Rosyjski ostrzał obwodu odeskiego uszkodził infrastrukturę portową, wiadomo o jednej osobie rannej - poinformował w piątek szef władz obwodowych Ołeh Kiper na Telegramie.
"Obwód odeski znów atakowany. Rosyjskie wojska zaatakowały nasz region rakietami. Uszkodzona została infrastruktura portowa. Jak dotąd odnotowano jedną osobę ranną. Mężczyzna trafił do szpitala z raną odłamkową" - napisał Kiper.
Szef władz obwodowych wezwał mieszkańców do szybkiego reagowania na alarmy powietrzne i zejścia do schronów.
W piątek rano rosyjscy okupanci przeprowadzili atak z użyciem 22 pocisków rakietowych różnych typów i 14 dronów bojowych. Ukraińskie siły zbrojne w nocy z czwartku na piątek zniszczyły 29 celów powietrznych.
Z Kijowa Iryna Hirnyk
ira/ mms/
Fot. Depositphotos
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami