• <
Baltexpo2023_duży

Stocznia Safe. Wodowanie holownika dla Damen Hardinxveld

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Stocznia Safe. Wodowanie holownika dla Damen Hardinxveld

Partnerzy portalu

wodowanie holownika typu Multicat 2913
Fot. GospodarkaMorska.pl

Czerwiec w gdańskiej stoczni Safe rozpoczął się od kolejnego wodowania. Tym razem na wodzie stanął kadłub holownika.

Proces wodowania kadłuba częściowo wyposażonego holownika typu Multicat 2913 rozpoczął się o godzinie 8 rano. Statek został przeniesiony na wodę przy pomocy dźwigu pływającego Maja.


Holownik typu Multicat 2913 budowany jest w stoczni Safe dla stoczni Damen Hardinxveld z Holandii. Jego numer budowy to YN571843. Mierzy 29 metrów długości i 13 metrów szerokości. Co ciekawe, to pierwszy, prototypowy statek tego typu. Jednostka ma już nawet nadany numer IMO: 9988657. Za opracowanie projektu technicznego odpowiadał Damen, zaś dokumentację roboczą wykonało biuro projektowe Safe. Jednostka powstaje pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego BV. Kadłub zostanie zgodnie z planem przeholowany do Holandii w celu wyposażenia w połowie miesiąca.

Stocznia Safe regularnie buduje kadłuby oraz w pełni wyposażone holowniki m.in. na zamówienie Grupy Damen. Dla tego klienta w Gdańsku powstało już około 60 jednostek, w tym typów Shoalbuster i MultiCat. Safe buduje także statki wielozadaniowe, m.in. na potrzeby budownictwa hydrotechnicznego.

– Rozmawiamy o kilku nowych projektach. Ilość zadań na ten rok i na przyszły jest spora – mówi Andrzej Łuczak, dyrektor techniczny w Safe.


etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.