• <
BOTA_2023

Indonezja. Olbrzymi pożar magazynu paliw w Dżakarcie, są zabici i ranni [WIDEO]

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Indonezja. Olbrzymi pożar magazynu paliw w Dżakarcie, są zabici i ranni [WIDEO]

Partnerzy portalu

Indonezja. Olbrzymi pożar magazynu paliw w Dżakarcie, są zabici i ranni [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

17 osób zginęło, kilkadziesiąt zostało rannych, a tysiące ewakuowano w piątek z dzielnicy Tanah Merah w stolicy Indonezji - Dżakarcie, wskutek pożaru magazynu paliw, należącego do państwowej firmy Pertamina. Magazyn mieści się w około 4 kilometry od gęsto zabudowanego przemysłowego wybrzeża miasta, na którym znajdują się m.in terminale kontenerowe, ale także terminal paliwowy.

Wśród ofiar śmiertelnych jest dwoje dzieci. Spośród rannych 42 osoby trafiły do szpitala. Ewakuowanych umieszczono w gmachu samorządu i meczecie.

Magazyn paliw firmy Pertamina leży w gęsto zaludnionej dzielnicy Tanah Merah na północy Dżakarty. Firma zaspokaja 25 proc. potrzeb paliwowych Indonezji - podała agencja AP.

Nie są jeszcze znane przyczyny wybuchu ognia. Z wstępnych danych wynika, że do pożaru doszło w czasie ulewy, kiedy uszkodzeniu uległa rura - być może wskutek uderzenia pioruna. Nastąpiło kilka eksplozji, a ogień przerzucił się na okoliczne domy - przekazał szef straży pożarnej, Satriadi Gunawan.

Umieszczone w kanałach społecznościowych nagranie pokazuje buzujący ogień i ludzi, uciekających w panice wąskimi uliczkami wciśniętymi między parterowe domki.

Szef sztabu armii Dudung Abdurachman poinformował, że pożar został ugaszony. Gasiło go 260 strażaków i 52 wozy strażackie.

Minister przedsiębiorstw państwowych, Erick Thohir, przekazał kondolencje dla ofiar i ich rodzin i zapowiedział przeprowadzenie śledztwa.

os/ mal/

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.