• <

Indonezja: spłonął prom pasażerski [wideo]

ac

30.05.2021 09:49 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Indonezja: spłonął prom pasażerski [wideo] - GospodarkaMorska.pl
Fot. mat.prasowe

Duży prom z prawie 200 osobami na pokładzie zapalił się w sobotę podczas podróży w północno-wschodniej Indonezji, zmuszając pasażerów i załogę do wskoczenia do morza. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

KM Karya Indah znajdował się na Morzu Molucca, kierując się do Sanana, portu na wyspie Limafatola, kiedy około godziny 7 rano wybuchł pożar, powiedział Wisnu Wardana, rzecznik dyrekcji generalnej transportu morskiego. Pożar rozpoczął się 15 minut po opuszczeniu przez statek Ternate, stolicy prowincji Maluki Północne.

Nagranie telefoniczne z incydentu dostarczone przez Krajową Agencję Poszukiwań i Ratownictwa pokazało, że pasażerowie i załoga skakali do wody i chwytali się pływających obiektów, walcząc ze wzburzonym morzem. 

Wardana powiedział, że wszystkich 181 pasażerów, w tym 22 dzieci i 14 członków załogi, uratowano i bezpiecznie ewakuowano na pobliską wyspę. Dodał, że akcji ratunkowej podjęły się łodzie rybackie, które akurat znajdowały się w pobliżu.

Władze nadal badają przyczynę incydentu. Najprawdopodobniej pożar wybuchł w maszynowni.

Tego typu wypadki na promach zdarzają się często w Indonezji, największym archipelagu na świecie obejmującym ponad 17 000 wysp. Wiele wypadków jest spowodowanych złym stanem technicznym statków.


Dziękujemy za wysłane grafiki.