• <
konferencj_platforma_lng_2023

Plaże ponownie otwarte

Partnerzy portalu

Plaże ponownie otwarte - GospodarkaMorska.pl

Od poniedziałku, 20 kwietnia, trójmiejskie plaże ponownie otwarte dla mieszkańców. Pozwala na to nowe rozporządzenie prezesa Rady Ministrów, które znosi dotychczasowy zakaz korzystania z publicznych terenów zielonych i rekreacyjnych. Dostępne także będą m.in. lasy, parki i bulwary.

Ponowne otwarcie plaż to efekt zmian w rządowym rozporządzeniu. Zgodnie z nimi zniesiony zostaje zakaz korzystania z publicznych przestrzeni zielonych i rekreacyjnych. Do tej pory objęte nim były m.in. lasy, parki, promenady, bulwary czy właśnie plaże. Od poniedziałku, 20 kwietnia, znów będą otwarte dla mieszkańców.

- Otwierając bulwar, gdyńskie plaże i molo zwiększamy przestrzeń rekreacyjną w mieście. Korzystajmy z niej mądrze i odpowiedzialnie, wtedy kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Należy również pamiętać, że w dalszym ciągu wszystkich nas obowiązują podstawowe zasady takie jak zachowanie odpowiedniego dystansu, dezynfekcja rąk i obowiązek zakrywania ust i nosa - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Wprowadzone zmiany nie obejmują placów zabaw i siłowni pod chmurką – te w dalszym ciągu pozostają zamknięte.

Przypomnijmy: decyzją rządu od początku kwietnia obowiązywał zakaz korzystania z terenów zielonych i rekreacyjnych. Zniesienie niektórych zakazów i ograniczeń ogłoszone zostało w miniony piątek, 16 kwietnia. Przepisy wchodzą w życie od poniedziałku 20 kwietnia. Możliwość korzystania z plaż czy bulwarów nie zwalnia jednak z podstawowych zasad zachowania dystansu co najmniej 2 metrów od drugiej osoby oraz zakrycia ust i nosa.

Źródło:
gdynia.pl
Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.