• <

Brazylia. Trzy kaszaloty wyrzucone na plażę wywołały panikę

gm

02.01.2023 20:36 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Brazylia. Trzy kaszaloty wyrzucone na plażę wywołały panikę

Partnerzy portalu

Brazylia. Trzy kaszaloty wyrzucone na plażę wywołały panikę  - GospodarkaMorska.pl
Fot. ilustracyjna

Grupa kaszalotów wyrzuconych przez Ocean Atlantycki na plażę Prainha w Arraial do Cabo, na południowym wschodzie Brazylii, wywołała panikę wśród spędzających tam noworoczny urlop wczasowiczów.

Plażowicze, jak wynika z nagrań miejscowych mediów, przestraszyli się pojawieniem się niespodziewanych gości myśląc, że doszło do ataku rekinów.

Na filmach widać uciekających z wody wczasowiczów, a także dużą grupę gapiów zdziwionych nagłym pojawieniem się na plaży trzech zwierząt, które desperacko rozbryzgiwały wodę.

Brazylijska Fundacja Ochrony Środowiska (Funtec) wyjaśniła w komunikacie, że wijące się na mieliźnie zwierzęta należą do rodziny kogiowatych, prawdopodobnie do gatunków kogia płaskonosa lub kogia krótkogłowa.

Fundacja wskazała, że grupa kilku mężczyzn, która odważyła się zbliżyć do jednego ze zwierząt popełniła błąd próbując samodzielnie zabrać zwierzę z mielizny i przenieść je na głęboką wodę.

“W takich sytuacjach lepiej nie zbliżać się i nie dotykać tych zwierząt, oczekując na przybycie wyspecjalizowanych ekip” - podały władze Funtec, przypominając, że do podobnego zdarzenia doszło na Prainha w 2012 r.

Fot. Depositphotosescort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.