• <
smartre_2023

Pożar na tankowcu New Diamond pod kontrolą (foto, wideo)

PMK

07.09.2020 09:30
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pożar na tankowcu New Diamond pod kontrolą (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Pożar na tankowcu New Diamond pod kontrolą (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl
SLAF

Pożar na dużym zbiornikowcu u wybrzeży Sri Lanki został opanowany, ale nadal nie został ugaszony, poinformowała w sobotę marynarka wojenna.

Cztery holowniki, trzy okręty marynarki wojennej Sri Lanki i cztery okręty indyjskie walczą z ogniem MT New Diamond od czwartku.

Tankowiec, przewożący prawie 2 miliony baryłek ropy naftowej, dryfował około 20 mil morskich (37 kilometrów) od wschodniego wybrzeża Sri Lanki, a w piątek wieczorem holownik odholował go na głębokie morze z dala od lądu, powiedział rzecznik marynarki wojennej kpt. Indika de Silva.

Pożar zabił jednego z członków załogi, a ranił innego.

Pożar wybuchł w kotle maszynowni, ale nie rozprzestrzenił się na obszar magazynowania ropy tankowca i nie zgłoszono żadnego wycieku. Urzędnicy Sri Lanki ostrzegają przed możliwymi masowymi szkodami dla środowiska na Sri Lance w przypadku wycieku lub eksplozji statku.

Szef Urzędu Ochrony Środowiska Morskiego na Sri Lance, Darshani Lahandapur, powiedział, że Sri Lanka nie ma zasobów ani możliwości, aby stawić czoła tak ogromnej katastrofie i zwrócił się o pomoc do krajów regionalnych.

Tankowiec miał 23 członków załogi - 18 Filipińczyków i 5 Greków. Dwudziestu jeden członków załogi pozostawiło tankowiec bez obrażeń podczas pożaru.

Tankowiec przewoził ropę z portu Mina Al Ahmadi w Kuwejcie do indyjskiego portu Paradip, w którym znajduje się rafineria państwowa Indian Oil Corp.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.