• <
escort_980x120_gif_2020

Plaża w Świnoujściu najlepszą w Polsce?

ew

06.07.2018 09:42 Źródło: onet.pl/radioszczecin.pl
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Plaża w Świnoujściu najlepszą w Polsce?

Partnerzy portalu

Plaża w Świnoujściu najlepszą w Polsce? - GospodarkaMorska.pl

Już po raz 10, powstał ranking najlepszych plaż w Polsce. Dziennikarze redakcji Onet Podróże zwiedzili popularne miejscowości na polskim wybrzeżu i ocenili je pod względem plaż, baz noclegowych, infrastruktury rozrywkowej i gastronomicznej. Liderem rankingu zostało Świnoujście.

Ranking został utworzony w oparciu o ściśle dopracowaną punktację. Dziennikarze odwiedzali nadmorskie miejscowości przed samym sezonem. Najwięcej punktów można było zdobyć za same plaże i ich otoczenie. Natępne w kolejności były: różnorodność bazy noclegowej i gastronomicznej, możliwości wypoczynku aktywnego, kryte pływalnie, aquaparki a także bogactwo imprez artystycznych, sportowych i rozrywkowych. Pod uwagę zostały także wzięte atrakcje, dzięki którym nie trzeba nudzić się w czasie niepogody. Zabytki, muzea czy galerie w miejscowości lub jej okolicy. Rozważone zostały także ceny (ale nie wpływały na ocenę końcową) i estetyka miejscowości. 

Wnioski? Jak piszą dziennikarze serwisu Onet: "Nasze wybrzeże z pewnością należy do najładniejszych na naszym kontynencie. Długie, ciągnące się nieprzerwanie dziesiątkami kilometrów, z drobnym, przyjemnym, złotym piaskiem - decydują często o samym fakcie, że w ogóle wybieramy Bałtyk jako cel wakacyjnego wypadu". Nie zabrakło zachwytów nad poprawiającą się estetyka kurortów. Zrewitalizowanymi promenadami, bulwarami czy samymi plażami. Problemem okazuje się temperatura wody, nieprzewidywalna pogoda, tłok, tandetne stragany i... ceny. Te z roku na rok się zmieniają, niestety nie na korzyść dla naszych portfeli.

Ranking wygrało Świnoujście, które według rankingu "naprawdę prezentuje się w tym roku znakomicie". Cały ranking wraz z punktacją, można znaleźć TUTAJ 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.