• <
konferencj_platforma_lng_2023

Chiny nie przyjęły 70 tys. ton brazylijskiej wołowiny, pozostała na statkach

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Chiny nie przyjęły 70 tys. ton brazylijskiej wołowiny, pozostała na statkach

Partnerzy portalu

Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva

Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva podczas wtorkowej uroczystości otwarcia Targów Rolniczych w Eduardo Magalhaes w północno-wschodnim stanie Bahia wyjaśniał uczestnikom uroczystości dlaczego w chińskich portach nie przyjęto w tym roku siedemdziesięciu tysięcy ton brazylijskiej wołowiny.

Wołowina pozostała w ładowniach statków ponieważ , jak stwierdzili chińscy kontrahenci, tradycyjnie główni importerzy wołowiny z Brazylii – mięso okazało się przeterminowane – wyjaśnił Lula da Silva, dodając: „ktoś się pomylił, wyeksportował nie to co trzeba”.

Prezydent Brazylii powiedział, że podjął próbę wyjaśnienia sytuacji telefonując osobiście do prezydenta Chin Xi Jinpinga, ale, jak dodał, nie udało się rozwiązać problemu, Chińczycy nie przyjęli ładunku.

W 2022 roku, jak podaje brazylijski portal informacyjny „O Globo”, Brazylia wyeksportowała do Chin 1,1 miliona ton mięsa wołowego mimo kilkumiesięcznej przerwy w dostawach spowodowanej chorobą „szalonych krów”.

ik/wr/

fot. DepositphotosBollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.