• <
nauta_2024

Damen podpisuje z Portem Południowym w Nowej Zelandii kontrakt na holownik ATD 2412

ac

18.03.2021 12:43 Źródło: mat.prasowe
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen podpisuje z Portem Południowym w Nowej Zelandii kontrakt na holownik ATD 2412

Partnerzy portalu

Damen podpisuje z Portem Południowym w Nowej Zelandii kontrakt na holownik ATD 2412 - GospodarkaMorska.pl
fot. Damen Shipyard

13 marca Damen Shipyards Group podpisała kontrakt z Portem Południowym w Nowej Zelandii na dostawę holownika Damen Azimuth Tractor Tug (ATD) 2412. Statek o uciągu 65 ton zastąpi starszą jednostkę o uciągu 35 ton. Dzięki temu całkowity uciąg w porcie osiągnie 105 ton, zwiększając margines bezpieczeństwa w obsłudze dużych statków.

Port Południowy wybrał ATD ze względu na jego zdolność do pośredniego holowania oraz doskonałą manewrowość i moc statku.

Pandemia Covid-19 sprawiła, że kontrakt stał się bardziej skomplikowany. Zwykle klient miałby możliwość odwiedzenia siedziby Damen i nadzorowania budowy statku. Obecnie nie jest to możliwe.

Pracownicy Portu Południowego odwiedzili jednak innych klientów Damen w Nowej Zelandii. Te wizyty dały im zaufanie do jakości firmy.

- Byliśmy pod wrażeniem jakości holowników, które Damen dostarczył do innych portów w Nowej Zelandii. Ich reputacja w zakresie budowania trwałych i niezawodnych statków była ważnym czynnikiem przy wyborze współpracy z nimi - powiedział Dyrektor generalny Portu Południowego, Geoff Finnerty.

 Kierownik sprzedaży firmy Damen w regionie Azji i Pacyfiku Sjoerd de Bruin powiedział: „Jesteśmy bardzo zaszczyceni zaufaniem, jakim obdarzył nas Port Południowy nawiązując z nami współpracę w tak trudnym czasie. To znacząca sprzedaż dla Damen i inwestycja dla Portu Południowego, stanowiąca największe nakłady inwestycyjne od czasu powstania ich firmy w 1989 roku. Jestem pod wrażeniem proaktywnego i efektywnego sposobu, w jaki zarządzali tym procesem. Nie mogę się doczekać dostarczenia im tego statku i jestem całkowicie przekonany, że spełni ich potrzeby ”.

Ze względu na praktykę Damen polegającą na budowaniu standardowych statków w seriach i na składowanie, ATD Tug 2412 był już budowany w stoczni Damen Song Cam w Wietnamie w momencie podpisywania umowy. Stocznia zakończy budowę i dostarczy statek w III kwartale br.

Port południowy, z siedzibą w południowej części Nowej Zelandii, jest najbardziej wysuniętym na południe portem w kraju. Oferuje szeroką gamę usług morskich i jest idealnie położony, aby obsługiwać, obejmujące różne sektory,rozległe branże importu i eksportu regionu.


Damen Shipyards Group

Damen Shipyards Group działa od ponad dziewięćdziesięciu lat i oferuje rozwiązania morskie na całym świecie, poprzez projektowanie, budowę i naprawę statków oraz usługi powiązane. Damen obsługuje 36 stoczni w 18 krajach i oferuje bezpośrednie zatrudnienie ponad 13 000 osób.

Wartości Damen to wspólnota, rzemiosło, przedsiębiorczość i zarządzanie. Firma chce być najbardziej zrównoważoną stocznią na świecie dzięki cyfryzacji i standaryzacji swoich produktów. Główną działalnością Damen jest projektowanie i seryjna budowa innowacyjnych statków poprzez integrację różnych komponentów i podsystemów w wysokiej jakości platformy. Działania te są wspierane przez światową sieć sprzedaży i serwisu.

Damen zajmuje się również naprawą i przebudową istniejących statków oraz sprzedażą i produkcją komponentów dla przemysłu morskiego.etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.