• <

Pływający hotel w Kairze. PRS z umową z Wings AMA

gm

08.08.2022 14:20 Źródło: Polski Rejestr Statków
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pływający hotel w Kairze. PRS z umową z Wings AMA

Partnerzy portalu

Pływający hotel w Kairze. PRS z umową z Wings AMA - GospodarkaMorska.pl
Fot. AmaWaterways

Polski Rejestr Statków zawarł umowę z Wings AMA z Kairu na budowę pływającego hotelu, który będzie odbywał rejsy turystyczne po Nilu. Zakres prac PRS obejmuje odbiór dokumentacji technicznej, nadzór nad budową statku oraz nadanie klasy PRS. Całość zadań zostanie wykonana przez inspektorów z Placówki PRS Kair.

PRS ma wieloletnie doświadczenie w nadzorach nad pływającymi hotelami w Egipcie, tzw. nilowcami. Zaczęło się w 2001 roku od nadzoru nad przebudową pięciu statków pasażerskich w celu ich przystosowania do pływania po Nilu.

Nowo budowany hotel wycieczkowy pływający po Nilu będzie mógł pomieścić na pokładzie 86 pasażerów. Znajdą się w nim 43 apartamenty na czterech pokładach kabinowych, restauracje, lounge bar i pokład słoneczny z basenem i barem oraz dolny pokład ze spa i siłownią.

Główne parametry techniczne statku:
- długość : 72 m
- szerokość: 14,0 m²
- wysokość boczna: 3,60 m
- projekt / maksymalne zanurzenie: 1,60 m.

Jednostkę zbuduje egipska stocznia Maasara z Kairu. Stocznia ma spore doświadczenie w budowaniu pływających hoteli (ma ich około 70 w portfolio). Hotel ma być gotowy w ciągu 2 lat, czyli w sierpniu 2024 roku.

– To nie pierwsze zlecenie dla PRS od Wings Group. Współpracowaliśmy już z tym klientem przy modyfikacjach wykonanych na jej innym pływającym hotelu – JASMIN (obecnie M/S AmaDahlia). Cieszymy się na dalszą współpracę – przekazało przedstawicielstwo PRS.

Choć narodziny instytucji związane były z klasyfikacją statków żeglugi śródlądowej, a okrętownictwo i żegluga nadal stanowią dominujący obszar aktywności, to obecnie PRS zajmuje się świadczeniem konkurencyjnych usług w wielu dziedzinach, w tym niezwiązanych ze statkami.

– Jako polski klasyfikator sprawujemy nadzór inwestorski oraz techniczny w oparciu o przepisy ustawy prawo budowlane oraz jako niezależna strona trzecia – według standardów międzynarodowych, w tym Międzynarodowej Federacji Inżynierów Konsultantów (FIDIC) oraz standardów własnych PRS – dodaje PRS.

PRS oferuje usługi nadzorcze nad budową, remontami i eksploatacją różnego rodzaju obiektów i urządzeń infrastruktury technicznej, takich jak:
konstrukcje stalowe, wieże, maszty, zbiorniki, systemy przesyłowe mediów energetycznych (gazu, ropy, produktów ropopochodnych) i mediów komunalnych, tłocznie i stacje redukcyjno-pomiarowe, przepompownie, obiekty kubaturowe – hale, budynki, obiekty służące ochronie środowiska na lądzie, autostrady, drogi, ulice, mosty, wiadukty, przepusty – wraz z ich infrastrukturą, budowle hydrotechniczne, instalacje i konstrukcje offshore, morskie farmy wiatrowe.

Jako jednostka notyfikowana w Komisji Europejskiej pod nr 1463 PRS wykonuje ocenę wyrobów (certyfikację) na zgodność z dyrektywami i rozporządzeniami UE. Poza certyfikacją i oceną zgodności wyrobów realizuje również certyfikację personelu spawalniczego metali, w tym aluminium. Biuro Certyfikacji oferuje także prowadzenie certyfikacji systemów zarządzania.

Odpowiadając na potrzeby rosnącego rynku bezzałogowych systemów powietrznych PRS uzyskał, jako pierwsza jednostka w Polsce, akredytację krajowej jednostki akredytującej (PCA) na zgodność z europejskimi przepisami dotyczącymi dronów przeznaczonych do eksploatacji w kategorii otwartej.

W PRS grupa inspektorów i naukowców systematycznie zajmujących się rozwiązywaniem problemów naukowo-badawczych tworzy narzędzia do przeprowadzania potrzebnych analiz i symulacji zachowania się statku, jego konstrukcji i wyposażenia w warunkach mających wpływ na bezpieczeństwo jednostki.

Przywiązując ogromną wagę do stałego podnoszenia poziomu wiedzy swoich inspektorów oraz zapewnienia im dostępu do najnowszych regulacji prawnych, PRS stworzył system ustawicznego szkolenia i treningów inspektorskich. W oparciu o nasze doświadczenie i wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferujemy szkolenia w zakresie posiadanych kompetencji. Aktualne szkolenia dostępne są na stronie internetowej PRS.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.