• <
siemens_gamesa_2022

Zamiast do portu w Ustce, wpłynęli na plażę. Dochodzenie umorzone

AK

09.12.2021 19:10 Źródło: radiogdansk.pl
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Zamiast do portu w Ustce, wpłynęli na plażę. Dochodzenie umorzone

Partnerzy portalu

Zamiast do portu w Ustce, wpłynęli na plażę. Dochodzenie umorzone - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Policja umorzyła dochodzenie w sprawie pijanej załogi jachtu, który zamiast do portu w Ustce wpłynął na plażę. Biegły nie był w stanie jednoznacznie ustalić, czy sternik jednostki był nietrzeźwy w czasie kierowania jachtem.

Mowa o sytuacji z 25 lipca tego roku z udziałem jachtu Nautilio z Gdańska, który osiadł na plaży. Kapitanat portu w Ustce wezwał policję, bo od trzech członków załogi urzędnicy wyczuli alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że sternik jachtu miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak podaje Radio Gdańsk, podczas przesłuchania 48-latek nie przyznał się do sterowania pod wpływem alkoholu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że załoga twierdziła, że alkohol piła dopiero na plaży, po tym, gdy jednostka wpadła na mieliznę.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze prowadzili dochodzenie. Przeprowadzili m.in. badania na zawartość alkoholu, przesłuchali świadków i powołali biegłego, który w swojej opinii nie stwierdził jednoznacznie, czy w chwili sterowania jachtem mężczyzna był w stanie nietrzeźwości..

W rozmowie z Radiem Gdańsk, Monika Sadurska z KMP w Słupsku poinformowała, że w związku z tą opinią, postępowanie zostało umorzone.

Pomimo umorzenia postępowania policjanci przeprowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie dotyczące sterowania jachtem po spożyciu alkoholu 

Zamiast za przestępstwo sternik jachtu odpowie tylko za wykroczenie, czyli sterowanie jachtem po użyciu alkoholu, a to przekłada się na łagodniejszy zarzut. 48-latkowi nie grozi więc już kara pozbawienia wolności, ale grzywna lub areszt. Krótszy może być też okres pozbawienia uprawnień żeglugowych.

Osobne postępowanie w sprawie zdarzenia z plaży w Ustce prowadzi administracja morska. Jacht z plaży w Ustce na własny koszt usunął właściciel jednostki kilka dni po zdarzeniu.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.