• <
BOTA_2023

Do Portu Szczecin mogą wpływać statki z coraz większym zanurzeniem

rk

16.03.2023 15:55 Źródło: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Do Portu Szczecin mogą wpływać statki z coraz większym zanurzeniem

Partnerzy portalu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

Pierwszy raz w historii Portu Szczecin pływał po nim statek z zanurzeniem 9,74 metrów. Do tej pory największym dozwolonym zanurzeniem było 9,15 metrów. Dowodzi to zdolności przyjmowania coraz większych jednostek przez infrastrukturę portową.

W Porcie Szczecin cumował statek transportowy M/V Dino o długości prawie 180 metrów i szerokości 28,2 metra. Stał na Nabrzeżu Zbożowym obok elewatora "Ewa", gdzie otrzymał załadunek 30 tys. ton pszenicy, po czym udał się w kierunku szwedzkiego portu w Göteborgu.

Dzięki operacji pogłębienia toru wodnego Szczecin-Świnoujście oraz szczecińskiego basenu portowego, infrastruktura zarządzana przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście stała się zdolna do przyjmowania oraz obsługi coraz większych statków transportowych i dokonywania rosnącej liczby przeładunków. Dzięki temu z roku na rok może bić nowe rekordy w tych zakresach i tym samym jeszcze bardziej się rozwijać. W ten sposób również rośnie ich znaczenie dla branży morskiej - zarówno portowej, jak i stoczniowej.

VesselFinder
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.