• <

Pożar jednostki Urzędu Morskiego w gdyńskiej marinie

19.04.2022 11:34
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Pożar jednostki Urzędu Morskiego w gdyńskiej marinie

Partnerzy portalu

Pożar jednostki Urzędu Morskiego w gdyńskiej marinie - GospodarkaMorska.pl
Marina w Gdyni

We wtorek wczesnym przedpołudniem w Gdyni odnotowano pożar jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni. Na miejsce przyjechała straż pożarna.

Do pożaru doszło na liczącej ok. 10 metrów długości jednostce Sonar 4, należącej do Urzędu Morskiego w Gdyni. Jest to specjalistyczna łódź hybrydowa służąca do wykonywania pomiarów hydrograficznych. Pożar został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej

– Mogę potwierdzić, że takie zdarzenie miało miejsce. O godzinie 10:07 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w okolicach Nabrzeża Prezydenta w Gdyni. Na miejsce przybyły dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden samochód funkcyjny. Był to pożar instalacji elektrycznej. Ugasił go personel jednostki przy pomocy gaśnicy proszkowej. Na szczęście obyło się bez konieczności interwencji straży pożarnej – powiedział oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, kpt. Piotr Kołodziejczyk.

Jak podaje rzecznik prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni, Magdalena Kierzkowska, personelowi łodzi pomagały osoby z innych jednostek Urzędu zacumowanych przy nabrzeżu oraz szyper jednostki Delfin.

– Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie w instalacji elektrycznej. Nikt nie został ranny, nie zaistniało także żadne zagrożenie dla środowiska. Straty nie są duże, jednak jednostka do czasu naprawy została wyłączona z eksploatacji – poinformowała Magdalena Kierzkowska.

Fot. Depositphotos

Dziękujemy za wysłane grafiki.