• <
konferencj_platforma_lng_2023

Ukraina. Władze: siły rosyjskie ostrzeliwują rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Ukraina. Władze: siły rosyjskie ostrzeliwują rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim

Partnerzy portalu

Zakłady chemiczne Odessa Port Plant

Siły rosyjskie wielokrotnie ostrzeliwały rurociąg amoniaku w obwodzie charkowskim, który może mieć kluczowe znaczenie dla przedłużenia umowy umożliwiającej bezpieczny eksport zboża i nawozów z portów Morza Czarnego, powiedział we wtorek gubernator obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow, informuje Reuters.

Przedłużenie w przyszłym miesiącu inicjatywy Black Sea Grain, umowy zawartej w lipcu 2022 r. w celu pomocy w walce z globalnym kryzysem żywnościowym, może zależeć od ponownego otwarcia rurociągu, pisze Reuters.

Rurociąg amoniaku, najdłuższy na świecie, rozciąga się na długości około 2470 kilometrów, od rosyjskiego Togliatti nad Wołgą do trzech portów nad Morzem Czarnym. Został zamknięty od czasu inwazji Moskwy na Ukrainę w lutym 2022 roku.

Nie odnotowano wycieku po wtorkowym ostrzale, który uderzył w rurociąg w pobliżu wsi Masiutówka i nocnego ostrzału w pobliżu wsi Zapadne, powiedział Ołeh Syniehubow Ołeh , gubernator obwodu charkowskiego na Ukrainie.

„Nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi” – napisał Syniehubow w Telegramie.

wr/

fot. DepositphotosBollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.