• <
escort_980x120_gif_2020

Polscy turyści ukarani za wywóz piasku i muszli z włoskich plaż

gm

08.08.2022 13:12 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Polscy turyści ukarani za wywóz piasku i muszli z włoskich plaż

Partnerzy portalu

Polscy turyści ukarani za wywóz piasku i muszli z włoskich plaż - GospodarkaMorska.pl

Turyści z Polski, Rumunii, Szwecji, Hiszpanii, Serbii, a także Włosi zostali ukarani za próbę wywozu z Sardynii piasku, kamieni i muszelek z tamtejszych plaż – podała w poniedziałek agencja Ansa, powołując się na służby celne na wyspie. Kontrolują one bagaże podróżnych. Wywożenie elementów będących częścią krajobrazu naturalnego jest tam uważane za kradzież i karane grzywnami.

Od lat władze Sardynii oraz stowarzyszenia obrońców środowiska prowadzą kampanię społeczną, przestrzegając turystów przed próbami wywożenia takich „pamiątek” z tamtejszych plaż. Pod tym kątem kontrolują też bagaże i codziennie odnajdują je w workach, plastikowych torebkach i butelkach, ukrytych w walizkach.

W ostatnich dniach tylko na lotnisku w Alghero celnicy skonfiskowali 10 kilogramów piasku, 7 kg kamyków i 5 kg muszli, zabranych z plaż na północy. Znaleziono je między innymi w bagażach polskich turystów.

Wszyscy przyłapani na próbie wywozu tych pamiątek otrzymali kary; wynoszą one od 500 do 3 tys. euro.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.