• <
escort_980x120_gif_2020

Francja: W jednej z gmin w Bretanii z powodu koronawirusa zamykane są plaże

27.07.2020 13:36 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Francja: W jednej z gmin w Bretanii z powodu koronawirusa zamykane są plaże

Partnerzy portalu

Francja: W jednej z gmin w Bretanii z powodu koronawirusa zamykane są plaże - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

W związku z pogorszeniem się sytuacji epidemicznej w gminie Quiberon w departamencie Morbihan w Bretanii, na północnym zachodzie Francji, władze zdecydowały o zamknięciu plaż, parków i ogrodów od godz. 21 do godz. 7 rano. Na Covid-19 zaczęli chorować tam głównie młodzi ludzie.

Zakaz obowiązuje od niedzieli wieczorem - poinformowała lokalna prefektura.

Zarządzenie mera jest efektem raportu potwierdzającego wzrost przypadków Covid-19 w atrakcyjnej turystycznie gminie Quiberon 21 lipca, kiedy zidentyfikowano 54 nowe infekcje, a ognisko zakażeń opisano jako "mające wysoki potencjał transmisji" – oświadczyły władze medyczne.

Według Regionalnej Agencji Zdrowia 54 wykryte przypadki dotyczą młodych ludzi, którzy uczestniczyli w prywatnych spotkaniach lub przebywali w barach i restauracjach. W zeszłym tygodniu w Quiberon wprowadzono obowiązek noszenia maseczek w otwartej przestrzeni publicznej.

Lokalna prefektura przypomina, że każda zakażona osoba lub taka, która miała kontakt z chorym powinna ściśle przestrzegać zasad izolacji i pozostawać w domu zgodnie z przekazanymi przez lekarza i władze instrukcjami.

Władze apelują do młodych ludzi, aby zrezygnowali z imprez i spotkań w większym gronie oraz zachowywali dystans społeczny. „Młodzi ludzie często przechodzą infekcję bezobjawowo, ale po zakażeniu stanowią zagrożenie dla innych” - podkreśla prefektura, która przypomina, że wakacje nie powinny być czasem rezygnacji ze środków chroniących przed koronawirusem.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.