• <

Filipiny. Siedem ofiar pożaru na promie

jm

23.05.2022 14:37

Partnerzy portalu

Filipiny. Siedem ofiar pożaru na promie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Straż przybrzeżna Filipin

Na Filipinach w płomieniach stanął szybki prom przewożący 134 osoby. Pierwsze doniesienia mówią o siedmiu ofiarach i kolejnych siedmiu zaginionych.

Prom zapalił się w okolic portu Real, około 60 kilometrów od Manili, w trakcie rejsu z wyspy Polilio. Sygnał SOS został nadany około godziny 6:30. Nie znane są jeszcze przyczyny pożaru.

Część pasażerów statku została podjęta przez przepływający w pobliżu tankowiec. Opublikowane przez straż przybrzeżną zdjęcia pokazują też ludzi w kamizelkach ratunkowych unoszących się na wodzie oraz ogień i gęsty dym obejmujący prom. Według wstępnych informacji w pożarze zginęło siedem osób, kolejnych siedem jest uznawanych za zaginione. Spośród 120 uratowanych pasażerów 23 odniosło obrażenia.

Media donoszą także, że okoliczny archipelag składający się z ponad 7600 wysp często jest miejscem wypadków i katastrof morskich. Pływające między wyspami statki pasażerskie często są przepełnione i w złym stanie technicznym, pozostają jednak głównym środkiem transportu dla mieszkańców.


Dziękujemy za wysłane grafiki.