• <
gryfia_70lat

Poduszkowiec PRC-650 nadzorowany przez PRS w kolejnej fazie. Zobacz film

AK

09.07.2022 13:21
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Poduszkowiec PRC-650 nadzorowany przez PRS w kolejnej fazie. Zobacz film

Partnerzy portalu

Poduszkowiec PRC-650 nadzorowany przez PRS w kolejnej fazie. Zobacz film - GospodarkaMorska.pl
Fot. kadr YT

Mowa o nowej generacji poduszkowcu patrolowo-ratowniczym PRC-650, nad którym nadzór prowadzi Polski Rejestr Statków.

Nad projektem PRC-650 pracuje zespół Łukasiewicz-ILOT (Instytutu Lotnictwa z sieci badawczej Łukasiewicz), który wykorzystał swoje doświadczenia z zakresu symulacji numerycznych przepływów, nowoczesnych technik wytwarzania oraz projektowania kompozytowych struktur lotniczych.

Zespół ukończył budowę struktury kompozytowej nowego poduszkowca. O efektach prac poinformował na swoim profilu na Twitterze.

Polski Rejestr Statków  

PRS oprócz działalności w branży okrętowej, prowadzi nadzory w dziedzinie budownictwa przemysłowego na lądzie i wodzie oraz certyfikuje systemy zarządzania, osoby i wyroby. Prowadzi własne badania naukowe w dziedzinie bezpieczeństwa statków i bierze udział w pracach międzynarodowych zespołów badawczych, m.in. w ramach IACS i programach unijnych, a także organizuje seminaria i profesjonalne szkolenia.

Łukasiewicz - ILOT

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa – polski, państwowy instytut badawczy z siedzibą w Warszawie istniejący od 1926 roku. Działalność placówki skupia się na świadczeniu usług projektowych, inżynierskich i badawczych w zakresie lotnictwa i kosmonautyki

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.