• <

Nowy prom Steny wypłynie z Polski we wrześniu

gm

17.08.2022 23:55 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Nowy prom Steny wypłynie z Polski we wrześniu

Partnerzy portalu

Nowy prom Steny wypłynie z Polski we wrześniu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Stena Line

Stena Estelle, nowy prom Stena Line, wejdzie na linię Gdynia-Karlskrona w niedzielę 4 września.

Nowy prom Stena Line, 240-metrowa jednostka klasy E-Flexer, swój inauguracyjny rejs na docelowej linii Gdynia-Karlskrona rozpocznie w niedzielę 4 września.

Jak informowaliśmy wczoraj, Stena Estelle jest już w Trójmieście. Prom przechodzi właśnie ostatnie przygotowania do rozpoczęcia regularnego serwisu w Stoczni Remontowa w Gdańsku, dokąd przypłynął ze stoczni w Chinach, zabierając po drodze ładunek, który zjechał z ładowni w Niderlandach. Pierwsze wyjście Stena Estelle planowane jest na 4 września o 21:00 z Gdyni, a rozkład rejsów nowego statku jest już dostępny do rezerwacji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaprezentować nowy prom Stena Estelle, który rozszerzy naszą ofertę zarówno dla klientów frachtowych, jak i pasażerów. Ten zupełnie nowy statek jest najnowocześniejszym w naszej flocie i nie ma sobie równych pod względem pojemności, wydajności i usług. Dzięki takim nowym promom jak Stena Estelle oraz jej bliźniacza jednostka Stena Ebba, która do Polski zawita w listopadzie tego roku, otwieramy nowe możliwości nie tylko dla rozwoju naszej firmy oraz linii Gdynia-Karlskrona, ale także dla rozwoju biznesów naszych klientów w tej części Europy – powiedział Marek Kiersnowski, dyrektor zarządzający Stena Line Polska.

Stena Estelle oraz bliźniaczy drugi statek, Stena Ebba, to dwa największe promy typu E-Flexer, jakie dotąd zbudowano. Każdy z nich ma długość 240 metrów, oferuje 263 kabiny, miejsce dla 1200 pasażerów oraz pojemność ładunkową wynoszącą 3600 metrów. Nowe statki zapewnią zwiększenie przepustowości trasy Gdynia-Karlskrona w odpowiedzi na wzrost zapotrzebowania klientów na przewozy w rejonie południowego i wschodniego Bałtyku.


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.