• <

Z powodu pożaru w porcie Matanzas na Kubie ewakuowano blisko 5 tys. osób

gm

09.08.2022 06:26 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Z powodu pożaru w porcie Matanzas na Kubie ewakuowano blisko 5 tys. osób

Partnerzy portalu

Z powodu pożaru w porcie Matanzas na Kubie ewakuowano blisko 5 tys. osób - GospodarkaMorska.pl

Prawie pięć tysięcy osób zostało ewakuowanych do poniedziałkowego wieczora z powodu dużego pożaru, który od piątku trawi infrastrukturę portu Matanzas, na zachodzie Kuby. W obiekcie tym spłonęły już trzy zbiorniki z paliwem.

Według władz Kuby po rozprzestrzenieniu się ognia na zbiorniki paliwowe i serii wybuchów wzrosło zagrożenie dla mieszkańców sąsiedztwa portu i niezbędna była ewakuacja okolicznych mieszkańców.

Dotychczas ministerstwo zdrowia Kuby potwierdziło zgon strażaka walczącego z żywiołem w porcie. Szesnaście osób jest wciąż poszukiwanych, zaś 122 odniosły obrażenia. Stan pięciu z nich uznawany jest za krytyczny.

Najwięcej osób zostało rannych w sobotę, kiedy doszło do zapalenia się drugiego zbiornika z paliwem, w efekcie czego w porcie wystąpiło kilka silnych eksplozji.

Aby przeciwdziałać zapaleniu się innych pięciu zbiorników strażacy schładzają je wodą morską.

Walkę z żywiołem, w której Kubańczyków wspierają ekipy ratownicze z Wenezueli oraz Meksyku, utrudniają wysokie temperatury powietrza oraz porywisty wiatr.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.