• <
siemens_gamesa_2022

Pożar na promie na Bałtyku [AKTUALIZACJA]

gm

29.08.2022 14:32 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Pożar na promie na Bałtyku [AKTUALIZACJA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ian Greenwood / VesselFinder.com

Na promie Stena Scandica, przewożącym 300 osób, który znajduje się obecnie na Morzu Bałtyckim, wybuchł w poniedziałek pożar. Nie ma doniesień o ofiarach - poinformowała Szwedzka Administracja Morska.

godz. 17.41

"Kapitan stwierdził, że pożar został ugaszony (...). Jednak na statku w związku z incydentem doszło do utraty zasilania" - przekazała w komunikacie instytucja.

Według Szwedzkiej Administracji Morskiej dym wydobywał się z pokładu samochodowego, a jego źródłem był kontener chłodniczy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

W pobliżu promu znajdują się służby ratownicze, nie zdecydowano się na ewakuację pasażerów.

Jednostka Stena Scandica zmierzała do Ventspils (Windawa) na Łotwie, ma powrócić do portu w Nynashamn pod Sztokholmem, skąd wypłynęła.

godz. 15.03

Rzeczniczka prasowa Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka powiedziała PAP w poniedziałek, że o godzinie 12.29 doszło do pożaru w ciężarówce transportowanej na pokładzie statku Stena Scandica na trasie z portu Norvik (Nynashamn) w Szwecji do portu Ventspils na Łotwie. Informację o incydencie podało radio RMF FM.

Jednostka przewozi 241 pasażerów i 58 członków załogi. Pożar zlokalizowany jest w jednostce chłodniczej na ciężarówce, a załoga pracuje nad ugaszeniem ognia przy użyciu systemu gaśniczego na pokładzie. Nie odnotowano żadnych osób poszkodowanych.

godz. 14.32

Szwedzkie służby ratownicze zostały poinformowane i eskortują jednostkę, który płynie z prędkością 2 węzłów w pobliżu Gotlandii.

"Skupiamy się na opanowaniu sytuacji i wspieraniu pasażerów i załogi" - dodała Zembrzycka.

"Dym pojawił się w kontenerze chłodniczym, nie ma otwartego ognia" - przekazał rzecznik instytucji Jonas Franzen.

Statek znajduje się w pobliżu szwedzkiej wyspy Gotska Sandon na północ od Gotlandii.

Według Franzena trwa akcja gaśnicza. Na miejscu jest siedem łodzi ratowniczych oraz trzy helikoptery. Trwają przygotowania do ewentualnej ewakuacji.

Prom Stena Scandica obsługuje połączenie między szwedzkim Nynashamn a łotewskim Ventspils.


Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.