• <

Siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze na południu Iranu

15.07.2020 15:40 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze na południu Iranu

Partnerzy portalu

Siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze na południu Iranu - GospodarkaMorska.pl
fot. wikimedia

Co najmniej siedem statków zapaliło się w porcie w Buszehrze w południowym Iranie, ale nie odnotowano ofiar w ludziach - podała w środę agencja Tasnim. Od końca czerwca w pobliżu irańskich obiektów wojskowych, nuklearnych i przemysłowych doszło do kilku wybuchów i pożarów.

W Buszehrze znajduje się irańska elektrownia jądrowa.

Według innej irańskiej agencji IRNA w porcie w Buszehrze nad Zatoką Perską płonęły co najmniej trzy statki.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru ani jakie jednostki ogarnęły płomienie.

Pod koniec zeszłego tygodnia w zachodniej części Teheranu słychać było eksplozję lub - jak wynikało z relacji w mediach społecznościowych - serię eksplozji. Z kolei w wybuchu w fabryce w mieście Bakerszar na południe od irańskiej stolicy zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne; powodem eksplozji miał być błąd ludzki.

W ostatnich tygodniach w Iranie doszło do wielu eksplozji i pożarów, m.in. w ośrodku wzbogacania uranu w Natanz oraz w kompleksie wojskowym Parchin. Pojawiły się spekulacje, że w niektórych przypadkach mogło chodzić o akty sabotażu.

Kuwejcki dziennik "Al-Dżarida" napisał, że za pożarem w Natanz, który jest jedną z kluczowych instalacji irańskiego programu nuklearnego i znajduje się pod nadzorem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), stał Izrael. (PAP)

Tagi:
iran, port, pożar

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.