uznać za wzorową, a przedsięwzięcie za zwieńczone sukcesem.

– Zaczęło się to w ubiegłym roku od równie udanej współpracy. Przedsięwzięcie zaowocowało dalszymi planami. Myślę, że mogę już z całą pewnością powiedzieć, że będziemy takie szkolenia organizować cyklicznie – zdradza Kacper Synowiecki, dyrektor ds. bezpieczeństwa w ZMPG. – Dla nas jest istotne, że służby spotykają się tutaj, na naszym terenie, poznając port, zgrywając się z nami w działaniach. Wszystko po to, żeby w godzinie, w której będziemy musieli rzeczywiście zabezpieczać naszą infrastrukturę, będziemy mieli łatwość w reagowaniu i koordynowaniu zasadniczych procedur – dodaje.

Atrakcyjna forma zagwarantowała uczestnikom jedne z ciekawszych i bardziej nieprzewidywalnych szkoleń dotyczących bezpieczeństwa. Program treningowy obejmował poszukiwanie materiałów pirotechnicznych, narkotyków i tytoniu oraz pracę z psami gryzącymi.

Pokaz z udziałem owczarków belgijskich, będący widowiskowym finałem cyklu szkoleniowego, przeprowadzono na terenie terminala promowego.

Ćwiczenia były znakomitą okazją do zacieśnienia współpracy pomiędzy ZMPG S.A. a terminalami działającymi na jego terenie w kwestiach bezpieczeństwa, ale także z pasjonatami i profesjonalistami w szkoleniach psów służbowych, które spełniają bardzo ważną rolę w tym zakresie.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.