• <

Wynik wyszukiwania - "holownik" - Wiadomości

Wypadek masowca w pobliżu ujścia rzeki Detroit. Statek osiadł na mieliźnie

Nieopodal kotwicowiska przy amerykańskiej wyspie Belle doszło do wypadku z udziałem frachtowca do przewozu zboża Barbro G. Jednostka osiadła w poniedziałek rano na mieliźnie. Służby wciąż ustalają przyczyny zdarzenia.
28.11.2023

Sri Lanka Shipping Company składa zamówienie na dwa holowniki Damen ASD 2312

W zeszłym miesiącu podczas dorocznego Damen Maritime Festival w Holandii, Sri Lanka Shipping Company, spółka zależna Advantis Group, i Damen Shipyards podpisały umowę na dostawę dwóch nowych holowników ASD Tug 2312. Jest to pierwszy raz, kiedy obie organizacje prowadzą wspólne interesy, a statki są już budowane w stoczni Damen Song Cam w Wietnamie.
13.11.2023

W pobliżu Portugalii poruszają się dwa rosyjskie okręty, w tym jeden podwodny

Portugalska marynarka wojenna (Marinha Portuguesa) podała, że w trakcie regularnego monitoringu wybrzeża zaobserwowała dwie rosyjskie jednostki. Były to holownik ATS Siergiej Balk oraz okręt podwodny typu Kilo II Krasnodar. Zarówno okręt, jak i holownik przeszły przez portugalską strefę ekonomiczną rankiem 15 października.
16.10.2023

Kolejny nowy holownik zasilił flotę WUŻ Port and Maritime Services

Do Portu Gdańsk dotarł trzeci z nowych holowników zakupionych przez WUŻ Port and Maritime Services. Nowa jednostka dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpocznie działalność w gdańskim porcie.
05.10.2023

Damen Shipyards podpisuje umowę z Portem Marlborough na dostawę nowego holownika ASD klasy 2111

Port Marlborough New Zealand (PMNZ) i Damen Shipyards podpisały kontrakt na dostawę holownika z napędem azymutalnym 2111. Mierzący zaledwie 21 metrów długości ASD Tug 2111 ma uciąg 50 ton, a jego skeg Twin Fin i pędniki azymutalne zapewniają doskonałą manewrowość.
19.09.2023

W Świnoujściu tankowiec uderzył o brzeg Kanału Piastowskiego

Wczoraj w godzinach popołudniowych na Kanale Piastowskim w Świnoujściu doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Płynący ze Szczecina w stronę Gdańska tankowiec Angon uderzył w wschodni brzeg Kanału Piastowskiego. Jak się później okazało - incydent okazał się niegroźny w skutkach.
21.08.2023

Svitzer projektuje pierwszy na świecie holownik z hybrydowym ogniwem paliwowym na metanol

Będąca dostawcą usług holowniczych i częścią A.P. Moller-Maersk firma Svitzer ogłasza dziś rozpoczęcie drugiej fazy projektu mającego na celu zaprojektowanie pierwszego na świecie holownika z hybrydowym ogniwem paliwowym zasilanym metanolem (MHFC). Wiąże się to z pionierskim przedsięwzięciem budowy jednostek pomocniczych przyjaznych środowisku, w związku z programem dekarbonizacji żeglugi.
17.08.2023

Zatopiony w sobotę holownik podniesiony z dna Kanału Sueskiego

Po trzech dniach prac na powierzchnię z dna Kanału Sueskiego podniesiony został holownik, który zatonął w sobotę.
09.08.2023

Zmarł jeden z członków załogi holownika zatopionego w Kanale Sueskim przez tankowiec

Zmarł jeden z członków załogi holownika, który zatonął w Kanale Sueskim, po zderzeniu z tankowcem przewożącym skroplony gaz płynny (LPG). O jego śmierci poinformowała w sobotę agencję Reutera rodzina zmarłego. Na pokładzie holownika Fahd znajdowało się siedem osób - powiadomił prezes zarządu Kanału, Osama Rabie.
06.08.2023

W Kanale Sueskim po zderzeniu z tankowcem zatonął holownik

Holownik Kanału Sueskiego zatonął po zderzeniu z tankowcem pod banderą Hongkongu płynącym na drodze wodnej; trwa akcja jego wydobycia - poinformował w sobotę zarząd Kanału Sueskiego.
05.08.2023

Nowe holowniki już w Porcie Gdańsk

Do Portu Gdańsk dotarły nowe holowniki zakupione przez WUŻ Port and Maritime Services. Transportowane były z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty. Holowniki dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpoczną działalność w Porcie Gdańsk.
01.08.2023

Ze stoczni Damena do Portu Gdańsk zmierzają holowniki, które niedługo rozpoczną tam pracę

Zaprojektowane i zbudowane przez podmioty należące do holenderskiego koncernu holowniki już za kilka tygodni mają rozpocząć działalność w Porcie Gdańsk. Obecnie są w trakcie podróżny z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty.
27.07.2023

Komisja wyjaśniła, dlaczego holowany żuraw stoczniowy wypadł do Morza Bałtyckiego

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich opublikowała raport na temat utraty żurawia stoczniowego z pokładu holowanego pontonu na Morzu Bałtyckim, do którego doszło pod koniec sierpnia ub.r. Przypomniano, że trzej marynarze holownika Odys byli pod wpływem alkoholu.
22.07.2023

Pierwszy w pełni elektryczny holownik w Kanadzie przybywa do Vancouver

Spółka HaiSea Marine świętowała w tym tygodniu przybycie do miejsca przeznaczenia, świętowała przybycie pierwszego na świecie w pełni elektrycznego holownika, który po raz pierwszy przepłynął pod mostem Lions Gate, zmierzając do kanadyjskiego portu w Vancouver.
17.07.2023

WIDEO: tornado uderza w barkę i holownik na rzece

W sieci opublikowano nagranie pokazujące, jak w zespół holownika i barki uderza tornado.
22.06.2023

Ukraińcy zatopili rosyjski holownik wojskowy, Rosja potwierdza po roku

Po równym roku, rosyjska Flota Czarnomorska potwierdziła, że Ukraińcy zatopili holownik wojskowy Wasilij Biech.
20.06.2023

Stocznia Safe. Wodowanie holownika dla Damen Hardinxveld

Czerwiec w gdańskiej stoczni Safe rozpoczął się od kolejnego wodowania. Tym razem na wodzie stanął kadłub holownika.
06.06.2023

Egipt. Zepchnięto z mielizny statek, który na krótko zablokował Kanał Sueski

Holowniki sprowadziły na tor wodny 190-metrowy masowiec Xin Hai Tong 23, który w czwartek rano osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim na krótko blokując ruch przez ten szlak - poinformowała administracja kanału. Zapewniono, że żegluga przez Kanał Sueski zostanie niebawem wznowiona.
25.05.2023

Damen Shipyards i Boluda Towage przystępują do współpracy w sprawie sprowadzenia do Europy holowników o zerowej emisji

Damen Shipyards i Boluda Towage połączyły siły, aby sprowadzić holowniki o zerowej emisji do Europy. W przełomowym posunięciu obie organizacje, które mają prawie 200-letnie doświadczenie w holowaniu, zamierzają zwodować pierwszy w Europie nowo zbudowany holownik do metanolu. Pierwszym statkiem ma być Damen RSD-E Tug 2513, a partnerzy pracują teraz wspólnie nad określeniem potencjalnego portu, który najlepiej będzie pasował do jego profilu operacyjnego.
24.05.2023

Na Fairplay-90 podniesiono polską banderę

Nowoczesny holownik Fairplay-90 będzie służył w świnoujskim porcie. W piątek, 12 maja odbyło się oficjalne powitanie jednostki. Fairplay Towage Polska zapowiada powiększenie floty o kolejne holowniki.
16.05.2023

Rosja zajęła duńskie holowniki

Rosyjski dziennik „Kommiersant” poinformował, że na wniosek tamtejszego sądu rosyjska firma Sakhalin Energy przejęła cztery holowniki należące do duńskiego Svitzera.
10.05.2023

Fairplay Towage przyjmuje dostawę dwóch holowników Damen i składa zamówienie na trzy kolejne

Damen Shipyards dostarczyła dwa holowniki RSD Tugs 2513 do Fairplay Towage. Jednostki będą operować odpowiednio w Niemczech i w Polsce. W tym samym tygodniu obie firmy podpisały również kolejny kontrakt, w ramach którego Damen dostarczy swojemu klientowi dodatkowe trzy holowniki, w tym dwa RSD Tugs 2513 oraz ASD Tug 2813.
26.04.2023

MSR "Gryfia" szuka nabywców na doko-pontony, barkę i holownik

Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” szuka nabywców na kolejne elementy wyposażenia. Tym razem ogłoszone zostały przetargi na sprzedaż zespołu dwóch doko-pontonów i podnośnika, holownika oraz barki.
20.04.2023

Lotos Petrobaltic sprzedał statek Bazalt

Po 42 latach wytężonej pracy, zasłużony dla Lotos Petrobaltic S.A. wielozadaniowy holownik Bazalt opuścił 16 marca nabrzeże po raz ostatni. Zakończył swoją służbę dla morskich górników naftowych i został przekazany nowemu właścicielowi.
19.03.2023

Hybrydowy holownik Fairplay 85 w Porcie Gdynia

W Porcie Gdynia pojawił się nowy holownik. Pracę rozpoczął tu przeniesiony ze Szczecina Fairplay 85, który wyróżnia się kilkoma elementami na tle podobnych jednostek.
09.03.2023

Damen dostarcza nowoczesny holownik ASD Tug 2811 do karaibskiego odbiorcy

Krajowa Korporacja Energetyczna Trinidadu i Tobago (National Energy Corporation, NEC) przyjmuje dostawę holownika Damen ASD Tug 2811. Wiąże się to z zaangażowaniem instytucji w zrównoważony rozwój lokalnego sektora energetycznego.
07.03.2023

10. rocznica utworzenia Rady Budowy Okrętów

Przedstawiciele firm i instytucji z branży morskiej oraz samorządowcy spotkali się w siedzibie stoczni Remontowa Shipbuilding. S.A. w Gdańsku, w związku z dziesięcioleciem działalności inicjatywy.
01.03.2023

Trwa akcja usuwania wraku w pobliżu Gibraltaru

Służby morskie pracują nad zalegającego w wodzie wraku masowca OS 35 o nośności 35 000 dwt. Jednostka zatonęła po wypadku z udziałem innego statku pod koniec sierpnia ubiegłego roku.
23.01.2023

7 osób uratowanych z dryfującego holownika

W sobotę służby ratownicze uratowały 7-osobową załogę holownika. Jednostka dryfowała 48 km od Ocean City, niedaleko Baltimore.
16.01.2023

Niderlandy zainwestują w holowniki napędzane metanolem

Holenderski koncern stoczniowy Damen podpisał protokół ustaleń (memorandum of understanding) z amerykańskim producentem silników Caterpillar i spółką Pon Power (oficjalnym dealerem Caterpillar na Holandię – przyp. red.) w sprawie wspólnego zaprojektowania serii holowników napędzanych podwójnym paliwem – metanolem i olejem napędowym. Jednostki będą gotowe do produkcji seryjnej w 2026 roku.
06.12.2022

Holownik Damen ASD 2312 dla firmy Fairplay Towage już dostarczony

W porcie w Rotterdamie już jest nowy holownik portowy do operacji w zatoce. Dostawa miała miejsce w rekordowo krótkim czasie po podpisaniu umowy pod koniec października.
28.11.2022

Safe. Kolejny holownik Shoalbuster zwodowany [WIDEO, ZDJĘCIA]

W gdańskiej stoczni Safe odbyło się wodowanie kolejnego holownika typu Shoalbuster 2711.
31.08.2022

Japonia stawia na holowniki elektryczne. Technologie dostarczy ABB

Globalny lider technologiczny ABB na zlecenie IHI Power Systems opracowuje elektryczny holownik dla portów Zatoki Tokijskiej. Jednostkę będzie użytkował japoński specjalista od holowania - Tokyo Kisen.
14.07.2022

Stocznia Safe. Pierwszy z serii holowników zwodowany [WIDEO]

Wodowanie statku Multicat 3313 YN571830 odbyło się w poniedziałek w stoczni Safe. Jednostka jest pierwszą z serii trzech holowników budowanych w stoczni Safe dla holenderskiego klienta Damen Hardinxveld.
21.06.2022

W. Brytania. Resort obrony: siły ukraińskie zniszczyły rosyjski holownik używając zachodnich pocisków

Siły ukraińskie twierdzą, że przy pomocy przekazanych przez Zachód pocisków rakietowych zniszczyły rosyjski holownik morski, który byłby już kolejną rosyjską jednostką zniszczoną lub uszkodzoną podczas wojny - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.
21.06.2022

[WIDEO] Ukraina. Marynarka wojenna informuje o trafieniu w rosyjski holownik

Ukraińscy wojskowi trafili w holownik Wasilij Biech należący do rosyjskiej Floty Czarnomorskiej – powiadomiła w piątek rano Marynarka Wojenna Ukrainy. Okręt miał przewozić amunicję i wojskowych na okupowaną Wyspę Węży.
17.06.2022

Kontenery za burtą! [WIDEO]

26 maja we wczesnych godzinach porannych, indonezyjski holownik ciągnący barkę kontenerową natrafił niespodziewanie silne fale, co w konsekwencji spowodowało jej wywrócenie i utratę części ładunku. Indonezyjska marynarka wojenna i inne agencje rządowe zareagowały, zapewniając bezpieczeństwo 10 członkom załogi obsługującym holownik, ale poinformowano, że część kontenerów zostały zmiecione, a innym grozi zmycie z barki.
28.05.2022

Pierwszy wodorowy holownik zwodowany

W Hiszpanii zwodowano pierwszy holownik napędzany wodorem o nazwie Hydrotug.
25.05.2022

[WIDEO] Fairplay-37 zwodowany w stoczni Safe

W gdańskiej stoczni Safe miało miejsce wodowanie nowego holownika Fairplay-37 budowanego dla polskiego Fairplay Towage.
27.04.2022

Niemcy testują holownik napędzany wodorem

Po prawie dwóch latach od rozpoczęcia budowy elektryczny holownik Elektra, wykorzystujący ogniwa wodorowe, trafił do Westhafen, największego śródlądowego portu Berlina, gdzie wkrótce rozpoczną się jego testy.
07.01.2022

Gryfia sprzedaje trzy doki i holownik

Morska Stocznia Remontowa Gryfia opublikowała informacje o czterech przetargach. Ich przedmiotem jest zbycie prawa własności trzech doków oraz niewielkiego holownika.
23.12.2021

Holownik Damen ASD 2312 dostępny w centrach symulacji

Dzięki FORCE Technology w centrach symulacji na całym świecie można sprawdzić, jak pływa się popularnym holownikiem Damen ASD 2312.
14.12.2021

Pierwszy na świecie holownik napędzany metanolem już w 2023 roku?

Maritime Partners razem z Elliott Bay Design Group, e1 Marine i ABB ogłosili plany dotyczące budowy pierwszego na świecie zestawu holowniczego napędzanego metanolem już w 2023 roku.
02.12.2021

NYK i partnerzy opracują statki napędzane amoniakiem

Japońska firma Nippon Yusen KK (NYK) i jej partnerzy poinformowali we wtorek, że przeprowadzą projekt demonstracyjny, aby opracować statki komercyjne wyposażone w silniki napędzane amoniakiem, by pomóc zmniejszyć emisje dwutlenku węgla w celu przeciwdziałania zmianom klimatu.
27.10.2021

ABB dostarczy pakiet napędowy dla pierwszego elektrycznego holownika Crowleya

ABB zostało wybrane jako dostawca systemu napędowego dla pierwszego holownika elektrycznego Crowley, który jest obecnie w fazie rozwoju.
30.07.2021

Crowley planuje budowę pierwszego w pełni elektrycznego holownika

Crowley ogłosił plany budowy i eksploatacji w pełni elektrycznego holownika w Stanach Zjednoczonych.
14.07.2021

Damen montuje akumulatory na swoim całkowicie elektrycznym holowniku

Grupa Damen Shipyards osiągnęła kamień milowy w budowie swojego pierwszego w pełni elektrycznego holownika typu Reversed Stern Drive, instalując w nim akumulatory.
21.06.2021

Ostatni z serii holowników dla MW opuścił stocznię Remontową Shipbuilding

W poniedziałek 24 maja podpisano protokół zdawczo-odbiorczy ostatniego, szóstego, z serii holownika H-13 Przemko. Tym samym dobiegła końca realizacja podpisanego przez Inspektorat Uzbrojenia oraz Stocznię Remontową Shipbuilding w czerwcu 2017 roku kontraktu na budowę sześciu holowników dla Polskiej Marynarki Wojennej.
25.05.2021

Rusza budowa najbardziej ekologicznej floty holowników na świecie

HaiSea Marine (HM), spółka joint venture Haisla First Nation oraz Seaspan ULC, ruszyła ze swoim programem budowy niskoemisyjnych holowników.
25.05.2021

Damen dostarcza holownik do Vetterlieden

Stocznia Damen dostarczyła niedawno Holownik Boatman 2 do Corps van Vletterlieden do eksploatacji w porcie IJmuiden na północy Holandii. Stan Tug 1004 wykona szeroki zakres zadań, w tym cumowanie, zaopatrzenie, transfer załogi i wsparcie nurkowe.
13.04.2021

Damen podpisuje z Portem Południowym w Nowej Zelandii kontrakt na holownik ATD 2412

13 marca Damen Shipyards Group podpisała kontrakt z Portem Południowym w Nowej Zelandii na dostawę holownika Damen Azimuth Tractor Tug (ATD) 2412. Statek o uciągu 65 ton zastąpi starszą jednostkę o uciągu 35 ton. Dzięki temu całkowity uciąg w porcie osiągnie 105 ton, zwiększając margines bezpieczeństwa w obsłudze dużych statków.
18.03.2021

Damen dostarcza dwa holowniki RSD 2513 do Thomes Services Martimes (TMS)

Damen Shipyards Group dostarczyła dwa holowniki RSD 2513 do francuskiej firmy Thomas Services Maritimes (TSM). Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii holowniczej będzie możliwa obsługa statków na Sekwanie pomiędzy portami Rouen i Honfleur (HAROPA - Port de Rouen). Holowniki będą wspierać masowce, ułatwiając eksport zbóż z portu w Rouen - największego w Europie terminalu zbożowego, tankowców i wszystkich statków przypływających do Rouen.
17.03.2021

Port w Kopenhadze planuje pozyskać zdalnie sterowany holownik

Podpisano umowę na budowę pierwszego na świecie w pełni zdalnie kontrolowanego holownika dla duńskiego portu w Kopenhadze.
24.02.2021

Damen dostarczył nowoczesną jednostkę dla maltańskiego operatora holowników

15 stycznia Damen Shipyards Group przekazał holownik nowej generacji Damen RSD Tug 2513 armatorowi Tug Malta. Jednostka o nazwie Senglea dołączy to sporej floty holowników zbudowanych przez Damen.
28.01.2021

Przełomowy, autonomiczny holownik przeszedł testy [wideo]

Udane testy próbne przeprowadzone ostatnio w Korei przez Samsung Heavy Industries wykazały postępy w pracach nad autonomicznymi, zdalnie sterowanymi operacjami statków.
21.10.2020

Wkrótce budowa pierwszego na świecie holownika napędzanego wodorem (wideo)

Port w Antwerpii zlecił budowę pierwszego na świecie holownika napędzanego wodorem. Ten wyjątkowy „Hydrotug” jest napędzany silnikami spalającymi wodór w połączeniu z olejem napędowym. Silniki spełniają również najsurowszą normę, EU Stage V, co czyni je silnikami z najniższym wskaźnikiem emisji na rynku.
18.09.2020

Holownik H-2 Mieszko przekazany Marynarce Wojennej RP

13 lipca 2020 został podpisany Protokół Zdawczo-Odbiorczy trzeciej z serii jednostek pływających typu holownik H-2 MIESZKO. Jednostka opuściła Stocznię w godzinach popołudniowych i skierowała się do Komendy Portu Wojennego w Gdyni, gdzie zostanie przekazana Użytkownikowi. H-2 MIESZKO wejdzie do służby w Dywizjonie Okrętów Wsparcia należącego do 3 Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Szymona Romanowskiego.
14.07.2020

Damen Shipyards Gdynia S.A.

Stocznia produkcyjna
stocznia,stocznia damen,damen,jachty,holowniki,statki badawcze,łodzie patrolowe,lodzie ratownicze

Partner Stocznia Sp. z o.o.

budowa statków,budowa kadłubów,budowa kadłubów okrętowych,budowa bloków kadłubów,pontony morskie,antykorozja,prace monterskie,prace spawalnicze,stocznia partner,partner stocznia,nabrzeże portowe,produkcja kadłubów wielozadaniowych,frachtowce,tankowce,okręty specjalistyczne,pogłębiarki,cementowce,produkcja kadłubów śródlądowych barek pchanych,konstrukcje pontonów morskich,prace montersko-spawalnicze,usługi wyposażeniowe na ciężkich holownikach,budowa rusztowań,usługi wyposażeniowe na kotwicach

Polskie Ratownictwo Okrętowe

Holowania oceaniczne i pełnomorskie.
holownik,holowanie morskie,holowanie oceaniczne,dźwig,dźwig pływający,pro,pro gdynia,usługi offshore,usługi dźwigowe,holowanie,offshore,usługi dla offshore,żuraw pływający maja,maja,żuraw pływający,wydobywanie wraków,ratownictwo morskie

NAUTA HULL Spółka z o.o.

budowa kadłubów do 300 ton,cyfrowe cięcie blach stalowych,gięcie blach i profili stalowych,prefabrykacja kształtowników stalowych,przebudowa statków,kadłuby statków,kadłuby holowników,remonty statków,nauta hull,kadłuby,przygotowanie kart wykroju,budowa konstrukcji stalowych

FAIRPLAY TOWAGE POLSKA Sp. z.o.o. Sp.k.

Fairplay Towage Polska
holowania ,holowanie portowe ,holowania morskie ,holownik ,holowanie statków ,usługi holownicze ,ratowanie mienia na morzu ,ratownictwo morskie ,lodołamanie ,lodołamacze ,transport zaopatrzenia na statki ,cumowanie ,usługi cumownicze ,odbiór wód zaolejonych ,wuz gdynia ,wuż gdynia ,port-hol ,fairplay towage ,projekt zegluga ,projekt żegluga ,project zegluga

WESTCOASTING TOWAGE SERVICES SP. Z O.O.

Holowanie morskie, portowe
transport,spedycja,logistyka,usługi morskie,holowanie morskie,holowania morskie,holowniki,transport ładunków ciężkich,sprzedaż statków,zakup statków,dostawy cześci zamiennych,maklerstwo okrętowe,maklerzy okrętowi,shipbroking,transport morski,holowanie statku,holowanie portowe,cumowanie statków,holowanie pełnomorskie

Old Seas Sp. z o. o.

ładunki ponadgabarytowe,ładunki wielkowymiarowe,projekty transportowe,agencja morska,agent morski,shipping agent,makler morski,transport morski,barka górnopokladowa,ponton,holownik,holowanie pełnomorskie,kalkulacja uciągu,dobór tonażu,plan holowania,inspekcja on-hire,off-hire,czarterowanie,plan ładunkowy,kalkulacja uciągu holownika,port morski,port Gdańsk,port Ustka,port Gdynia,port Szczecin,Towcon,Towhire,Projectcon,Bargehire,Eurosund,Norsund,Eide Barge,Olkiluoto,Viiru,UR 93,UR 94,Rem Viking,Kaiserschleuse,Tryton,SB 5018,oldseas

KONREM NAUTA Sp. z o.o.

remonty jednostek pływających,remonty kadłubów,przedłużanie statków,prace kadłubowe,prace spawalnicze,prace stoczniowe,przebudowy jednostek pływających,remonty statków,holowniki,drobnicowce,statki ratunkowe,barki,lodołamacze,pontony,przemysł stoczniowy,stocznia,konstrukcje stalowe,statki,statek,statki specjalistyczne,konrem,konrem nauta

Malbo sp.z.o.o.

konstrukcje stalowe,kadłuby statków morskich,holowników i barek rzecznych,pokrywy lukowe; kontenery różnych typów,zbiorniki; konstrukcje budownictwa lądowego,takie jak mosty drogowe i kolejowe różnej wielkości i inne.

DAMEN SHIPYARDS KOŹLE SP. Z O.O.

Damen,damen,pontony,barki,Pchacze i holowniki Pogłębiarki Statki pasażerskie Barki pchane i pontony Piaskowce Kontenerowce Frachtowce Zbiornikowce Stacje paliw Pokrywy lukowe Nadbudówki i sterówki Instalacje Zbiorniki

Stocznia Rybacka Spawmet sp z o o

stocznia,stocznie,stocznia rybacka,spawmet,jachtów motorowych jachtów żaglowych jednostek rybackich motorówek holowników

NAMAROL S.A.

Budowa-Montaż Maszyn i Urządzeń Przemysłowych
budowa,remonty,konserwacja obiektów pływających,pchacze,holowniki,barki,pogłębiarki,łodzie motorowe dla służb portowych,montaż napędów,instalację osprzętu

Project Żegluga Sp. z o.o.

holowania,holowanie portowe,holowania morskie,holownik,holowanie statków,usługi holownicze,ratowanie mienia na morzu,ratownictwo morskie,lodołamanie,lodołamacze,transport zaopatrzenia na statki,cumowanie,usługi cumownicze,odbiór wód zaolejonych,wuz gdynia,wuż gdynia,port-hol,fairplay towage,projekt zegluga,projekt żegluga,project zegluga

CARGOFUM Sp. z o.o.

Fumigacja towarowa, obiektów, wszelkie usługi DDD.
aerozolowanie (zimną,lub gorącą mgłą),aeracja statków i obiektów po fumigacji,audytowanie na tzw. zlecenia trzeciej strony,alternatywne metody zwalczania,bromek metylu,bakteriobójcze zabiegi,browary,chlorowanie wody w tankach,ddd,dezynfekcja,dezynsekcja,deratyzacja,dezodoryzacja,deaktywacja,doradztwo,ekspertyzy,eksportowanych zbóż traktowanie przed wysyłką,w trakcie rejsu,fumigacja zbóż,obiektów,drewna,kontenerów bromkiem metylu i/lub fosforowodorem,feromony,gazowanie,fumigacja,ponadto gryzoni i gołębi zwalczanie,gleby odkażanie,HACCP - doradztwo,tworzenie systemów ochrony,higiena sanitarna,hotele,hale sportowe,holowniki,hurtownie,Hylotrupes bajulus,ISO - zabiegi zgodne z międzynarodowymi standardami,IPM,jęczmień i inne zboża,J-system ( na statkach ) kontenery,kawa,kukurydza,karaczany,komary,korniki,lasu i drewna szkodniki,lassioderma serricorne,odkażanie gleby,magazyny zbożowe,mkliki,mrówki,mszyce,myszy,nasiona,nornice,nicienie,nieruchomalia,naczepy,obiekty publiczne i prywatne,oprysk

REMONTOWA SHIPBUILDING S.A.

stocznia,stocznie,budowa statków,offshore,promy,promy pasażerskieholowniki,jednostki towarowe,jednostki specjalistyczne,jednostki wojskowe,,

PARTNER-SHIP

wyposażenie statków,obróbka metali,konstrukcje stalowe,toczenie,frezowanie,szlifowanie,spawanie,dłutowanie,przekładnie zębate,windy kotwiczne,windy cumownicze,windy kotwiczno-cumownicze,chwytaki,produkcja i remonty urządzeń okrętowych,wytaczanie,cięcie,koła łańcuchowe,koła linowe,przewłoki,kabestany,wciągarki,przekładnie ślimakowe,osprzęt przeładunkowy,trawersy,uchwyty,zawiesia,naczepy,rolltrailery,chwytaki,żurawie,suwnice,remonty,suwnice bramowe,statki,port szczecin,port świnoujście,holownik,barka,obróbka wiórowa metali,remonty układarek,obróbka mechaniczna,obróbka ręczna,toczenie,tokarki,wiercenie,wiertarki,przeciąganie,przeciągarki,szlifowanie,szlifierki,frezowanie,frezarki,obwiedniówka,obwiedniowe,gwintowanie,gwintowniki,obróbka gwintów,obróbka kół zębatych,rozwiercanie,prace wiertarskie,prace frezarskie,pracefrezerskie,prace tokarskie,prace szlifierskie,przeciągarki,gładzenie,honowanie,dogładzanie,docieranie,toczenie gwintów,frezowanie gwintów,szlifowanie gwintów,walcowanie gwintó

Bandera na nowych holownikach WUŻ wciągnięta. Ares, Mars i Pax oficjalnie powitane

We czwartek około południa spacerowicze, którzy wybrali się na Nabrzeże Ziółkowskiego w Gdańsku, mogli być świadkami nie lada uroczystości: w obecności oficjeli i gości oficjalnie podniesiono polską banderę na trzech nowych holownikach firmy WUŻ Port and Maritime Services: Aresa, Marsa i Paxa.
19.10.2023

Kolejny nowy holownik zasilił flotę WUŻ Port and Maritime Services

Do Portu Gdańsk dotarł trzeci z nowych holowników zakupionych przez WUŻ Port and Maritime Services. Nowa jednostka dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpocznie działalność w gdańskim porcie.
05.10.2023

Nowe holowniki już w Porcie Gdańsk

Do Portu Gdańsk dotarły nowe holowniki zakupione przez WUŻ Port and Maritime Services. Transportowane były z Wietnamu, zahaczając po drodze o europejskie porty. Holowniki dołączając do obecnej floty, już wkrótce rozpoczną działalność w Porcie Gdańsk. 
01.08.2023

Stocznia Safe. Wodowanie holownika dla Damen Hardinxveld

Czerwiec w gdańskiej stoczni Safe rozpoczął się od kolejnego wodowania. Tym razem na wodzie stanął kadłub holownika.
06.06.2023

Hybrydowy holownik Fairplay 85 w Porcie Gdynia

W Porcie Gdynia pojawił się nowy holownik. Pracę rozpoczął tu przeniesiony ze Szczecina Fairplay 85, który wyróżnia się kilkoma elementami na tle podobnych jednostek.
09.03.2023

Do floty holowniczej Fairplay Towage Polska dołączą dwie nowoczesne jednostki

Już wkrótce w Wietnamie zostaną załadowane do transportu dwa holowniki typu RSD Tug 2513, zbudowane przez Damen Song Cam Shipyard na zamówienie Fairplay Towage Polska. Portem macierzystym obu jednostek będzie Szczecin.
17.01.2023

Stocznia Safe. Pierwszy z serii holowników zwodowany [WIDEO]

Wodowanie statku Multicat 3313 YN571830 odbyło się w poniedziałek w stoczni Safe. Jednostka jest pierwszą z serii trzech holowników budowanych w stoczni Safe dla  holenderskiego klienta Damen Hardinxveld.
21.06.2022

[WIDEO] Fairplay-37 zwodowany w stoczni Safe

W gdańskiej stoczni Safe miało miejsce wodowanie nowego holownika Fairplay-37 budowanego dla polskiego Fairplay Towage.
27.04.2022

Portowa Straż Pożarna Florian zadba o bezpieczeństwo w Porcie Gdańsk

Od 1 lipca 2021 roku Portowa Straż Pożarna Florian realizować będzie ochronę przeciwpożarową na akwenach o łącznej powierzchni 13.5 tysiąca hektarów. 
01.07.2021

Nowatorski holownik Ajax już w Gdańsku. Wzmocni flotę WUŻ-u

Kompaktowy, wielozadaniowy, zapewniający imponujący uciąg na palu rzędu 70 T. Wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania holownik Ajax dołączył właśnie do floty przedsiębiorstwa WUŻ Port and Maritime Services Ltd Sp. z o.o. Do Gdańska przypłynął we wtorek (1 lipca) rano.
02.07.2020

Czwarty holownik dla Marynarki Wojennej zwodowany!

Dziś o godzinie 12.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. odbyła się uroczystość chrztu i wodowania holownika H-12, który otrzymał imię „SEMKO”. To już czwarta z serii sześciu jednostek zamówionych przed dwoma laty przez Marynarkę Wojenną RP.
20.11.2019

Lunar Bow – pierwszy częściowo wyposażony statek z Karstensen Shipyard Poland – w drodze do Danii

Lunar Bow w drodze do Danii. To pierwszy częściowo wyposażony statek rybacki zbudowany w Gdyni w Karstensen Shipyard Poland, spółce zależnej duńskiej stoczni Karstensens Skibsværft A/S. Trawler (NB 450) przejdzie teraz prace wykończeniowe. Do armatora trafić ma w styczniu 2020 r.
06.08.2019

Stocznia Safe z Gdańska zwodowała wielofunkcyjny holownik

Isle of Jura już na wodzie. Wodowanie częściowo wyposażonego wielofunkcyjnego holownika odbyło się w gdańskiej stoczni Safe w środę. Jednostka powstaje na zamówienie stoczni Damen Shipyards Hardinxveld z Holandii, która dokończy jej budowę.
04.04.2019

Chrzest i wodowanie pierwszego z serii nowoczesnego holownika dla Marynarki Wojennej RP

H-11 Bolko już na wodzie. Uroczystość chrztu i wodowania pierwszego z sześciu holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP odbyła się w poniedziałek w Gdańsku. Nowoczesne jednostki powstają w stoczni Remontowa Shipbuilding.
08.10.2018

Atlas – nowy holownik w Porcie Gdańsk. Będzie m.in. wprowadzał największe kontenerowce

Atlas – najnowszy holownik „WUŻ” Port and Maritime Service Ltd – oficjalnie rozpoczął służbę w Porcie Gdańsk. Uroczystość podniesienia bandery na nowoczesnej jednostce odbyła się we wtorek. To już kolejny holownik, który w ostatnich latach trafił do floty gdańskiego przedsiębiorstwa.
12.09.2018

Stocznia Remontowa Shipbuilding położyła stępkę pod budowę pierwszego holownika dla MW

Marynarka Wojenna w przyszłym roku z nowym holownikiem. We wtorek w stoczni Remontowa Shipbuilding w Gdańsku odbyła się uroczystość położenia stępki pod budowę pierwszej z serii sześciu nowoczesnych jednostek B 860 dla MW. Wartość podpisanego w ubiegłym roku kontraktu to 283,4 mln zł brutto.
23.01.2018

W gdańskiej stoczni zwodowano nowoczesny holownik. Będzie pełnił nietypową funkcję

Fregate już na wodzie. Wodowanie częściowo wyposażonego holownika wykonanego przez gdańską stocznię Safe odbyło się we wtorek. Jednostka powstaje na zamówienie stoczni Damen Shipyards Hardinxveld. Jak informuje Damen, uważana jest za pierwszą tego typu na świecie.
06.12.2017

Stocznia Remontowa Shipbuilding rozpoczęła budowę 6 holowników dla Marynarki Wojennej

Stocznia Remontowa Shipbuilding rozpoczęła budowę holowników dla Marynarki Wojennej. Uroczystość palenia blach jednostki B 860/1, pierwszej z sześciu, odbyła się w czwartek w Gdańsku. Pierwszy holownik ma być gotowy pod koniec pierwszego kwartału 2019 r.
16.11.2017

Nowoczesny holownik ze stoczni Safe już gotowy

Holownik Rotor Tug Art 80-32 gotowy do pracy. W pełni wyposażona jednostka została przekazana armatorowi. W tym tygodniu SD Tempest wypłynie z Gdańska.
12.02.2017

Podniesienie bandery na Herkulesie – najmocniejszym holowniku na Bałtyku

Nowoczesny, imponujący i ma potężną moc. To Herkules – najnowszy holownik „WUŻ” Port and Maritime Service. Na jednostce uroczyście podniesiono banderę i wkrótce Herkules zaczyna pracę.
17.11.2016

Zobacz namocniejszy holownik na polskim wybrzeżu – HERKULES dotarł do Gdańska

Tak mocnej jednostki tego typu w Polsce jeszcze nie było. Herkules, najnowszy holownik „WUŻ” Port and Maritime Service, przypłynął do Gdańska z Galati w Rumunii. Będzie najmocniejszym ze stacjonujących dotychczas w polskich portach.
01.11.2016

Kolejne wodowanie nowoczesnego holownika w stoczni Safe w Gdańsku

Holownik Rotor Tug Art 80-32  to najnowsza zwodowana jednostka Zakładu Budowy Statków Safe z Gdańska. W pełni wyposażony statek popłynie do Holandii. To kolejny sukces polskiej stoczni na rynku zagranicznym.
16.09.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.