• <
nauta_2024

Nowy holownik Damen dołącza do floty Multraship

Partnerzy portalu

Fot. Damen

Firma Multraship Towage & Salvage zorganizowała 30 maja ceremonię chrztu swojego najnowszego holownika Multratug 35 w porcie macierzystym w Terneuzen w Holandii. Statek jest holownikiem Damen ASD Tug 3212. Dyrektor HR Multraship, Chrétienne Huisman, czyniła honory i życzyła holownikowi i jego załodze pomyślnych wiatrów i spokojnych mórz.

Damen i Multraship podpisały kontrakt na statek - wraz z drugim, identycznym holownikiem ASD Tug 3212 - w czerwcu ubiegłego roku. Przed podpisaniem umowy Damen rozpoczął już budowę holowników w ramach swojej praktyki budowania standardowych statków na zapas, zapewniając swoim klientom szybką dostawę produktu.

- Nasza działalność rozrosła się, aby sprostać dodatkowym wymaganiom klientów i projektów, w związku z czym zainwestowaliśmy w dodatkowe statki i powiększyliśmy nasz zespół zarówno na morzu, jak i na lądzie. Wraz z Multratug 35 zamówiliśmy trzy holowniki ASD od Damen, które zostały zbudowane w Wietnamie. Multratug 34, ASD Tug 2813, został już dostarczony i jest w służbie w Omanie. Trzeci, Multratug 36, został dostarczony w kwietniu i obecnie płynie do Holandii na własnej stępce. Oczekuje się, że dotrze na miejsce na początku lipca po przebyciu około 13 500 mil. Multratug 35 i 36 to 32-metrowe holowniki ASD Tug 3212 przeznaczone do holowania dalekomorskiego i przybrzeżnego, ratownictwa i innych operacji - powiedział dyrektor zarządzający Multraship, kapitan Leendert Muller.

Zarówno Multratug 35, jak i jego przyszła siostra to 32-metrowe holowniki o uciągu 88 ton. Choć zbudowane według sprawdzonego projektu Damen, zostały znacznie zmodernizowane zgodnie z wysokimi standardami i wymaganiami Multraship dzięki szeregowi opcji. Obejmują one zgodność z wymogami IMO Tier III. Zostało to osiągnięte dzięki instalacji opracowanego przez Damen systemu redukcji NOX. 

Ten modułowy system selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) zmniejsza emisję NOX o 80% w porównaniu z wymaganiami IMO Tier II. Ponadto Damen zainstalował na holowniku systemy przeciwpożarowe FiFi 1 i został zmodernizowany pod kątem obsługi kotwic i powiązanych operacji offshore. Przestrzeń mieszkalna załogi została wzmocniona dodatkową izolacją i gumowana, aby zapewnić większy komfort.

- W imieniu Damen gratulujemy Multraship nowego statku i dziękujemy za ponowne zaufanie firmie Damen. Jesteśmy przekonani, że Multratug 35 będzie pozytywnym dodatkiem do floty Multraship, przyczyniając się do holowania firmy i dedykowanych operacji projektowych. Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie statku i przybycie jego siostrzanej jednostki w nadchodzących tygodniach - powiedział dyrektor sprzedaży Damen Benelux, Mijndert Wiesenekker. 

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.