• <
siemens_gamesa_2022

Płonący od tygodnia u wybrzeży Szwecji statek zostanie odholowany do portu

mj

10.12.2021 13:13
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Płonący od tygodnia u wybrzeży Szwecji statek zostanie odholowany do portu

Partnerzy portalu

Płonący od tygodnia u wybrzeży Szwecji statek zostanie odholowany do portu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Szwedzka Straż Przybrzeżna

Palący się od niemal tygodnia w cieśninie Kattegat statek handlowy zostanie odholowany do portu w Goeteborgu - poinformowała szwedzka straż przybrzeżna Kustbevakningen. Operacja ma pomóc w ostatecznym ugaszeniu pożaru.

Według straży przybrzeżnej dodatkowe jednostki pożarnicze, m.in. statek z Norwegii, pomogły stłumić ogień. "Sytuacja jest stabilna" - podkreślono w komunikacie.

Jednak całkowite ugaszenie pożaru w warunkach morskich może okazać się niemożliwe. Następnym krokiem ma być przetransportowanie statku do portu Skandia w Goeteborgu, gdzie rozpoczęto prace przygotowawcze do kontynuacji akcji gaśniczej. Operacja zaplanowana jest w weekend, gdyż później spodziewane jest pogorszenie pogody.

Do wybuchu pożaru na masowcu Almirante Storni, pływającym pod banderą Liberii, doszło w sobotę. Ogień strawił około połowy ładunku, jakim jest drewno. Natomiast nie naruszył kadłuba ani miejsca, gdzie wciąż przebywa 17 marynarzy.

Frachtowiec zaopatrzony jest w 600 ton paliwa, które w przypadku zatonięcia jednostki może wywołać katastrofę ekologiczną na archipelagu goeteborskim.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.