• <
konferencj_platforma_lng_2023

Port w Ustce ma być bezpieczniejszy. Zarząd Portu kończy realizację projektu

gm

12.09.2023 12:38 Źródło: Zarząd Portu Morskiego w Ustce
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port w Ustce ma być bezpieczniejszy. Zarząd Portu kończy realizację projektu

Partnerzy portalu

Zarząd Portu Morskiego w Ustce

Zarząd Portu Morskiego w Ustce kończy projekt, który znacznie poprawi funkcjonowanie portu, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa. Przedmiotem przedsięwzięcia było doposażenie oraz poprawa infrastruktury.

W celu usuwania i zapobiegania skażeń wód substancjami ropopochodnymi zakupiony został ciągnik rolniczy wraz z przyczepą samozaładowczą, elektryczny pojazd inspekcyjny do przewozu małego zbiornika na wody zaolejone, agregat prądotwórczy do awaryjnego zasilania  instalacji portowych, specjalistyczna łódź do rozstawiania komponentów zapory przeciwolejowej oraz do usuwania z powierzchni wody zanieczyszczeń, mobilna zapora przeciwolejowa do montowania na samochodzie i na łodzi oraz skimer pływający do zbierania zanieczyszczeń powierzchniowych z wody. Ciągnik jest dodatkowo wyposażony w pług oraz piaskarko – solarkę, które wspomogą dbanie o nawierzchnie portowe w okresie zimowym. 

Całkowity koszt operacji: 6 810 822,75 zł. Dofinansowanie pochodzi ze środków UE, Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”.

Z portu zachodniego zniknęły stare garaże, a po wyremontowaniu nawierzchni, postawiono 50 kontenerów magazynowych na sprzęt rybacki. Natomiast wschodnia strona portu została wyposażona w system kontroli dostępu w postaci szlabanów oraz monitoringu wizyjnego.  Zainstalowany monitoring zdążył już sprawdzić się, gdyż dzięki nagraniom udało się ująć sprawców chuligańskiego wybryku. Nocną porą udało im się w ramach "żartu" odcumować jeden z kutrów w porcie wschodnim, co stwarzało niebezpieczeństwo dla innych jednostek oraz infrastruktury.


Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.