• <

Wynik wyszukiwania - "pożar" - Wiadomości

MOL wdraża system sztucznej inteligencji do wczesnego wykrywania pożaru na statkach typu ro-ro

Zaprószenie ognia i pożar pozostają jednymi z największych zagrożeń dla jednostek nawodnych od najdawniejszych czasów. Ostatnie, głośne wypadki wymuszają większą kontrole i zapotrzebowanie na najnowocześniejsze środki bezpieczeństwa. Branża morska poszukuje coraz to nowszych rozwiązań, aby poradzić sobie z zagrożeniami związanymi z niekontrolowanymi pożarami, zwłaszcza pojazdów elektrycznych i akumulatorów litowo-jonowych.
16.11.2023

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

Strażacka legenda we „Florianie”. Shan Raffel poprowadził zajęcia dla instruktorów strażackich

W ostatnich tygodniach Portowa Straż Pożarna „Florian” gościła u siebie Shana Raffela, strażacką legendę z Australii, który poprowadził na jej terenie specjalistyczne zajęcia dla instruktorów.
23.10.2023

Pożar statku w kopenhaskim porcie

Kopenhaskie służby opanowały poważny pożar, jaki wybuchł na wypełnionym złomem statku Ann Rousing przy nabrzeżu portu w Kopenhadze.
16.10.2023

Vulcan Training & Consultancy (VTC) otwiera pierwszy w Polsce komercyjny poligon pożarowy z lądowiskiem helikoptera

Vulcan Training & Consultancy, wiodące centrum szkoleniowe dla branży Oil & Gas oraz Wind Energy, ogłasza otwarcie nowego i innowacyjnego poligonu pożarowego. Ten komercyjny obiekt, będący jedynym tego typu w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, ma zapewnić najwyższej jakości szkolenia dla członków grup gaśniczych na statkach i instalacjach offshore Oil & Gas.
04.09.2023

W ewakuacji greckiego szpitala pomógł prom

Grecja walczy z dziesiątkami równoczesnych pożarów w całym kraju, w tym z pożarem o powierzchni 280 mil kwadratowych w pobliżu Alexandroupolis, który stał się największym w historii w Unii Europejskiej. Pożary pochłonęły 20 ofiar śmiertelnych, większość w regionie Alexandroupolis. Ostatnio, przy akcji ewakuowania szpitala ogromną pomocą okazał się... prom. Adamantios Korais uratował dziesiątki pacjentów i pracowników.
25.08.2023

Pożary lasu zbliżają się do greckiego portu Aleksandropolis

Władze ewakuowały w niedzielę z powodu pożaru lasów kolejnych pięć wiosek położonych w okolicy greckiego miasta portowego Aleksandropolis, przy granicy z Turcją. Grecki minister ds. kryzysu klimatycznego i obrony cywilnej Wasilis Kikilias powiedział, że służby i wolontariusze prowadzą "intensywną walkę" z ogniem - podała agencja AP.
20.08.2023

Potężny pożar w porcie morskim w Noworosyjsku [WIDEO]

Rosyjskie media donoszą, że w terminalu towarowym w porcie w Noworosyjsku wybuchł ogromny pożar, który objął powierzchnię 1300 metrów kwadratowych. Na nagraniach zamieszczonych w sieci widać kłęby unoszącego się czarnego dymu.
18.08.2023

Pożar turbiny na morskiej farmie wiatrowej w Wielkiej Brytanii

Do groźnego zdarzenia doszło na morskiej farmie wiatrowej Scroby Sands, w efekcie zawieszając jej działalność. Jedna z turbin zapaliła się rankiem 15 sierpnia, roznosząc kłęby dymu na wybrzeżu. Operator farmy wiatrowej, niemiecki koncern RWE, poinformował, że nikt nie został ranny, ale działalność farmy wiatrowej Scroby Sands została tymczasowo zawieszona. Firma ma nadzieję, że pozostałe turbiny miały zostać ponownie uruchomione jak najszybciej.
16.08.2023

Sensacyjny zwrot akcji w sprawie pożaru na holenderskim samochodowcu. To nie wina "elektryka"?

Po dopłynięciu na nabrzeże śledczy rozpoczęli oceniane skali zniszczeń i uszkodzeń na statku Fremantle Highway, przewożącym kilka tysięcy samochodów. Doszło na nim do głośnego w mediach pożaru, a akcja ratunkowa i gaśnicza były utrudnione. Po początkowych doniesieniach na temat przyczyn zaprószenia ognia pojawiły się nowe informacje zmieniające kontekst i teorie wokół zdarzenia. Tym razem to winnym miał być nie samochód elektryczny, a wskazuje się na... spalinowy.
13.08.2023

Hawaje w ogniu. Zdjęcia i nagrania rodem z apokalipsy

Straż Wybrzeża USA wysłała szereg jednostek nawodnych i powietrznych celem walki z ogromnymi pożarami, jakie wybuchły na Hawajach i objęły sporą część wyspy Maui. W związku z tym trwają wielkoskalowe działania ratunkowe i przeciwpożarowe.
11.08.2023

Media: około 1000 spośród 3783 samochodów ze spalonego statku Fremantle Highway może zostać odzyskanych

Około tysiąca samochodów z frachtowca Fremantle Highway, który przewoził prawie 4 tys. aut i zapalił się 25 lipca u wybrzeży Holandii, nie zostało uszkodzonych i firma ratownicza pracuje nad tym, aby je wydobyć ze statku - podaje dziennik „Dagblad van het Noorden”.
11.08.2023

Ogromny pożar silosów zbożowych we francuskim porcie La Rochelle

Ponad 100 strażaków walczyło w czwartek z ogromnym pożarem silosów zbożowych we francuskim porcie atlantyckim La Rochelle, który zakłócił działalność żeglugową w jednym z największych francuskich terminali eksportowych zboża.
11.08.2023

Amerykańskie okręty walczą z pożarami na Hawajach

Prezydent Joe Biden polecił w środę siłom federalnym stacjonującym na Hawajach wzmocnienie działań ratowniczych na ogarniętych pożarami terenach. Zmobilizował do tego m.in. wojsko, a także administrację.
10.08.2023

Wielomilionowe skutki pożaru statku Fremantle Highway z 4 tys. samochodów na pokładzie. Właściciele liczą straty

Straty spowodowane pożarem frachtowca Fremantle Highway wynoszą ponad 300 mln euro, ocenia amerykański ekonomista Patrick Anderson na łamach magazynu „Automotive News”. Statek przewożący prawie 4 tys. samochodów, który zapalił się w ubiegłym tygodniu u wybrzeży Holandii, jest obecnie odholowywany do portu Eemshaven na północ od Groningen.
03.08.2023

Finał dramatu. Płonący od tygodnia samochodowiec Fremantle Highway został ostatecznie ugaszony

Przewożący prawie 4 tys. samochodów statek Fremantle Highway, który zapalił się w ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę u wybrzeży Holandii, został ostatecznie ugaszony - poinformowała we wtorek holenderska rządowa agencja gospodarki wodnej Rijkswaterstaat.
01.08.2023

Koniec dramatu? Płonący samochodowiec Fremantle Highway został odholowany w bezpieczne miejsce

Statek Fremantle Highway został pomyślnie odholowany na miejsce tymczasowej lokalizacji, informuje w poniedziałek holenderska rządowa agencja gospodarki wodnej Rijkswaterstaat. Jednocześnie ze szpitali wypisano większość z hospitalizowanych wcześniej 22 członków załogi frachtowca.
31.07.2023

Trwa dramat płonącego frachtowca z samochodami. Rozpoczęło się holowanie w bezpieczne miejsce

Płonący u wybrzeży Holandii frachtowiec Fremantle Highway jest odholowywany w bezpieczne miejsc, poinformowała rządowa agencja gospodarki wodnej, Rijkswaterstaat. Statek przewożący 3783 samochody, w tym 498 elektrycznych, zapalił się w nocy z 25 na 26 lipca.
31.07.2023

Płonący u wybrzeży Holandii statek zostanie odholowany w bezpieczne miejsce

Frachtowiec Fremantle Highway, który zapalił się w nocy z wtorku na środę na Morzu Północnym u wybrzeży Holandii, zostanie w ten weekend odholowany w bezpieczne miejsce - przekazał rzecznik Rijkswaterstaat, rządowej agencji gospodarki wodnej. Statek przewoził prawie 4 tys. samochodów, w tym 498 elektrycznych.
30.07.2023

Nie udaje się ugasić pożaru statku z 4 tys. samochodów. Eksperci ostrzegają przed eksplozją

Służby ratownicze nie są w stanie opanować pożaru statku towarowego Fremantle Highway, na którego pokładzie znajdują się 3783 samochody, w tym 25 pojazdów elektrycznych - informuje w czwartek holenderska straż przybrzeżna. Istnieje niebezpieczeństwo, że na płonącej u wybrzeży Holandii jednostce dojdzie do eksplozji aut elektrycznych, co grozi katastrofą ekologiczną - ostrzegają eksperci.
27.07.2023

Pożar na Rodos dotarł do strefy turystycznej, około 1,2 tys. osób czeka na ewakuację (TEMAT AKTUALIZOWANY)

Pożar na greckiej wyspie Rodos rozprzestrzenił się w niedzielę rano w stronę tzw. strefy turystycznej, gdy zmienił się o 180 stopni kierunek wiatru. Około 1,2 tys. osób wciąż czeka na ewakuację - poinformował rzecznik straży pożarnej Wassilis Warthakogiannis.
23.07.2023

Potężny pożar na platformie wiertniczej, są ofiary

W pożarze, jaki objął platformę wiertniczą Nohoch Alfa w Zatoce Meksykańskiej zginęły co najmniej dwie osoby, jedna jest uważana za zaginioną.
08.07.2023

Sześć osób poszkodowanych w pożarze jachtu w Stepnicy

Sześć osób, w tym troje dzieci, zostało poszkodowanych w pożarze jachtu, do którego doszło w Stepnicy. Mają poparzenia pierwszego stopnia kończyn dolnych i górnych – poinformował w sobotę rzecznik KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak.
25.06.2023

Pożar na promie. Z pomocą ruszyła straż wybrzeża

Służby prasowe Straży Wybrzeża Filipin poinformowały o wybuchu pożaru na promie M/V Esperanza Star. Na pokładzie znajdowało się 120 osób, cywili, żołnierzy i członków załogi.
18.06.2023

[WIDEO] Pożar i ewakuacja na indonezyjskim okręcie

Na indonezyjskim okręcie wojennym Teluk Hading w sobotę 3 czerwca wybuchł pożar. Nikomu nic się nie stało, ale zarządzono ewakuację załogi.
04.06.2023

Zaprószenie ognia w zakładzie produkcyjnym w Korei Południowej zagrożeniem dostawy gazowców dla Polski?

Oceniając skutki zniszczeń po pożarze, który wybuchł 21 kwietnia br. w zakładzie produkcyjnym należącym do Hankuk Carbon Plant, leżącego w południowokoreańskim Miryang, może to odbić się na przyszłych dostawach gazowców dla armatorów. Dotyczyć to może także statków, które do końca 2025 roku miały rozpocząć działalność w ramach czarteru dla PGNiG i stać się źródłem dostaw LNG m.in. dla Polski. Na razie nie wiadomo, czy terminy są zagrożone.
09.05.2023

Pożar bazy paliw w Sewastopolu wywołał panikę na Krymie

Sobotni pożar bazy paliw w Sewastopolu wywołał panikę na anektowanym przez Rosję Krymie – informuje w niedzielę sztab generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Paliwo z tej bazy wykorzystywała rosyjska Flota Czarnomorska.
30.04.2023

Filipiny: Co najmniej 31 osób zginęło w pożarze promu pasażerskiego

Co najmniej 31 osób, w tym 6-miesięczne dziecko, zginęło w wyniku pożaru promu pasażerskiego między wyspami na południu Filipin - poinformowała w czwartek straż przybrzeżna. Wielu z uratowanych wyskoczyło w panice do morza i zostało wyłowionych przez straż przybrzeżną, marynarkę wojenną i lokalnych rybaków.
30.03.2023

Niebezpieczny pożar platformy wiertniczej. Interweniowała straż pożarna

Na złomowisku w Mobile, w stanie Alabama, doszło 8 marca do zaprószenia ognia na półzanurzalnej platformie wiertniczej, która była w trakcie rozbiórki. Przez ponad trzy godziny kilka ekip strażackich walczyło z z trudno dostępnym pożarem.
09.03.2023

Raport wypadków i zdarzeń morskich – luty 2023 r.

W lutym środowisko międzynarodowej żeglugi morskiej nie pozostawało wolne od wszelkiego rodzaju wypadków i niebezpiecznych wydarzeń. Ponownie było sporo awarii systemów napędowych jednostek, ludzkich pomyłek i w konsekwencji niebezpiecznych w skutkach wejść na mieliznę. Nie obyło się również bez pożarów oraz wypadnięć za burtę. Na Bliskim Wschodzie, gdzie doszło do ataku na tankowiec. O szczegółach najważniejszych zdarzeń w naszym cyklicznym, comiesięcznym raporcie dotyczącym wypadków, szkód i zdarzeń morskich na świecie.
06.03.2023

Indonezja. Olbrzymi pożar magazynu paliw w Dżakarcie, są zabici i ranni [WIDEO]

17 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych, a tysiące ewakuowano w piątek z dzielnicy Tanah Merah w stolicy Indonezji - Dżakarcie, wskutek pożaru magazynu paliw, należącego do państwowej firmy Pertamina.
03.03.2023

Nie ma zagrożenia dla środowiska w związku z pożarem statku na Bałtyku

Nie ma powodów do obaw o potencjalne skażenie środowiska w związku z pożarem statku na Morzu Bałtyckim - zapewniła w środę łotewska Państwowa Służba ds. Ochrony Środowiska.
23.02.2023

Łotwa. Statek z niebezpiecznym ładunkiem, na którym wybuchł pożar dryfuje w kierunku zachodnim wzdłuż Zatoki Ryskiej

Kontenerowiec Escape, na pokładzie którego według informacji znajdują się ładunki określane jako niebezpieczne, zapalił się na Morzu Bałtyckim. Załoga została ewakuowana, statek dryfuje w kierunku zachodniego wybrzeża Zatoki Ryskiej.
22.02.2023

Pożar na promie Stena

Wieczorem 11 lutego w maszynowni promu MS Stena Europe wybuchł pożar.
14.02.2023

Pożar w Iskenderun ugaszony, wracają operacje morskie

Administracja morska Turcji poinformowała, że pożar w terminalu kontenerowym Iskenderun został całkowicie ugaszony i port wznawia operacje.
10.02.2023

Kolejny pożar na samochodowcu

Na przewożącym ponad 4500 aut i 1300 ton paliwa samochodowcu Ah Shin wybuchł pożar. Na pokładzie znajdowało się 21 członków załogi, wszyscy są bezpieczni.
09.02.2023

Straty w porcie Iskenderun oszacowano na blisko 700 mln USD

Przewiduje się, że pożar, który wybuchł 6 lutego w porcie Iskenderun w Turcji spowoduje potężne straty w handlu, szacowane na około 679 milionów USD według danych i analiz firmy Russell Group.
09.02.2023

Pożar w Iskenderun opanowany

Pożar kontenerów w porcie Iskenderun został opanowany – poinformowały w środę władze morskie Turcji po połączonych działaniach gaśniczych z lądu, morza i powietrza.
08.02.2023

W porcie w Iskenderun, leżącym na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi, drugi dzień trwa pożar

W porcie w Iskenderun, leżącym na terenie dotkniętym trzęsieniem ziemi, drugi dzień trwa pożar
07.02.2023

[WIDEO] Duży pożar w tureckim porcie Iskenderun

W śródziemnomorskim porcie Iskenderun w południowej Turcji wybuchł w poniedziałek duży pożar - podała agencja Reuters, powołując się na świadków, którzy twierdzili, że wysoko w powietrzu unosiła się chmura czarnego dymu.
06.02.2023

Ekologiczny armator promów nie chce przewozić elektrycznych samochodów

Zaskakująca decyzja w kraju znanym z zaawansowanego promowania elektromobilności, wspieranej przez władze i duże przedsiębiorstwa. Jedna z dwóch głównych norweskich linii promowych nie chce już przewozić pojazdów z silnikami elektrycznymi. Winnymi mają być wypadki w postaci pożarów akumulatorów w samochodach.
24.01.2023

[WIDEO] Pożar w hiszpańskim kurorcie zniszczył 100 jachtów i łodzi

Około 100 jachtów i łodzi zostało zniszczonych przez pożar w porcie kurortu Marbella, na południu Hiszpanii, podały władze popularnej wśród turystów gminy.
12.01.2023

900 pasażerów ewakuowanych z promu w USA z powodu pożaru

Ratownicy ewakuowali prawie 900 pasażerów z promu Staten Island w czwartek wieczorem po pożarze w maszynowni statku, pięć osób zostało rannych, trzy z nich wymagają leczenia szpitalnego, poinformowała telewizja WNBC.
23.12.2022

Rosyjski lotniskowiec znów w ogniu

Rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow to chyba najbardziej pechowy okręt świata. Wschodnie media donoszą, że na jednostce stacjonującej w stoczni w Murmańsku wybuchł pożar.
22.12.2022

Pożar na Morzu Czarnym. Kapitan nie żyje [WIDEO]

We wtorek wieczorem, w pobliżu portu w Synopie (Turcja), pływający pod panamską banderą drobnicowiec Beata stanął w płomieniach. Uważa się, że kapitan nie przeżył.
21.12.2022

W Basenie Górniczym Portu Gdańsk ćwiczono reagowanie na zagrożenia hybrydowe [WIDEO]

Na terenie infrastruktury portowej odbyły się ćwiczenia „EU Integrated Resolve 2022”. Przez ostatnie trzy miesiące państwa Unii Europejskiej testowała swoją gotowość i zdolność do skutecznego radzenia sobie z potencjalnymi zagrożeniami, w tym dla zagospodarowania morskiego.
15.12.2022

Inżynier zajął się płomieniami i wyskoczył za burtę

Na pokładzie frachtowca Azov Confidence wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło 2 listopada, krótko po tym jak jednostka opuściła port w tureckim Samsun i wypłynęła do Noworosyjska. Inżynier statku narodowości ukraińskiej zaczął płonąć i wyskoczył za burtę. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a statek zawrócił do Samsunu.
04.11.2022

Indonezja. 14 ofiar pożaru promu [WIDEO]

Azjatyckie media podały, że w poniedziałek na południu Indonezji doszło do pożaru na pasażerskim promie. W jego wyniku śmierć poniosło 14 osób.
25.10.2022

Kontenerowiec płonący na Morzu Czerwonym najprawdopodobniej zatonął

TSS Pearl, kontenerowiec, który stanął w ogniu 5 października podczas rejsu przez Morze Czerwone, prawdopodobnie zatonął.
14.10.2022

Gdańsk: Pożar na terenie stoczni. Ewakuowano kilkaset osób

Na terenie Stoczni Gdańsk, na wyspie Ostrów doszło do pożaru dachu budynku stoczniowej hal. Na miejscu pracuje 10 jednostek straży pożarnej. Ewakuowano kilkaset osób na wyspie Ostrów
14.09.2022

Szwecja. Prom Stena Scandica, na którym wybuchł pożar, dopłynął do portu

Prom Stena Scandica, na którym w poniedziałek na Morzu Bałtyckim wybuchł pożar, po niemal dobie dopłynął we wtorek przed południem do portu Nynashamn pod Sztokholmem. Ogień został ugaszony przez załogę statku.
30.08.2022

Pożar na promie na Bałtyku [AKTUALIZACJA]

Na promie Stena Scandica, przewożącym 300 osób, który znajduje się obecnie na Morzu Bałtyckim, wybuchł w poniedziałek pożar. Nie ma doniesień o ofiarach - poinformowała Szwedzka Administracja Morska.
29.08.2022

Kuba zwróciła się do USA o pomoc w usuwaniu skutków pożaru w Matanzas

MSZ Kuby poinformował w piątek, że rząd tego kraju zwrócił się do amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) o wsparcie naukowe i techniczne niezbędne przy usuwaniu skutków wielkiego pożaru cystern z ropą naftową w mieście portowym Matanzas, który wybuchł w nocy 5 sierpnia i został opanowany dopiero po tygodniu.
27.08.2022

Kuba. Ugaszono pożar w porcie Matanzas

Władze Kuby potwierdziły w czwartek, że ugaszony został pożar w porcie Matanzas. Jak poinformowały, ekipy ratownicze rozpoczęły poszukiwania 14 zaginionych osób. Wśród nich są m.in. strażacy oraz żołnierze.
12.08.2022

Kuba: pożar w porcie Matanzas rozprzestrzenia się

Pożar w bazie naftowej w porcie w Matanzas na Kubie rozprzestrzenił się na dwa kolejne zbiorniki. Jeden ze zbiorników zawalił się.
09.08.2022

Z powodu pożaru w porcie Matanzas na Kubie ewakuowano blisko 5 tys. osób

Prawie pięć tysięcy osób zostało ewakuowanych do poniedziałkowego wieczora z powodu dużego pożaru, który od piątku trawi infrastrukturę portu Matanzas, na zachodzie Kuby. W obiekcie tym spłonęły już trzy zbiorniki z paliwem.
09.08.2022

Pożar na nowowybudowanym trawlerze w rosyjskiej stoczni [WIDEO]

We wtorek wybuchł pożar na pokładzie nowowybudowanego trawlera-przetwórni Mekhanik Maslak w stoczni w Peterburgu. Nikomu nic się nie stało.
03.08.2022

[WIDEO] Carnival odwołuje dwa kolejne rejsy po pożarze statku wycieczkowego Freedom

Carnival Cruise Line odwołał dwa kolejne rejsy statku Carnival Freedom z Port Canaveral z powodu konieczności naprawy uszkodzeń spowodowanych pożarem statku, który miał miejsce w czwartek w Grand Turk.
30.05.2022

Filipiny. Siedem ofiar pożaru na promie

Na Filipinach w płomieniach stanął szybki prom przewożący 134 osoby. Pierwsze doniesienia mówią o siedmiu ofiarach i kolejnych siedmiu zaginionych.
23.05.2022

Pożar jednostki Urzędu Morskiego w gdyńskiej marinie

We wtorek wczesnym przedpołudniem w Gdyni odnotowano pożar jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni. Na miejsce przyjechała straż pożarna.
19.04.2022

Rosja. Płoną magazyny ropy w Biełgorodzie niedaleko granicy z Ukrainą

W magazynie ropy w Biełgorodzie w Rosji niedaleko granicy z Ukrainą wybuchł pożar. Gubernator obwodu Wiaczesław Gładkow oskarża o jego spowodowanie ukraińskie wojska, jednak strona ukraińska nie potwierdza swojego udziału, o czym pisze portal Ukrainska Prawda.
01.04.2022

[WIDEO] Euroferry Olympia w Grecji. Trwają poszukiwania

Prom Euroferry Olympia, na którym w piątek wybuchł pożar, w którym zginęła przynajmniej jedna osoba, został odholowany do Astakos w Grecji. Trwają poszukiwania 10 osób.
23.02.2022

Felicity Ace: ogień dogasa

Oficjalne źródła podają, że na pożar na samochodowcu Felicity Ace dogasa.
21.02.2022

Kierowca uratowany po dwóch dniach na płonącym promie

21-letni kierowca ciężarówki z Białorusi został ewakuowany z płonącego na Morzu Śródziemnym promu Euroferry Olimpia. Mężczyzna przez dwa dni był uwięziony na jednym z pokładów. Służby odnalazły także ciało innego kierowcy.
21.02.2022

Pożar Felicity Ace – trwa walka o statek i auta

Ekipa spółki SMIT specjalizującej się w odzyskiwaniu wraków została oddelegowana by ściągnąć płonący nieopodal Azorów samochodowiec Felicity Ace.
20.02.2022

Pożar promu w Grecji: nowe informacje mówią o 11 zaginionych

Pomimo tego, że pierwsze informacje podawały, że ewakuowani zostali wszyscy znajdujący się na pokładzie promu Euroferry Olimpia, który wczoraj w nocy stanął w płomieniach nieopodal Kofru, okazało się, że 11 osób jest zaginionych.
20.02.2022

Trwa gaszenie pożaru na Felicity Ace; nie doszło do skażenia oceanu

Drugą dobę trwa akcja gaszenia pożaru na przewożącym samochody statku Felicity Ace u wybrzeży atlantyckiego archipelagu Azorów. Według portugalskich służb ratownictwa morskiego wypadek nie doprowadził do skażenia wód oceanicznych.
18.02.2022

[WIDEO] Grecja. Pożar na statku ro/ro z 288 osobami na pokładzie

Podczas rejsu z greckiego portu Igumenitsa w regionie Epir-Macedonia Zachodnia nad Morzem Jońskim, do Brindisi we Włoszech na statku Euroferry Olimpia wiozącym 288 osób (w tym 51 załogi) wybuchł pożar - poinformowała w piątek grecka policja portowa.
18.02.2022

[WIDEO] Wybuch FPSO w Nigerii. Prawdopodobnie 10 ofiar

Jednostka FPSO Trinity Spirit eksplodowała i zatonęła u wybrzeży Nigerii. Liczba ofiar nie została jeszcze potwierdzona, ale służby obawiają się, że 10 członków załogi zginęło.
03.02.2022

Co najmniej 32 osoby zginęły w pożarze promu w Bangladeszu [WIDEO]

Co najmniej 32 osoby zginęły w piątek w rezultacie pożaru promu, który zapalił się na rzece w południowym Bangladeszu - poinformowała policja.
24.12.2021

Rosyjska korweta spłonęła w stoczni [WIDEO]

W petersburskiej stoczni doszło do pożaru na powstającej tam korwecie Prowornyj. Okręt został poważnie uszkodzony.
20.12.2021

Płonący od tygodnia u wybrzeży Szwecji statek zostanie odholowany do portu

Palący się od niemal tygodnia w cieśninie Kattegat statek handlowy zostanie odholowany do portu w Goeteborgu - poinformowała szwedzka straż przybrzeżna Kustbevakningen. Operacja ma pomóc w ostatecznym ugaszeniu pożaru.
10.12.2021

Ćwiczenia zarządzania kryzysowego Port 2021 w Porcie Gdynia [ZDJĘCIA]

W Porcie Gdynia miały miejsce ćwiczenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie portu.
22.11.2021

Zim Kingston zgubił nie 40 kontenerów, a 106. Pożar statku trwa

Płonący u wybrzeży kanadyjskiej Kolumbii Brytyjskiej kontenerowiec Zim Kingston zgubił 106 kontenerów, a nie 40 – tak wynika z informacji kanadyjskiej straży przybrzeżnej. Pożar na statku trwa, ale jest pod kontrolą.
28.10.2021

Kontenerowiec z chemikaliami płonie u wybrzeży Kanady

Od soboty u wybrzeży kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska płonie kontenerowiec, który transportował chemikalia górnicze. Z pokładu ewakuowano 16 członków załogi. Ze statku unosi się trujący gaz, ale obecnie nie stwarza on zagrożenia dla osób na lądzie – przekazała w niedzielę kanadyjska straż przybrzeżna.
24.10.2021

Pożar fabryki łodzi w Krojantach [WIDEO]

Trzydzieści jeden zastępów straży pożarnej walczy z pożarem hali produkcyjnej w fabryce łodzi w Krojantach pod Chojnicami. Straż podaje, że dwóch pracowników firmy z poparzeniami trafiło do szpitala.
30.09.2021

Meksyk. Pożar platformy wiertniczej, są ofiary

Do pięciu wzrósł bilans ofiar pożaru na platformie wiertniczej u wybrzeży Meksyku. Sześć osób jest rannych. Nie odnaleziono jeszcze także wszystkich zaginionych.
24.08.2021

Superjacht Reine d'Azur doszczętnie spłonął u wybrzeży Francji [WIDEO, ZDJĘCIA]

29-metrowy Superjacht Reine d'Azur był zakotwiczony na zachód od wyspy Port-Cros na południowym wybrzeżu Francji. Spłonął w czwartek nad ranem.
12.08.2021

Pożar na transportowcu do przewozu zwierząt w Hiszpanii

Pożar na pokładzie transportowca do przewozu zwierząt pod banderą Togo został ugaszony. Do incydentu doszło w hiszpańskim porcie Tarragona.
11.08.2021

Rumunia: Wybuch w rafinerii ropy naftowej nad Morzem Czarnym. Dwie osoby ranne [WIDEO]

W rumuńskiej rafinerii ropy naftowej Petromidia nad Morzem Czarnym doszło w piątek rano do wybuchu, w wyniku którego dwie osoby zostały ranne – poinformował telewizję Digi24 przedstawiciel władz Konstancy, gdzie mieści się zakład.
02.07.2021

Warmińsko-mazurskie. Trzy osoby w szpitalu po pożarze łodzi na jeziorze Śniardwy

Trzy osoby trafiły do szpitala po pożarze łodzi motorowej, do którego doszło we wtorek na mazurskim jeziorze Śniardwy - podała policja. Jedna z poparzonych osób jest w stanie ciężkim.
08.06.2021

Indonezja: spłonął prom pasażerski [wideo]

Duży prom z prawie 200 osobami na pokładzie zapalił się w sobotę podczas podróży w północno-wschodniej Indonezji, zmuszając pasażerów i załogę do wskoczenia do morza. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.
30.05.2021

Sri Lanka: Od tygodnia płonie wypełniony chemikaliami kontenerowiec; rosną obawy o wyciek paliwa

Siódmy dzień trwa akcja gaszenia pożaru na przewożącym chemikalia kontenerowcu X-Press Pearl zakotwiczonym ok. 18 km na północny zachód od Kolombo. Jednostce grozi pękniecie, co doprowadzi do wycieku setek ton paliwa - ostrzega w czwartek agencja AFP.
27.05.2021

Eksplozja na statku X-Press Pearl, załoga została ewakuowana [wideo]

Wstrząsające wydarzenia miały miejsce dziś rano na kontenerowcu X-Press Pearl, płonącym od kilku dni u wybrzeży Sri Lanki.
25.05.2021

Pożar uszkodził chiński prom pasażerski (wideo)

Chiński prom typu ro - ro został poważnie uszkodzony w wyniku pożaru, który wybuchł najprawdopodobniej na pokładzie samochodowym. Chińskie media donoszą, że wszyscy zostali bezpiecznie ewakuowani ze statku.
22.04.2021

Indonezja: Co najmniej 500 osób ewakuowano z terenów przy płonącej rafinerii

Co najmniej 500 osób ewakuowano ze wsi Balongan w związku z potężnym pożarem, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek w pobliskiej rafinerii ropy naftowej w prowincji Jawa Zachodnia w Indonezji. Mieszkańcy zostali przeniesieni do dwóch centrów ewakuacyjnych.
29.03.2021

Indonezja: Potężny pożar w rafinerii w prowincji Jawa Zachodnia

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do potężnego pożaru w rafinerii ropy naftowej Balongan zlokalizowanej w Indramayu w prowincji Jawa Zachodnia - podały w poniedziałek indonezyjskie media. Rafineria należy do państwowego koncernu naftowego Pertamina.
29.03.2021

Pożar na statku wycieczkowym

Na statku wycieczkowym MSC MSC Lirica, zacumowanym przy greckiej wyspie Korfu, wybuchł pożar.
13.03.2021

75-metrowy jacht zatonął na skutek pożaru

75-metrowy jacht żaglowy Phocea (wcześniej Enigma) zatonął 19 lutego u wybrzeży Malezji po tym, jak wcześniej wybuchł na nim pożar.
24.02.2021

Trzy osoby zginęły w wyniku pożaru statku w Indiach

W sobotę, 13 lutego, na pokładzie wielozadaniowego serwisowica (OSV - Offshore Supply Vessel) z 18-osobową załogą wybuchł pożar. W chwili wypadku statek znajdował się u wybrzeży Bombaju w Indiach. W wyniku pożaru zginęło 3 pracowników.
16.02.2021

Maersk Elba stracił moc po pożarze u wybrzeży Portugalii

Duński kontenerowiec stracił możliwość poruszania się po wybuchu pożaru w jego siłowni. Do incydentu doszło 26 grudnia u wybrzeży Portugalii – podał tamtejszy Krajowy Urząd Morski (AMN).
29.12.2020

Cztery osoby uratowane z płonącego statku rybackiego u wybrzeży Alabamy

Amerykańska straż przybrzeżna w poniedziałek uratowała cztery osoby z pożaru komercyjnego statku rybackiego w pobliżu Fort Morgan w Alabamie.
16.12.2020

Polski doker zmarł po pożarze na statku rybackim

Polski pracownik zginął w wyniku zranienia w pożarze w norweskiej stoczni. Pożar wybuchł wczoraj na pokładzie statku Hordagut, który jest w końcowej fazie budowy w stoczni Fitjar Mekaniske Verksted.
02.11.2020

Wybuch na tankowcu na Morzu Azowskim, trzy osoby z załogi zaginęły

Na Morzu Azowskim doszło do wybuchu na rosyjskim tankowcu Generał Azi Asłanow. Obecnie przeprowadzane są poszukiwania trzech członków 13-osobowej załogi. Tankowiec nie przewoził ropy. Przyczyną eksplozji mogły być opary paliwa.
24.10.2020

Pożar w bejruckim porcie ugaszony

Libańscy strażacy i wojskowe śmigłowce ugasili dziś rano pozostałości po ogromnym pożarze w porcie w Bejrucie, do którego doszło wczoraj - zaledwie miesiąc po tym, gdy potężna eksplozja zdewastowała port i okolice.
11.09.2020

Pożar w porcie w Bejrucie częściowo ugaszony

Straż pożarna i śmigłowce wojskowe zdołały dziś wieczorem częściowo ugasić pożar w porcie w Bejrucie, który mogła spowodować instalacja elektryczna lub płonący olej kuchenny. Władze miasta poinformowały, że nikt nie został ranny.
10.09.2020

W porcie w Bejrucie wybuchł kolejny pożar

Dzisiaj w strefie bezcłowej portu w Bejrucie wybuchł pożar - podała armia libańska w oświadczeniu na Twitterze. Zapalił się „magazyn ropy i opon”
10.09.2020

Plama oleju zauważona u wybrzeży Sri Lanki w pobliżu uszkodzonego tankowca

W pobliżu płonącego supertankowca u wschodniego wybrzeża Sri Lanki zauważono plamę paliwa. Urzędnicy ostrzegli, że będą potrzebować pomocy, jeśli statek zacznie wypuszczać olej, ponieważ brakuje im odpowiedniego sprzętu, aby sobie z tym poradzić.
10.09.2020

Pożar na tankowcu New Diamond pod kontrolą (foto, wideo)

Pożar na dużym zbiornikowcu u wybrzeży Sri Lanki został opanowany, ale nadal nie został ugaszony, poinformowała w sobotę marynarka wojenna.
07.09.2020

Siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze na południu Iranu

Co najmniej siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze w południowym Iranie, ale nie odnotowano ofiar w ludziach - podała w środę agencja Tasnim. Od końca czerwca w pobliżu irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do kilku wybuchów i pożarów.
15.07.2020

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR

ratownictwo morskie,poszukiwania morskie,ratowanie życia ludzkiego na morzu,poszukiwanie rozbitków,podejmowanie rozbitków z wody,udzielanie rozbitkom pomocy medycznej,transport poszkodowanych rozbitków na ląd,gaszenie pożarów na statkach,holowanie ratownicze,zwalczanie zagrożeń i zanieczyszczeń środowiska morskiego,usuwanie z powierzchni morza rozlewów ropy,usuwanie z powierzchni morza produktów ropopochodnych,usuwanie z powierzchni morza niebezpiecznych substancji chemicznych,usuwanie z powierzchni morza HNS,awaryjne wyładowywanie olejów ze zbiornikowców,awaryjne wylewanie HNS ze zbiornikowców,poszukiwanie zagubionych substancji w opakowaniach na morzu,poszukiwanie zagubionych towarów niebezpiecznych w opakowaniach na morzu,zapobieganie przedostawaniu się olejów i HNS do środowiska naturalnego,morski statek ratowniczy typu SAR-3000,morski statek ratowniczy typu SAR-1500,morski wielozadaniowy statek ratowniczy,morski statek ratowniczy do zwalczania zanieczyszczeń olejowych,SAR,MSPiR

ELEKTRO-PLUS Sp. z o.o.

instalacje elektryczne,automatyka,elektronika,energetyka,sterowanie,generatory,kotły,serwis,wyłączniki zwarciowe,zabezpieczenia generatorów,systemy wykrywania pożarów,sygnalizacja,pomiary,kalibracja,monitoring siłowni okrętowych,pneumatyka,projekty,dynamiczne pozycjonowanie,napędy AC/DC,GTR,rozdzielnica,jacht,silniki elektryczne,przezwajanie,instalacje elektryczne na statkach,okrętowe instalacje elektryczne. elektro plus,elektro-plus,elektro - plus

Ośrodek Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej s.c.

ośrodek szkolenia marynarzy, kursy dla marynarzy, książeczka żeglarska, kursy STCW
oszgm,karbowiak,kursy dla marynarzy,indywidualne techniki ratunkowe,itr,szkolenia,kurs elementarnej pomocy medycznej,kursy medyczne,medical care,pierwsza pomoc medyczna,medyczny wyższy,Medical First aid,problematyka ochrony na statku,dla członków załóg,uaktualnienia,kurs ochrony przeciwpożarowej,książeczka żeglarska,kursy obowiązkowe,specjalistyczne,kurs zintegrowany bezpieczeństwa STCW,HAZMAT,Oficer Ochrony Statku (SSO),marynarz,security awarnesss,security duties,odnowienie itr,kursy pożarowe,mechanik wachtowy,drugi mechanik,starszy pokład,oficer wachtowy,szyper,kapitan,kierowanie tłumem,szczelność kadłuba,zarządzanie kryzysowe,szkoła morska gdynia,ośrodek szkolenia nurków,stcw,kurs ochrony ppoż,kurs pierwszej pomocy,indywidualne techniki ratunkowe-kurs,dowodzenie siłą okrętową-kurs,eksploatacja zbiornikowców-kurs

Sealab Sp. z o.o.

Instalacje systemów automatyki w przemyśle stoczniowym i offshore.
Zintegrowany System Detekcji Gazu i Pożaru,Interaktywny System Detekcji Pożaru,Autroprime Przeciwpożarowy System Alarmowy,Sygnalizatory optyczne i akustyczne WERSJI EX,Gaszenie pomieszczeń gazem FM-200,system detekcji,urządzenia gaśnicze,przeciwpożarowy system alarmowy,system detekcji gazu,systemy detekcji gazu,sygnalizatory optyczne morskie,sygnalizatry optyczne w wersji morskiej,sygnalizatory akustyczne,sygnalizatory akustyczne morskie,sygnalizatory akustyczne w wersji morskiej,sygnalizatory optyczne,sealab,sealab gdynia,projektowanie systemów automatyki w przemyśle stoczniowym,projektowanie systemów automatyki w przemyśle offshore,projektowanie systemów automatyki w budownictwie,montaż systemów autmatyki w przemyśle stoczniowym,montaż systemów automatyki w przemyśle offshore,montaż systemów automatyki w budownictwie,IFG Autrosafe,Autrosafe,KD-200,Stałe Urządzenie Gaśnicze z zastosowaniem gazu FM-200,Alarmowe instalacje do stref zagrożonych wybuchem

ASE ATEX Sp. z o.o.

Integrator systemów przemysłowych. Dostarczamy bezpieczne technologie dla przemysłu.
Elektrotechnika i elementy automatyki w wykonaniu przeciwwybuchowym (R. Stahl) ,Elektryczne systemy grzewcze ,INTERTEC - ochrona AKPiA ,Zabezpieczenia przeciwwybuchowe ,Detekcja gazu i płomienia ,Detekcja wycieków i emisji ,Wykrywanie i gaszenie pożaru ,Rozwiązania dla zbiorników ,Instrumenty pomiarowe ,Instalacje i urządzenia technologiczne ,Systemy IT dla przemysłu

Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o.

nawozy neutralne,nawozy płynne,nawozy sypkie,przeładunek nawozów,składowanie nawozów,baza masa,terminal masowy,baza masowa,obsługa eksportu masowych ładunków sypkich luzem,obsługa importu masowych ładunków sypkich luzem,składowanie masowych ładunków sypkich,w tym prowadzenie magazynu celnego,konfekcjonowanie masowych ładunków sypkich,obsługa eksportu masowych ładunków płynnych,obsługa importu masowych ładunków płynnych,składowanie masowych ładunków płynnych neutralnych oraz III klasy niebezpieczeństwa pożarowego,przeładunek w relacji bezpośredniej gaczu parafinowego,przeładunek gaczu parafinowego,bałtycka baza masowa,ładunki sypkie,ładunki płynne,przeładunek towarów sypkich luzem,składowanie towarów sypkich luzem

ELESHIP Electrical Design & Engineering Sp. z o.o.

Projekty koncepcyjne instalacji na statkach i przebiegi kablowe
elroute,elroute 2.0,projektowanie systemów i urządzeń elektrycznych dla branży morskiej,projektowanie systemów i urządzeń dla jednostek morskiech,usługi projektowe w branży elektryczno-radiowej,projektowanie systemów automatyki dla jednostek morskich,projektowanie systemów alarmowych dla jednostek morskich,wstępny bilans elektryczny,Wizualizacja 3D pulpitów sterówki i CMK,Wstępny schemat zasadniczy rozdziału energii elektrycznej,Opis techniczny statku w zakresie elektryki,Opis techniczny statku w zakresie automatyki,Opis techniczny statku w zakresie radio-nawigacji i łączności,Bilans elektryczny statków i okrętów,Schematy systemów alarmowych i pożarowych,Schematy oświetleniowe na statkach,Schematy automatyki okrętowej,Wykaz punktów alarmowych i monitoringu,Rozmieszczenie świateł nawigacyjnych,Aranżacja pulpitów na statkach,Tory kablowe na statkach,Elektryczne instalacje okrętowe,Przebiegi kablowe,Zarządzanie systemem kablowym

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO TECHNICZNE SUPON S.A.

SERWIS SPRZĘTU P.POŻ
projektowanie,montaż i konserwacja urządzeń pożarniczych,pełna gama towarów z branży p.poż. i BHP,serwis sprzętu przeciwpożarowego,handel towarami branży BHP i p.poż.,konserwacja,przeglądy,remonty sprzętu gaśniczego na obiektach lądowych,remonty sprzętu gaśniczego na statkach,budowa,konserwacja systemów sygnalizacji pożaru,przegląd systemów proszkowych,przegląd systemów pianowych,przegląd systemów CO2,przegląd aparatów ucieczkowych,przegląd aparatów oddechowych,analiza powietrza,analiza wody,przegląd ubrań chemicznych,przegląd ubrań p.poż.,przegląd kamizelek ratunkowych,przegląd gaśnic,przegląd agregatów

Portowa Straż Pożarna FLORIAN SP. z o.o. Autoryzowany Serwis Sprzętu Przeciwpożarowego

Autoryzowany,Serwis,Sprzętu,Przeciwpożarowego,Portowa,Straż,Pożarna,FLORIAN,Gdańsk,gaśnica,tryskacze,śniegowa,pianowa,proszkowa,płynowa,działko,agregat,serwis lądowy,serwis morski,CO2,dwutlenek,węgla,Urząd Morski,UDT,KZWM Ogniochron,Lloyd's Register,PRS,GZWM,GLORIA,DNV GL,BIATECH,ABS

Prąd Engineering Sp. z o.o. Prąd Serwis Elektryczny Ryszard Nowak

Marine & Offshore Engineering
prefabrykacja morska,usługi stoczniowe,usługi ślusarskie,usługi elektryczne,prefabrykacja gotowych konstrukcji,kompleksowa przebudowa jednostek morskich,pomiary termowizyjne,przegląd instalacji elektrycznej na statku,montaż elektrycznego wyposażenia,remonty silników elektrycznych,statku,podłączenia w szafach rozdzielczych na statku,konserwacja przejść kablowych na statku,konserwacja łuków rewizyjnych na statku,przegląd instalacji elektrycznej na statku,pomiary elektryczne instalacji na statku,montaż urządzeń elektrycznych na statku,układanie oraz upinanie kabli na statku,podłączenia urządzeń na statku,pomiar impedencji pętli zwarcia,badanie skuteczności ochrony przeciwpożarowej,pomiar parametrów wyłączników różnicowo-prądowych,pomiar rezystencji uziemienia,pomiar natężenia oświetlenia placu budowy,pomiar natężenia oświetlenia pomieszczeń i stanowisk biurowych,remonty silników elektrycznych,systemy anty-oblodzeniowe,światłowody,odkurzacze centralne,prad,prad service,prad serwis,prąd se

Valveco -technical ship supply- Ltd

Techniczne zaopatrzenie statków.
zawory,armatura,techniczne zaopatrzenie statków,zaopatrzenie statków,złącza rurowe,głowice odpowietrzające,morskie art. p/pożarowe

Navishipproject S.C.

Biuro projektowe.
projektowanie statków,biuro projektów,statki pasażerskie,biura projektowe,projektowe biura,•promy samochodowo-pasażerskie •kontenerowce •masowce •zbiornikowce •pchacze •barki pchane •statki rybackie •pogłębiarki •plywające hotele i domy mieszkalne •pilotówki •łodzie ratownicze •statki pożarnicze •pontony rozmaitego przeznaczenia

RAMID Sp. j.

Usuwanie azbestu ze statków,demontaż izolacji ogniowych,utylizacja azbestu ze statków,dekontaminacja statków,azbest,asbestos removal,decontamination,restytucja po pożarach,usuwanie uszczelek azbestowych

FLÄKT WOODS POLSKA

wentylacja,ochrona przeciwpożarowa

P.P.U.H. STER Sp. z o.o.

Kompleksowe remonty i przebudowy obiektów pływających.
STER,ster,STER sp zoo,remonty dokowe,remonty postojowe,prace specjalistyczne,prace malarskie,prace stolarskie,remonty statków,remonty obiektów pływających,ster,wykonywanie automatycznych instalacji gaszenia pożarów za pomocą zraszania (instalacje sprinklerowe,wykonywanie nowych instalacji: wodnych,paliwowych,olejowych,ogrzewania,hydraulicznych,przeciwpożarowych,instalacje,prace kadłubowo – spawalnicze,prace ślusarskie,prace stolarskie i ciesielskie,prace rurarskie w pełnym zakresie (tzn. remont i wymiana),czyszczenie i malowanie kadłubów statków,czyszczenie i malowanie zbiorników,czyszczenie i malowanie konstrukcji stalowych,wykonywanie konstrukcji stalowych (również ze stali nierdzewnej). remonty urządzeń pomocniczych: pomp,chłodnic,podgrzewaczy,skraplaczy,wind,urządzeń pokładowych wszelkiego typu prace izolacyjne urządzeń oraz rurociągów wraz z oblachowaniem

MAK-PROJEKT

Mak-Projekt - Biuro Usług Technicznych
Projektant,Projektowa,Projektowanie,rysunek,techniczny,AutCad,makprojekt,projekt,plan,instrukcja,pomiar,pomiary,design,Lechler,Hennlich,rely,spraying,dysza,dysze,dysz,nozzle,spryskiwanie,spryskiwacze,zraszacz,zraszacze,zraszanie,tryskacz,tryskacze,tryskać,polewanie,woda,wodą,przemysł,przemysłu,przemyśle,odpylanie,odpylania,zwilżanie,zwilżania,nawilżanie,nawilżania,absorpcja,absorpcji,chłodzenie,chłodzenia,krople,kropla,wtrysk,tryskaczowe,pożarowe,instalacje,gaśnicze,sug,stałe,urządzenia,FM,VdS,PN-EN12845,zasuwa,zawór,zawory,pneumatyczne,stożkowe,pustostożkowe,pełnostożkowe,strumieniowe,strumień,płaskostrumieniowe,powietrzne,hydrauliczne,obrotowe,filtry,filtr,spożywczy,maszynowy,motoryzacyjny,stoczniowy,środowisko,budownictwo,budownictwie

Riko Bobnar Pearl

systemy oczyszczania spalin,systemy oczyszczania wody balastowej,systemy chłodzenia wody morskiej,zarządzanie projektami i skanowanie 3D,izolacja termiczna,izolacja akustyczna,izolacja przeciwpożarowa,izolacja ciekłym poliuretanem,system płuczący - EGCS,system balastowy - BWMS

Intelimare Sp. z o.o.

Elektryka,elektrotechnika Generatory prądu Napęd Linia wału Osprzęt silnika Przekładnie Silniki morskie Śruby napędowe Pompy Systemy ciśnieniowe Systemy wentylacyjne Akcesoria wentylacyjne Elementy pomocnicze Elementy rewizyjne Filtry powietrza Galanteria wentylacyjna Kanały i kształtki okrągłe Kanały prefabrykowane Klapy przeciwpożarowe Nagrzewnice kanałowe Przepustnice Przewody antybakteryjne/antyalergiczne Przewody elastyczne System izolowany Tłumiki wentylacyjne Wentylatory Układ sterowania Uncategorized Węże techniczne

Znakowo.pl

Oznakowania na statki morskie
fotoluminescencyjne oznakowania na statki morskie,znaki morskie,znaki ochrony przeciwpożarowej,znaki ochrony życia,znaki nakazu,instrukcje na statki morskie,oznaczenie poziomów i pokładów,znaki ochrony przeciwpożarowej. Znaki morskie spełniają wymagania Council Directive 96/98/EC oraz konwencji SOLAS.

Morska Straż Pożarniczo-Ratownicza Sp. z o.o.

Ratownictwo wodne, zabezpieczenia przecipożarowe, prace nurkowe,
morska straż,straż pożarna,ratownictwo,straż morska,sprzątanie obiektów,czyszczenie obiektów

SafeTech Marian Hoppe Sp.j.

detektory gazowe,detektory gazu,detekcja gazu,miernik gazu,metanomierze,tlenomierze,wykrywacz przewodów,serwis detektorów,kalibracje detektorów,stacja kalibracyjna,przegląd detektorów,monitoring gazów,urządzenia przeciwpożarowe,serwis urządzeń przeciwpożarowych,ppoż,sprzęt BHP,aparaty oddechowe,maski pełnotwarzowe,kompresory powietrza,narzędzia ratownicze,GasAlertMicro Clip XT,GasAlertMax XT II; GasAlertMicro 5,GasAlertQuattro,GasAlertExtreme,MultiPro,ToxiPro,turbowentylatory,prądownica,aparaty powietrzne,aparaty ucieczkowe,kompresory powietrza,Ac Hot stick,kamera termowizyjna,monitor wodno-pianowy,działko wodno-pianowe,sensory do detektorów,Propak,radiometr,Patron Fire,rękawice strażackie,bosak dielektryczny gas detectors,gas alarm,detectors,gas measure,methanemeasure,oxygen meters,detector wiring,detectors service,calibration of detectors,calibration station,an overview of the detectors,gas monitoring,fire protection equipment,fire service equipment,fire protection,safety equipment,

Jaal-Izolacje Teresa Motog

Izolacje okrętowe, izolacje rurociągów, montaż blach
izolacje okrętowe,izolacje pożarowe,izolacje rurociagów,montaz blach

Galship Marek Gałka

Remonty statków,remonty portowe,serwis statków,prace spawalnicze,spawanie,prace monterskie,techniczna obsługa statków,prace elektryczne,automatyka okrętowa,prace elektroniczne,piaskowanie,malowanie,konstrukcje,naprawa pomp,naprawa silników,naprawa agregatów,atestacja tratw,atestacja łodzi,sprzęt pożarowy,gaśnice,prądownice,stacje CO2,zawiesia,pasy ładunkowe,nurek,nurkowanie,inspekcje podwodne,prace podwodne,mocowanie ładunków,pneumatyka,hydraulika siłowa,pokrywy ładowni,dźwigi,chłodnie,kompresory,prace nurkowe

PATI FHU

pati,BHP,Ppoż,gaśnice,szkolenia,zabezpieczenie pożarowe prac niebezpiecznych,remonty statków,szafki hydrantowe,węże tłoczne,węże,motopompy,przeglądy gaśnic,radiotelefony,gaśnice,sprzęt oświetleniowy,szkolenia BHP,agregaty prądotwórcze,BHP,p. poż

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Serwis i kontrola sprzętu przeciwpożarowego we „Florianie”

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe na morzu wymaga regularnej kontroli i serwisu wyposażenia gaśniczego. To obowiązek, do którego są zobowiązani wszyscy użytkownicy jednostek morskich. Kontrole tego rodzaju wykonują wyspecjalizowane firmy i instytucje, wśród nich Portowa Straż Pożarna „Florian” zlokalizowana w Porcie Gdańsk.
14.11.2023

CRIST. Ćwiczyli ratowanie życia w zamkniętych przestrzeniach

Załogi stoczniowe muszą nieustannie dbać nie tylko o umiejętności przydatne w budowaniu i remontowaniu statków, ale także o kwestie bezpieczeństwa i ratownictwa, by wiedzieć, jak się zachować w razie wypadku. Wartościowe ćwiczenia odbyły się ostatnio w stoczni CRIST. W ich trakcie strażacy i pracownicy stoczni mogli przećwiczyć prowadzenie akcji ratunkowej w przestrzeni zamkniętej.
24.07.2023

Szkolenia na lądzie i w morzu. PSP "Florian" trenowała żołnierzy z Nigerii [WIDEO, ZDJĘCIA]

Portowa Straż Pożarna „Florian” przeprowadziła szkolenie dla grupy żołnierzy z Nigeryjskiej Marynarki Wojennej. Kursanci nabyte umiejętności wykorzystają m.in. w gaszeniu pożarów na platformach wiertniczych, jak również w walce z piratami w rejonie Zatoki Nigeryjskiej.
14.07.2022

Portowa Straż Pożarna w Gdyni ma unikalny pojazd ratowniczo-gaśniczy. Specjalizacja: LNG

Portowa Straż Pożarna Zarządu Morskiego Portu Gdynia została wyposażona w nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy. Nowy wóz jest dedykowany do zabezpieczania bunkrowania LNG.
02.12.2021

Portowa Straż Pożarna Florian zadba o bezpieczeństwo w Porcie Gdańsk

Od 1 lipca 2021 roku Portowa Straż Pożarna Florian realizować będzie ochronę przeciwpożarową na akwenach o łącznej powierzchni 13.5 tysiąca hektarów. 
01.07.2021

Nowy pojazd kwatermistrzowski na 90-lecie Portowej Straży Pożarnej w Gdyni

Portowa Straż Pożarna już od 90-ciu lat stoi na straży bezpieczeństwa pożarowego Portu Gdynia. Jednostka, niezależnie od gotowości do podjęcia działań ratowniczo-gaśniczych, realizuje strategię Zarządu Morskiego Portu Gdynia dotyczącą zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego. Prowadzi działalność prewencyjną polegającą na nadzorze nad przestrzeganiem przepisów przeciwpożarowych oraz zabezpieczaniu przeładunków materiałów niebezpiecznych.
27.10.2020

Portowa Straż Pożarna ZMPG otrzymała nowy samochód ratownictwa chemicznego

Nowy samochód ratownictwa chemicznego dla Portowej Straży Pożarnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia. Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się w miniony piątek w ramach przypadających w maju obchodów Dnia Strażaka. Nowoczesny wóz strażacki poprawi bezpieczeństwo w Porcie Gdynia.
03.06.2019

Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe na pierwszym miejscu. Zakończyła się XX Konferencja STREFY Ex

Detekcja i monitoring wycieków substancji niebezpiecznych, bezpieczeństwo pożarowe w obszarach zagrożonych wybuchem oraz najnowsze rozwiązania w zakresie wczesnego wykrywania pożarów obiektów przemysłowych. To tylko niektóre zagadnienia poruszane podczas tegorocznej Konferencji STREFY Ex „Bezpieczeństwo pożarowe i wybuchowe – emisja, detekcja i przeciwdziałanie”. Jej jubileuszowa XX edycja odbyła się w Hotelu Hilton w Gdańsku w dniach 3-4 kwietnia 2019 r.
09.04.2019

Około 30 % pożarów na statkach pasażerskich ro-ro powstaje na pokładach samochodowych

Około 30 % pożarów na statkach pasażerskich ro-ro powstaje na pokładach samochodowych, a źródłem 90 % z nich są przewożone ładunki. To wyniki studium dotyczącego bezpieczeństwa pożarowego na tego typu statkach, opublikowanego w lutym 2017 r. przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA). O wyzwaniach, zagrożeniach i nowoczesnych rozwiązaniach służących zmniejszeniu liczby pożarów na jednostkach pasażerskich rozmawiali eksperci podczas seminarium „Zagrożenie pożarowe na statkach pasażerskich ro-ro”, które odbyło się w Gdańsku. Jego organizatorem był Polski Rejestr Statków.
14.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.