• <

Duży pożar w porcie w Odessie po rosyjskim ostrzale

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Duży pożar w porcie w Odessie po rosyjskim ostrzale

Partnerzy portalu

Fot. Twitter @beranic_k

Duży pożar wybuchł w środę wieczorem w Odessie nad Morzem Czarnym wskutek ataku sił rosyjskich - poinformowała agencja Reutera, powołując się na lokalne media. Rannych zostało 13 osób - podał szef władz obwodu odeskiego Ołeh Kiper na Telegramie

"Wróg zaatakował Odessę rakietami balistycznymi. W miejscu uderzenia pojawił się potężny ogień" - napisał Kiper.

Na zdjęciach i filmach zamieszczanych w mediach społecznościowych widać płomienie i obłoki czarnego dymu w okolicach uderzenia - poinformowała agencja Reuters.

Jeden z ukraińskich serwisów informacyjnych podał, że trafiony został magazyn firmy kurierskiej i pocztowej Nowa Poszta. Firma potwierdziła, że trafiona została należąca do niej sortownia, ale wśród pracowników nie odnotowano ofiar śmiertelnych ani rannych.

Odessa była w ostatnich dniach kilkakrotnie atakowana przez wojsko Rosji. W nocy z wtorku na środę wskutek rosyjskiego ostrzału rakietowego trzy osoby zginęły, a kolejne trzy zostały ranne. Z kolei w poniedziałek rosyjski pocisk uderzył w placówkę edukacyjną, zabijając pięć osób.

os/ akl/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.