• <
mewo_2022

Nexans finalizuje umowę serwisową z Equinor

rk

23.04.2024 12:15 Źródło: Nexans

Partnerzy portalu

Fot. Nexans

Nexans i firma energetyczna Equinor zacieśniają długoterminową współpracę dzięki czteroletniemu kontraktowi na naprawy awaryjne i gotowość. Umowa obejmuje pomoc ze strony zespołu ekspertów Nexans oraz zapewnienie statku w celu spełnienia wymagań interwencyjnych.

Firma Nexans podpisała umowę z międzynarodową firmą energetyczną Equinor na usługi awaryjne i przygotowawcze. Rozszerza tę współpracę poprzez 4-letnią umowę, która obejmuje usługi naprawcze "pod klucz" dla różnych systemów kablowych. Equinor będzie zarządzać i obsługiwać umowę w imieniu członków Pipeline Repair and Subsea Intervention (PRSI). Umowa obejmuje serwis około 3000 km kabli

- Equinor to przyszłościowa firma o silnych wartościach środowiskowych i społecznych. Podejście obu firm do współpracy jest przykładem efektywnego partnerstwa. Zespoły są zaangażowane w świadczenie usług wsparcia dostosowanych do wymagań Equinor i członków puli PRSI - podkreślił Pascal Radue, wiceprezes wykonawczy Grupy Biznesowej Wytwarzania i Przesyłu w Nexans

Przedsiębiorstwo energetyczne z Norwegii już wielokrotnie w przeszłości współpracowało z Nexans przy okazji projektów związanych z offshore, w tym budową i serwisem infrastruktury podwodnej. Aby zapewnić stabilne funkcjonowanie aktywów Equinor, zatrudniony podmiot ma zapewnić swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie wykonywania kompleksowych napraw wszystkich typów kabli.

Obszary działania wedle umowy znajdują się na obszarze Morza Północnego, ale mogą zostać rozszerzone zgodnie z potrzebami klientów. W przypadku awarii podmorskich systemów kablowych Nexans ma wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie ich instalacji i konserwacji. Prace mają wykonywać sprawdzone, wykwalifikowane zespoły specjalistów, którzy dokonają oceny usterki i wykonają wszelkie niezbędne naprawy. W użyciu będzie też kablowiec Aurora. Firma zobowiązuje się przy tym znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie danego problemu i interweniować tak szybko, jak to możliwe, zapewniając ciągłość przesyłu energii.


Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.