• <

Wynik wyszukiwania - "plaże" - Wiadomości

Plaże w Neapolu otwarte do końca października

Rada miasta Neapolu zatwierdziła przedłużenie otwarcia plaż aglomeracji do 31 października. Na plażach pozostanie cała infrastruktura: parasole, leżaki, boiska do gry w siatkówkę, otwarte bary, będą też ratownicy - napisał w niedzielę portal NapoliTime.it.
02.10.2023

Drony patrolują plaże na Long Island po atakach rekinów

Drony patrolują nowojorską Long Island po serii ataków rekinów na plażowiczów. W ciągu dwóch dni pięć osób zostało pogryzionych w trakcie kąpieli - poinformowała w czwartek stacja CNN, powołując się na lokalną policję.
06.07.2023

W Katalonii zamknięto trzy plaże po pojawieniu się rekinów

Trzy popularne katalońskie plaże zostały zamknięte po pojawieniu się w ich pobliżu rekinów. Obecność oceanicznych drapieżników u brzegów tego wschodniego regionu Hiszpanii, jak wskazują cytowani przez media biolodzy, staje się tam coraz powszechniejsza. Według władz gminy Alcanar, rekiny mogą należeć do gatunku groźnego dla człowieka i dlatego prewencyjnie zamknięto trzy plaże: Martinenca, Marciel i Marjal.
28.06.2023

Naukowcy z międzynarodowej ekspedycji TREC badali trójmiejskie plaże

Naukowcy z międzynarodowej ekspedycji TREC przez kilka dni zbierali próbki m.in. gleby, osadów i wody w Sopocie i Gdańsku. Projekt ma na celu zbadanie organizmów w ich naturalnym otoczeniu. Badania będą prowadzone łącznie w 22 krajach Europy.
16.06.2023

Mężczyzna przyniósł do swego gospodarstwa wyrzuconą na plażę minę, pomylił ją z butlą gazową

Mieszkaniec nadmorskiej wsi w okolicach Odessy znalazł na plaży minę kotwiczną, myląc ją z butlą z gazem, przyniósł na swoje podwórko. Na szczęście zwyciężył zdrowy rozsądek i opamiętawszy się, zadzwonił po pirotechników – poinformowało w niedzielę ukraińskie dowództwo operacyjne "Południe".
11.06.2023

Uczniowie z Ustki posprzątali plażę. Akcję wsparła PGE Baltica

Około 60 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych razem z nauczycielami i pracownikami PGE Baltica sprzątało w poniedziałek zachodnią plażę w Ustce oraz przylegające do niej tereny leśne. Spółka z Grupy PGE buduje w Ustce bazę serwisową, z której obsługiwać będzie morskie farmy wiatrowe.
27.03.2023

Wcześniej niż zwykle otwarto jedyną w Europie plażę osobną dla kobiet i mężczyzn

Na prośbę mieszkańców Triestu władze tego włoskiego miasta wyraziły zgodę na wcześniejsze niż zwykle otwarcie jedynej w Europie plaży, na której kobiety i mężczyźni są oddzieleni murem. Podział ten nie zniechęca plażowiczów, którzy traktują to miejsce jako wyjątkową pozostałość dawnych czasów. Powodem przyspieszenia sezonu plażowania są coraz wyższe temperatury.
20.03.2023

Na plaże w Apulii morze wyrzuca setki opakowań keczupu i majonezu

Setki plastikowych opakowań keczupu i majonezu amerykańskiej produkcji wyrzuca morze na plaże w Apulii na południu Włoch. Butelki keczupu są już w większości puste, te z majonezem nadal szczelnie zamknięte. Prawdopodobnie ich pokaźny transport zgubił jakiś statek. Na razie sprawa pozostaje zagadką.
12.03.2023

Gdańsk. Morze wyrzuciło na plażę ciało mężczyzny

Ciało mężczyzny znaleziono na plaży w okolicach molo w Gdańsku-Brzeźnie. Na miejscu pracują policjanci.
22.02.2023

Efektowny desant morskiego poduszkowca US Navy na plażę [WIDEO]

Wśród lokalnych mieszkańców niemałe zaskoczenie musiało wywołać pojawienie się na publicznej plaży w Karolinie Południowej jednostki morskiej Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.
10.02.2023

Australia. W Sydney zamknięto popularne plaże, bo rekiny zaatakowały delfina

Kilka popularnych plaż w Sydney zostało zamkniętych w sobotę po tym, jak rekiny zaatakowały delfina. Ranny waleń krążył po płytkich wodach, ale ostatecznie osiadł na mieliźnie, gdzie padł.
21.01.2023

Brazylia. Trzy kaszaloty wyrzucone na plażę wywołały panikę

Grupa kaszalotów wyrzuconych przez Ocean Atlantycki na plażę Prainha w Arraial do Cabo, na południowym wschodzie Brazylii, wywołała panikę wśród spędzających tam noworoczny urlop wczasowiczów.
02.01.2023

Ponad tonę piasku ukradzionego przez turystów odwieziono na plaże Sardynii

Ponad tonę piasku odwieziono w tych dniach na plaże na Sardynii, z których ukradli go turyści z różnych krajów jako „pamiątkę” z wakacji. Zabieranie piasku, muszelek i kamyków jest na wyspie surowo zabronione i karane, ale wciąż są tacy, którzy próbują to przemycić w bagażu.
26.10.2022

Portugalia. Od lipca zamknięto 22 plaże, najczęstszym powodem skażenie wody ściekami

Z powodu zagrożenia dla zdrowia wczasowiczów od lipca w Portugalii zamknięto 22 plaże, a głównym powodem było przedostanie się ścieków do wody - wynika z raportu ekologicznej organizacji Zero, omawianego w sobotę przez portugalskie media.
20.08.2022

Jak zmieni się wejście na plażę Stogi? Znamy wyniki konkursu [WIZUALIZACJE]

Sauny z widokiem na wydmy, lodowisko w okresie zimowym, do tego całoroczna restauracja i przestrzeń, w której będzie można zorganizować wesele. W czwartek, 9 czerwca, ogłoszono wyniki konkursu studialnego na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną strefy wejściowej na plażę Stogi.
12.06.2022

Na zaminowane plaże w obwodzie odeskim przychodzą ludzie

Mimo zakazu ludzie przychodzą na plaże w obwodzie odeskim na południu Ukrainy; to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne - zaalarmował rzecznik lokalnych władz Serhij Bratczuk. Na zaminowane plaże przychodzą nawet rodzice z dziećmi - dodał.
29.05.2022

Co może uratować plażę w Orłowie? Urząd Morski ma plan działania

Jedną z inwestycji Urzędu Morskiego w Gdyni, która ma szansę wpłynąć na przedłużenie żywotności plaży w gdyńskim Orłowie są podwodne progi. Plażę czeka również największa refulacja w historii Orłowa.
15.03.2022

Portugalia. Drony pilnują lasów, dostarczają leki i... sprzątają plaże

Portugalskie służby coraz częściej wykorzystują drony do akcji ratowniczych oraz patrolowania terenów zagrożonych pożarami. Przybywa też działań służących dostarczaniu nimi leków, a nawet sprzątania plaży.
10.02.2022

Peru. 24 plaże skażone wyciekiem ropy po tsunami na Pacyfiku

Co najmniej 24 plaże w Peru zostały zanieczyszczone ropą naftową w efekcie tsunami, jakie w połowie stycznia doprowadziło do wycieku paliwa podczas rozładunku tankowca w sąsiedztwie rafinerii La Pampilla. Wysoka fala, która uderzyła w statek, pojawiła się wskutek wybuchu wulkanu na wyspach Tonga.
02.02.2022

Tajlandia. Uszkodzony rurociąg, marynarze czyszczą plażę

Ok. 200 marynarzy i 150 pracowników spółki Star Petroleum Refining Public Company Limited (SPRC) sprząta w sobotę plażę Mae Ram Phueng w Tajlandii w prowincji Rayong, 180 km na wschód od Bangkoku z ropy z uszkodzonego we wtorek podmorskiego ropociągu w Zatoce Tajlandzkiej.
29.01.2022

Zamiast do portu w Ustce, wpłynęli na plażę. Dochodzenie umorzone

09.12.2021

Plaże morskie dla samorządów? W Senacie projekt ustawy

Senatorowie proponują przekazanie samorządom prawa do dysponowania plażami morskimi. Dokładnie to zakłada projekt ustawy, który ma być zgłoszony jako inicjatywa ustawodawcza Senatu.
09.08.2021

Wolontariusze Energi wysprzątali plażę w Sobieszewie [WIDEO]

Plastikowe butelki, puszki, szklane odpady, odzież, a nawet sieć rybacką zebrali z gdańskiego nabrzeża wolontariusze Energi z Grupy ORLEN. Sprzątanie brzegów Wisły odbyło się także w Płocku oraz Warszawie. Akcję zorganizowano w ramach „Tygodnia Wolontariatu Pracowniczego z Fundacją ORLEN”.
18.06.2021

Hiszpania: Katalońskie plaże co roku węższe o 6-10 metrów

Popularne wśród turystów plaże w Katalonii co roku zwężają się o 6 do 10 metrów m.in. z powodu nasilających się prądów w Morzu Śródziemnym, które wymywają piasek, oraz gwałtownych zjawisk pogodowych. Zjawisko to jest najbardziej widoczne w stolicy regionu, Barcelonie.
16.06.2021

Gdańskie plaże i przystanie pod błękitną flagą. Gdzie ją spotkamy?

Pełnia sezonu letniego za pasem, już niebawem tysiące mieszkańców Gdańska oraz turystów, będzie odpoczywać na naszych plażach. Charakterystyczna, Błękitna Flaga będzie dla nich potwierdzeniem najwyższej jakości, związanej z bezpieczeństwem czystością oraz ekologią. W nadchodzącym sezonie Gdańsk będzie się szczycił dziesięcioma certyfikatami tego międzynarodowego wyróżnienia.
07.06.2021

Sri Lanka. "The Guardian": katastrofa ekologiczna, plaże pokryte mikrodrobinami plastiku

Sri Lanka stoi w obliczu najgorszej katastrofy ekologicznej w swojej historii po tym, jak na przewożącym chemikalia kontenerowcu X-Press Pearl wybuchł pożar. Okoliczne plaże pokryte są mikrodrobinami plastiku, morze na brzeg wyrzuca martwe zwierzęta - poinformował w poniedziałek "The Guardian".
31.05.2021

Izrael: Zamknięto wszystkie plaże po wycieku ropy z nieznanego statku

Po wycieku ropy naftowej z nieidentyfikowanego dotąd statku Izrael w niedzielę zamknął wszystkie plaże nad Morzem Śródziemnym. Wyciek ropy, który zdewastował wybrzeże, urzędnicy nazywają jedną z największych katastrof ekologicznych w historii kraju.
22.02.2021

Plaże Bali zasypane śmieciami

Kultowe plaże Bali pokryte są olbrzymimi górami śmieci. Władze podają, że każdego dnia z najbardziej znanych i lubianych plaż zbieranych jest od 30 do 60 ton odpadów!
05.01.2021

Wzburzony ocean zmył główne plaże Australii [wideo]

Najpopularniejsze destynacje turystyczne Australii w północnej Nowej Południowej Walii i południowym Queensland zostały pokonane przez ulewne deszcze i silne wiatry, podczas gdy prognozy ostrzegają przed zbliżającą się, jeszcze gwałtowniejszą pogodą - przypominającą cyklon.
14.12.2020

Od 10 lat chronią bałtyckie plaże - Błękitny Patrol WWF w Międzynarodowy dzień wolontariusza

5 grudnia obchodzimy międzynarodowe święto wolontariuszy. Fundacja WWF może pochwalić się imponującą grupą ponad 600 wspierających nas osób. Od 10 lat bałtyckie plaże przemierza Błękitny Patrol WWF, a 2 lata temu powstała podobna formacja, która zajmuje się polskimi rzekami – Strażnicy Rzek WWF. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz ochrony przyrody.
03.12.2020

Urząd Morski w Gdyni poszerza plażę w Kadynach [foto]

Plaża w Kadynach będzie poszerzona, a dno Zalewu Wiślanego w tym miejscu – jak zapewnia Urząd Morski w Gdyni - „odpowiednio ukształtowane”. Prace w tym miejscu mają potrwać do 7 grudnia. Zobacz zdjęcia.
06.11.2020

Plaże nadmorskie będą wyłączone z ustawy o ochronie zabytków

Chcemy m.in. wyłączyć spod działania ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami plaże nadmorskie - powiedziała dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków MKiDN dr hab. Katarzyna Zalasińska. Popularne chodzenie z detektorem po plaży miałoby być całkowicie zwolnione z dodatkowych obowiązków przewidzianych przepisami - wskazała.
22.10.2020

Cypr Płn. na nowo otworzy plażę w opuszczonej Warosii

Władze Cypru Północnego zapowiedziały, że na nowo otworzą plażę w opuszczonym kurorcie Warosia. Mieszkający tam niegdyś Grecy cypryjscy całkowicie opuścili miejscowość w 1974 r., po inwazji Turcji. Decyzję skrytykowały Republika Cypryjska, Grecja i Rosja.
07.10.2020

Plaże w okolicach Rzymu będą otwarte także zimą

26 plaż w rejonie Rzymu będzie otwartych także zimą - poinformowały w czwartek władze lokalne. Inicjatywa ta ma wesprzeć turystykę oraz branżę hotelową i gastronomiczną, podnoszącą się z ciężkiego kryzysu z powodu pandemii Covid-19.
01.10.2020

„Polskie plaże bez plastiku” – z helskich plaż w weekend sprzątnięto niemal tonę śmieci

Finał wspólnego przedsięwzięcia Procter & Gamble, Lidl Polska i Fundacji Nasza Ziemia za nami. W efekcie akcji sprzątania plaż i przylegających do nich terenów na Półwyspie Helskim zebrano 918 kg śmieci, w tym odpadów z tworzyw sztucznych. Projekt „Polskie plaże bez plastiku” jest częścią 27. edycji kampanii Sprzątania świata-Polska, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Hasło przyświecające tegorocznej jej odsłonie to „Plastik? Redukuję. Rezygnuję. Segreguję.”.
15.09.2020

Władze turystycznych regionów Hiszpanii ograniczają wstęp na plaże nocą

Rządy regionów Andaluzji oraz Balearów, w związku ze wzrostem liczby przypadków zachorowań na Covid-19, wprowadziły zakazy wchodzenia na plaże po zapadnięciu zmroku. Argumentują, że wieczorne spotkania wczasowiczów nad brzegiem morza mogą sprzyjać rosnącej liczbie infekcji.
04.09.2020

W Hiszpanii od rana powiększają się kolejki na plażę

W hiszpańskich nadmorskich kurortach powiększają się kolejki na plażę. Zbiorowiska spowodowane są limitami osób na kąpieliskach, które nałożone są poszczególnych gminach.
12.08.2020

Włochy: Słynne plaże na wyspie Budelli objęte specjalnym nadzorem

Plaże na wyspie Budelli w archipelagu Maddalena, uważane za najpiękniejsze we Włoszech i zagrożone erozją, objęto nadzwyczajnym nadzorem. Są dostępne przez pięć godzin dziennie, a kto na nie wejdzie musi przed ich opuszczeniem pozbyć się każdego ziarenka piasku.
28.07.2020

Francja: W jednej z gmin w Bretanii z powodu koronawirusa zamykane są plaże

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w gminie Quiberon w departamencie Morbihan w Bretanii, na północnym zachodzie Francji, władze zdecydowały o zamknięciu plaż, parków i ogrodów od godz. 21 do godz. 7 rano. Na Covid-19 zaczęli chorować tam głównie młodzi ludzie.
27.07.2020

Żołnierze patrolowali plażę w Ligurii, egzekwując zasady reżimu sanitarnego

Uzbrojeni żołnierze w mundurach polowych patrolowali w weekend plaże we włoskim mieście Ventimiglia w Ligurii na północy kraju. Ich pojawienie się na piasku wśród osób opalających się na leżakach i ręcznikach wywołało zdumienie i poruszenie - podały media.
27.07.2020

Bezpieczna plaża, czyli co warto wiedzieć o sinicach

Do końca tygodnia jednostka gdyńskiej 3. Flotylli Okrętów będzie badać Bałtyk Południowy, korzystając m.in. z echosond, sonaru czy pojazdu podwodnego. ORP „Heweliusz” zbiera w ten sposób dane, które pozwolą zaktualizować morskie mapy i zapewnić bezpieczną nawigację.
23.07.2020

Czerwona flaga na plaży w Orłowie

Woda na kąpielisku w Orłowie jest zbyt zimna, by można się było w niej kąpać. Stąd decyzja o wywieszeniu czerwonej flagi. Morskich kąpieli można zażywać w Śródmieściu, Redłowie oraz Babich Dołach.
03.07.2020

W. Brytania: zamkniemy plaże, jeśli nie będzie zachowywany dystans społeczny

Brytyjski rząd ostrzegł w piątek, że zamknie plaże, jeśli będą one zbyt zatłoczone, a ludzie nie będą przestrzegali zasad dystansu społecznego, wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa.
26.06.2020

W Ustce umywalki przy każdym zejściu na plażę - mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów, władze Ustki postanowiły rozmieścić umywalki z płynem dezynfekcyjnym w kluczowych punktach miasta, w tym przede wszystkim przy zejściach na plaże.
18.06.2020

Ratownicy zgłaszają gotowość do sezonu letniego

26 czerwca na czterech gdyńskich kąpieliskach zatrzepoczą flagi. O bezpieczeństwo plażowiczów zadbają wyposażeni w nowoczesny sprzęt ratownicy, dla których nadchodzący sezon znacznie różnić się będzie od poprzednich.
17.06.2020

Węgry: Otwierają się plaże w całym kraju, ruszają statki na Balatonie

Wiele kąpielisk i plaż na Węgrzech jest od soboty otwartych, rusza też sezon statków turystycznych na Balatonie. W ten dzień rozpoczyna się na Węgrzech trzydniowy długi weekend, Zielone Świątki w poniedziałek są bowiem dniem wolnym od pracy.
30.05.2020

Plaże, baseny i place zabaw - jak wygląda znoszenie kolejnych obostrzeń w Gdańsku

W najbliższych dniach zniesione zostaną kolejne obostrzenia związane z COVID-19. O tym, w jaki sposób wpłynął one na funkcjonowanie miasta rozmawiano podczas spotkania miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego.
29.05.2020

Portugalia: Otwarto pierwsze plaże na Maderze

W portugalskim archipelagu Madery w piątek rano otwarto pierwsze plaże dla wczasowiczów. W drugiej połowie maja podobne decyzje spodziewane są także na kontynentalnej części Portugalii, gdzie z uwagi na epidemię koronawirusa plaże są zamknięte od połowy marca.
15.05.2020

W tydzień po otwarciu zamknięto plaże w Naples na Florydzie

Plaże w Naples na Florydzie otwarto przed tygodniem. Cieszyły się dużą popularnością, ale wiele osób nie stosowało się do wytycznych mających na celu ograniczanie rozprzestrzeniania się epidemii. Lokalne władze ponownie je więc zamknęły.
12.05.2020

Nowa Zelandia: Szturm na plaże po zniesieniu restrykcji

W pierwszych godzinach po poluzowaniu pierwszych restrykcji tłumy Nowozelandczyków pojawiły się na plażach a w morzu - surferzy. Sznur samochodów ustawił się w kolejkach po hamburgery i kawy na wynos - donosi Reuters. W poniedziałek premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła zwycięstwo nad wirusem, ale wiele ograniczeń nadal obowiązuje.
28.04.2020

Plaże ponownie otwarte

Od poniedziałku, 20 kwietnia, trójmiejskie plaże ponownie otwarte dla mieszkańców. Pozwala na to nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów, które znosi dotychczasowy zakaz korzystania z publicznych terenów zielonych i rekreacyjnych. Dostępne także będą m.in. lasy, parki i bulwary.
20.04.2020

Gdańsk: Plaże otwarte od poniedziałku 20 kwietnia

Parki, plaże i część innych miejsc rekreacyjnych w Gdańsku – od poniedziałku, 20 kwietnia ponownie będą otwarte dla spacerujących.
19.04.2020

Plaże w Jacksonville otwarte przez osiem godzin dziennie

W Jacksonville na Florydzie plaże znów są otwarte, ale tylko przez osiem godzin dziennie. Zgodnie z decyzją władz na plażę nie można wnosić ręczników, ani się opalać. Nie przeszkadza to tłumom ludzi, którzy - często bez maseczek - spacerują, biegają i pływają.
19.04.2020

Niemiecki sąd anulował zakaz podróży na plaże; politycy apelują: zostańcie w domach

Politycy koalicji rządzącej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim zaapelowali do mieszkańców landu, aby nie udawali się w czasie Świąt Wielkanocnych nad Bałtyk. Wszystko dlatego, że sąd wcześniej anulował landowy zakaz podróży na plaże i wyspy Bałtyku. Zakaz wprowadzono ze względu na epidemię.
10.04.2020

Władze Sopotu zagrodziły wejścia na plaże

Władze Sopotu zdecydowały o grodzeniu taśmą wejść do alejek nadmorskich i na plaże. W pasie nadmorskim mogą się poruszać jedynie osoby, które tam pracują, albo odbierający posiłki z restauracji serwujących dania na wynos. Spacery i rekreacja są zakazane.
01.04.2020

Do 3 kwietnia zamknięte wszystkie plaże w rejonie Rzymu

Do 3 kwietnia z powodu epidemii koronawirusa zamknięte zostały wszystkie plaże w rejonie Rzymu. Decyzję tę podjęli burmistrzowie okolicznych miejscowości: Anzio, Ardea, Nettuno, Pomezia, Torvaianica.
20.03.2020

Koronawirus: Ograniczony wstęp na plaże w Hiszpanii i Portugalii; policja wyłapuje nieposłusznych

Wprowadzane z powodu pandemii koronawirusa w poszczególnych regionach Hiszpanii i nadmorskich dystryktach Portugalii zakazy wejścia na plażę nie odstraszają licznych miłośników kąpieli morskich. W niektórych kurortach konieczna jest interwencja policji.
14.03.2020

Fala śmieci zalewa plaże RPA

Problem z zanieczyszczeniem rzek, mórz i oceanów niestety niczym już nie zaskakuje. Jednak gdy widzi się takie ilości śmieci wyrzucanych przez morze na piękną plażę w Dubanie ciężko nie poczuć gniewu i frustracji.
18.12.2019

30 lat kąpielisk morskich – gala z okazji jubileuszu. Lubisz gdańskie plaże? Dołącz do wydarzenia

Trzy dekady, trzydzieści letnich sezonów, tysiące interwencji, kilka pokoleń gdańszczan i miliony turystów, którzy w bezpiecznych warunkach wypoczywających nad Bałtykiem. Tak w skrócie można podsumować działalność Gdańskiego Ośrodka Sportu. W poniedziałek, 2 grudnia GOS świętuje jubileusz w AmberExpo. Zapisy tylko do 28 listopada!
28.11.2019

Fale Atlantyku wyrzuciły na plaże ponad 750 kg kokainy

Paczki z setkami kilogramów kokainy na francuskim wybrzeżu Atlantyku. Część plaż została z tego powodu zamknięta, inne patrolowane są regularnie przez żandarmerię, która wzywa okolicznych mieszkańców i turystów, by informowali, gdy tylko zobaczą na piasku owinięte folią paczki.
12.11.2019

Projekt planu dla kąpieliska na Stogach gotowy. Teren wejścia na plażę nr 25 wypięknieje

Biuro Rozwoju Gdańska opracowało nowy plan dla kąpieliska na Stogach, dzięki któremu będzie tu ładniej i wygodniej. Zapisy planu umożliwiają niewielkie inwestycje - mogą się tu więc pojawić ławki, siedziska, drewniana kładka ułatwiająca dojazd osobom niepełnosprawnym i dziecięcym wózkom oraz natryski czy publiczna toaleta.
09.10.2019

Ewakuowano plażę w Barcelonie po znalezieniu ładunku wybuchowego

Jedna z najpopularniejszych plaż w Barcelonie Sant Sebastia została w niedzielę ewakuowana po znalezieniu przez policję ładunku wybuchowego w wodzie - powiedziała agencji Reutera rzeczniczka hiszpańskiej Gwardii Cywilnej.
25.08.2019

Morze Bałtyckie wyrzuciło na plaże białe bryłki

Białe bryłki na bałtyckich plażach. Spacerowiczka zauważyła je w okolicach Chałup. Jak poinformowała TVN Meteo Magdalena Kierzkowska, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni, to parafina.
01.08.2019

Najszersza plaża w Polsce znajduje się w Gdańsku! Zobacz ranking Onet

Aż trzy gdańskie plaże znalazły się wśród 15 najszerszych w Polsce w rankingu przygotowanym przez Onet. Oceny dokonano na podstawie skrupulatnych pomiarów. Stogi z plażą o szerokości 132 metrów były nie do pobicia!
29.07.2019

146 statki trafiły na azjatyckie plaże w drugim kwartale

Ze wszystkich 196 statków wysłanych do stoczni złomujących aż 146 z nich trafiło w drugim kwartale tego roku na plażę w Południowej Azji - donosi organizacja NGO Shipbreaking Platform. Ponad połowa z tych jednostek zmieniła flagę bandery na Komory, Niue, Palau lub St. Kitts i Nevis na tydzień przed wysłaniem do rozbiórki.
08.07.2019

Gdyńskie plaże dla wszystkich

Lipiec to trwający w najlepsze sezon kąpielowy. W Gdyni z ochłody w Bałtyku można korzystać na kilku strzeżonych kąpieliskach, ale to nie wszystko – morskiej kąpieli mogą spróbować też osoby z niepełnosprawnościami.
05.07.2019

Gdańskie plaże przyjazne dla osób z niepełnosprawnością

Kąpieliska w Gdańsku są nie tylko bezpieczne, ale także przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Udogodnienia funkcjonują na gdańskich Stogach i przy Molo Brzeźno.
02.07.2019

Przy okazji pogłębiania toru wodnego do Portu Gdańsk na plaże trafi ok. 4 mln m sześć. piasku. Prace wykonuje największa na świecie pogłębiarka (foto, wideo)

Na pomorskie plaże trafi blisko 4 mln metrów sześciennych piasku wydobytego przy okazji pogłębiania toru wodnego do gdańskiego Portu Północnego. Plaże zostaną poszerzone o 40, a miejscami nawet o 100 metrów. Prace warte w sumie 161 mln zł zakończą się we wrześniu. Obecnie wykonuje je największa pogłębiarka na świecie Leiv Eiriksson. Podpatrzyliśmy ją z naszą kamerą.
26.06.2019

142 statki zostały wysłane na azjatyckie plaże w celu rozbiórki w 1 kwartale

Z 181 statków rozebranych w pierwszym kwartale tego roku, aż 142 trafiły do amatorskich stoczni na południowoazjatyckich plażach - donosi organizacja NGO Shipbreaking Platform.
10.04.2019

90 procent zezłomowanych statków w zeszłym roku trafiło na azjatyckie plaże

744 statków oceanicznych zostały sprzedanych na złom w zeszłym roku, z czego 518 trafiło na azjatyckie plaże, co stanowi 90,4 proc. całkowitego tonażu – informuje NGO Shipbreaking Platform.
30.01.2019

Portugalia: Windą na zamek i plażę

W portugalskich gminach przybywa ruchomych schodów i wind prowadzących do zabytkowych miejsc, a czasem też na plażę. Korzystają z nich mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści.
31.12.2018

Neutralizacja min morskich. Przez trzy dni będą zamknięte plaże

Neutralizacja trzech min morskich z okresu II wojny światowej będzie miała miejsce w najbliższych dniach. W czwartek, piątek i sobotę w związku z wydarzeniem zamknięte zostaną plaże od Rewy do Sopotu.
10.10.2018

Brytyjski „The Guardian” wybrał najpiękniejsze plaże Bałtyku. Wśród nich są trzy polskie: w Helu, Łebie i Wolinie

W Połądze na Litwie, w Rydze na Łotwie, w Lubece w Niemczech, a także w Helu, Łebie i Wolinie. To m.in. tam, według brytyjskiego dziennika „The Guardian", są najpiękniejsze plaże Bałtyku. Oceniający pod uwagę wzięli przede wszystkim malownicze krajobrazy, dobrą lokalizację i atrakcje turystyczne.
27.08.2018

Polacy coraz chętniej odwiedzają plaże dla nudystów

Słoneczne dni, afrykańskie upały, ciepła woda w jeziorach i Bałtyk gorący, jak nigdy - w sierpniu turyści masowo wyruszyli nad polskie morze. Wraz z liczbą hotelowych rezerwacji wzrosła liczba zapytań o… plaże dla nudystów, bo jak wynika z danych Nocleg.pl Polacy, szczególnie ci po czterdziestce, coraz chętniej opalają całe ciało.
16.08.2018

Gdynia bez sinic

Na kąpieliskach w Śródmieściu, na Babich Dołach oraz w Orłowie i Redłowie ponownie można się kąpać.
03.08.2018

Prawie wszystkie plaże w Trójmieście zamknięte z powodu sinic

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem kąpielisk Gdańsk-Stogi, Sobieszewo, Orle i Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - poinformowała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.
31.07.2018

Prawie wszystkie trójmiejskie plaże zamknięte z powodu sinic

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem kąpielisk Gdańsk-Stogi, Sobieszewo, Orle i Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - poinformowała w poniedziałek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.
30.07.2018

Gdyńskie plaże dostępne dla wszystkich

Przemierzają polskie wybrzeże, żeby zwrócić uwagę na kwestię dostępności plaż, a w Gdyni widzą pozytywne wzorce i ogromny potencjał ku temu, żeby wyznaczać nowe standardy. Przedstawicielki ogólnopolskiej akcji „440 kilometrów po zmianę” o tym, jakie dodatkowe rozwiązania mogą jeszcze bardziej ułatwić dostęp do morza osobom z niepełnosprawnościami rozmawiały z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą.
27.07.2018

169 statków trafiło na południowoazjatyckie plaże

Z 220 statków zezłomowanych w drugim kwartale tego roku, aż 169 z nich trafiło na plaże Południowej Azji – donosi organizacja NGO Shipbreaking Platform.
25.07.2018

Prawie wszystkie plaże w Trójmieście zamkniętych z powodu sinic

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem plaży Gdańsk-Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic - podała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.
25.07.2018

Plaże nad Bałtykiem zamykane. Powodem parafina?

Jak poinformował portal tvn24, niepokojące wieści dochodzą od osób wypoczywających nad polskim morzem. Bałtyk wyrzuca bowiem "Białe bryły przypominające wosk". Jak twierdzą eksperci, może to być parafina.
08.07.2018

Włoskie MSW: pieniądze odebrane mafii wesprą operację Bezpieczne Plaże

Szef włoskiego MSW Matteo Salvini zapowiedział w piątek, że z pieniędzy skonfiskowanych mafiom sfinansowana zostanie operacja "Bezpieczne Plaże", którą inauguruje jego resort. Salvini zapowiedział stanowczą walkę z nielegalnym handlem na plażach.
06.07.2018

Plaża w Świnoujściu najlepszą w Polsce?

Już po raz 10, powstał ranking najlepszych plaż w Polsce. Dziennikarze redakcji Onet Podróże zwiedzili popularne miejscowości na polskim wybrzeżu i ocenili je pod względem plaż, baz noclegowych, infrastruktury rozrywkowej i gastronomicznej. Liderem rankingu zostało Świnoujście.
06.07.2018

Wszystkie plaże w Trójmieście zostaną zamknięte! Dwie niebezpieczne miny w Zatoce Gdańskiej

Bardzo ważną informację podało dziś Radio Gdańsk. W Zatoce Gdańskiej odnaleziono dwie, uznawane za najgroźniejsze, poniemieckie miny z czasów II wojny światowej. Ze wzgędów bezpieczeństwa, na czas neutralizowania min, wszystkie plaże w Trójmieście zostaną zamknięte.
12.06.2018

Włochy/ Sądy: na brzeg morza wolno dojść także przez płatną plażę

Na brzeg morza we Włoszech można dojść przez każdą plażę, także płatną - podkreśla prasa na progu sezonu turystycznego. Eksperci przywołują niedawne wyroki sądów, które uznały prawo do korzystania z plaży za dobro zagwarantowane przez konstytucję.
08.06.2018

Najbardziej niezwykłe plaże na świecie (foto)

Kiedy słyszymy słowo "plaża", prawdopodobnie myślimy od razu o złotym lub białym piasku, falach, słońcu i drinku pod parasolem. Ale są miejsca, które w niczym nie przypominają tego wyobrażenia. Mają o wiele więcej kształtów i kolorów niż moglibyśmy sobie wyobrazić.
27.05.2018

Wojna o plażę? Prezes Portu Gdańsk odpowiada

W ramach cyklu "Rozmowy kontrolowane" w Radiu Gdańsk, pojawiła się dziś rozmowa z prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Łukaszem Greinke. Odpowiedział na obawy mieszkańców dotyczące rozbudowy terminalu kontenerowego DCT.
12.04.2018

Babie Doły: nowy dojazd do plażę jeszcze przed wakacjami

Gdyński Zarząd Dróg i Zieleni ogłosił właśnie przetarg dotyczący poprawy dostępności do plaży w Babich Dołach. Pod tym pojęciem kryje się remont jezdni, chodników i oświetlenia oraz przygotowanie miejsc postojowych dla samochodów osobowych, a także przystanku autobusowego tuż przy samej plaży. Nowa droga na plażę powstanie na przedłużeniu ulicy Zielonej, na terenie udostępnionym przez Agencję Mienia Wojskowego. Jej otwarcie zaplanowano jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznych wakacji.
11.04.2018

Morze wyrzuciło na plażę dziwne stworzenie. Przypomina potwora z Loch Ness (wideo)

Dziwne stworzenie na plaży w stanie Georgia. Jeff Warren wraz z synem, którzy dokonali odkrycia, początkowo myśleli, że to foka. Gdy podeszli bliżej, okazało się, że się pomylili.
21.03.2018

Komunikat ws. wyrzucenia na helską plażę martwych ryb

Jak informowaliśmy, w tym miesiącu, Stacja Morska w Helu otrzymała nietypową informację od spacerowiczów. Na helskim cyplu pojawiły się liczne ryby wyrzucone przez morze. Wczoraj, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, opublikowało komunikat w tej sprawie.
04.02.2018

Rzadkie ryby wyrzucone na helską plażę

W tym miesiącu, Stacja Morska w Helu otrzymała nietypową informację od spacerowiczów. Na helskim cyplu pojawiły się liczne ryby wyrzucone przez morze. Pracownicy ośrodka, na odcinku 200 metrów, naliczyli ich aż 130.
31.01.2018

Tajemniczy stwór wyrzucony na plażę

10-metrowa „bestia” została wyrzucona na plażę wyspie Leyte na Filipinach. Zdjęcia i film nagrał jeden z plażowiczów.
26.09.2017

Harvey wyrzucił na plażę potwora (foto)

Ma duże kły, około metra długości, a jego pochodzenie nie jest znane. Huragan Harvey wyrzucił na plażę w Texas City tajemnicze stworzenie. W sieci zawrzało.
14.09.2017

Australia: Drony wykrywające rekiny będą patrolowały plaże

W celu podniesienia bezpieczeństwa drony wyposażone w system wykrywania rekinów wykorzystujący sztuczną inteligencję będą patrolowały od września wybrane nabrzeża australijskich plaż. Drony będą przekazywały na żywo obraz wideo.
26.08.2017

Bałtyk wyrzucił na plażę fragment samolotu

Niecodzienne znalezisko na plaży w Podczelu. Morze Bałtyckie wyrzuciło na brzeg fragment samolotu. Z pierwszych ustaleń wynika, że maszyna pochodzi z okresu II wojny światowej. O odkryciu na facebookowym profilu poinformował Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.
30.07.2017

Idziesz na plażę, a tu... (wideo)

Do wystąpienia niebezpiecznego zjawiska doszło u wybrzeży Holandii. Meteotsunami zaatakowało plażę w Zandvoort i Katwijk. To niecodzienne zdarzenie udało się sfilmować.
02.06.2017

Pisklęta sieweczki powracają na bałtyckie plaże

W trzeciej dekadzie maja w Darłówku i w Mikoszewie wykluły się pisklęta sieweczek obrożnych z dwóch pierwszych lęgów, znalezionych i chronionych przez wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF, którzy zabezpieczyli gniazda, umożliwiając ptakom bezpieczne wysiedzenie jaj. Niestety, przyszłość ptaków gniazdujących na plażach jest zagrożona. Ich populacje zmniejszają się, a liczba bezpiecznych siedlisk lęgowych stale maleje. Tylko czynna ochrona może pomóc w zatrzymaniu tego procesu.
31.05.2017

Odwiedzając gdańskie plaże nie będziemy się nudzić

Błogie lenistwo i kąpiele morskie lub słoneczne, aktywny wypoczynek, sporty plażowe czy nawet biblioteki plażowe – to wszystko czekać będzie na spragnionych wakacji na kąpieliskach w Gdańsku.
24.06.2016

Wciąż za dużo statków trafia na azjatyckie plaże

Ten rok może być rekordowym pod względem złomowania starych statków, głównie z powodu nadpodaży jednostek. BIMCO przewiduje, że w tym roku na żyletki pójdzie 40 mln ton złomu, o 20 mln więcej niż w zeszłym roku.
07.06.2016

Polietylen wyrzucony na ustecką plażę

Polietylen to substancja, którą znaleziono w poniedziałek rano, 25 kwietnia, na usteckiej plaży. Substancja na szczęście nie jest groźna dla ludzi i środowiska, ale kilkukilometrowy odcinek plaży między Ustką a Rowami był zamknięty przez pół dnia. Nie udało się również ustalić skąd substancja może pochodzić.
25.04.2016

Kolejne olbrzymy wyrzucone na plażę (wideo)

To już cztery kaszaloty, które w ten weekend zostały odnalezione na brytyjskich plażach. Pierwszy został wyrzucony na brzeg Nortfolk, a trzy kolejne w Skegness. Nie wiadomo do końca, co spowodowało śmierć tych ssaków.
25.01.2016

Poszerzą plażę w Niechorzu. „Nie chodzi tylko o wygodę turystów”

Plaża w Niechorzu będzie dwa razy szersza. Urząd Morski w Szczecinie kończy prace na blisko kilometrowym odcinku na zachód od latarni morskiej.
12.10.2014

Gdańskie plaże z błękitnymi flagami. „Spełniliśmy najwyższe kryteria”

Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi, Sobieszewo, Orle na Wyspie Sobieszewskiej i kolejny rok z rzędu przystań jachtowa Marina Gdańsk – wszystkie te gdańskie kąpieliska zostały odznaczone międzynarodowym znakiem Błękitnej Flagi. To certyfikat najwyższych standardów, m.in. czystości wód i bezpieczeństwa. Wyróżnienie przyznawane jest tylko na jeden sezon.
02.06.2014

Plaże placem budowy

Niechorze/Rewal. Kilkukilometrowy pas zachodniopomorskiego wybrzeża Bałtyku przez Rewal po Niechorze wygląda w większości jak plac budowy. Piaszczyste pasy plaż przemierzają regularnie koparki na gąsienicach, wielotonowe wywrotki wyładowane głazami i drewnianymi palami, sprzęt specjalistyczny do palowania w gruncie czy betoniarki.
02.05.2014

USA - sztorm zepchnął masowiec PŻM na plażę.

Polski masowiec Ornak utknął u wybrzeży Virginia Beach (USA). Na płyciznę zepchnął go silny sztorm. Do akcji ratunkowej włączyła się Straż Wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
17.04.2014

Gdańskie plaże dumą Polski. Aż 5 Błękitnych Flag

Jelitkowo, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Stogi, Sobieszewo i kolejny rok z rzędu przystań jachtowa Marina Gdańsk – wszystkie te gdańskie kąpieliska zostały odznaczone międzynarodowym znakiem Błękitnej Flagi. To pierwszy taki sezon w Gdańsku.
29.05.2013

Bałtyckie plaże lepsze niż we Włoszech czy Francji

Wakacje nad Bałtykiem to nie taki zły wybór. Czystość wody w wielu popularnych kurortach we Włoszech czy na francuskim Lazurowym Wybrzeżem wzbudziła zastrzeżenia europejskich urzędników.
24.05.2013

Zdecyduj, jakie mają być gdańskie plaże

Czego oczekujesz od gdańskich plaż? - to pytanie, jakie zadali mieszkańcom Trójmiasta i okolic gdańscy urzędnicy. Więcej przebieralni, a może więcej ławek? Czystsze prysznice, czy bardziej zróżnicowana oferta gastronomiczna? - Zachęcamy do wyrażania opinii - przekonują urzędnicy.
18.03.2013

Nadmorski kurort poszerzył plażę

Największa powojenna inwestycja związana z ochroną brzegów morskich w Kołobrzegu zakończona. Za 62 mln zł miasto wybudowało zabezpieczenia plaży, która w niektórych miejscach zyskała szerokość nawet do 70 metrów. Dotychczasowe prace odbudowujące kołobrzeskie plaże miały charakter doraźny.
03.12.2012

Polskie plaże zalane betonem

Polskiemu brzegowi Bałtyku grozi zabetonowanie – alarmuje WWF Polska. Zagrożenie wynika z aktualizowanego właśnie rządowego „Programu ochrony brzegów morskich”. WWF zgłosił swoje uwagi krytyczne do prognozy wpływu na środowisko tego programu, przygotowanej na zlecenie Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W opinii ekspertów nie spełnia ona wymogów obowiązującego prawa, tak unijnego, jak i krajowego.
10.08.2012

Rozminowują plażę w Kołobrzegu

30 żołnierzy z ósmego Batalionu Saperów z Dziwnowa rozpoczęło dziś oczyszczanie kołobrzeskiej plaży z niewybuchów z czasów II wojny światowej. Od rana trwają prace przygotowawcze.
06.04.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.