• <

Statek BigLift Shipping przetransportował 11 holowników Damen

20.05.2024 12:25 Źródło: Damen
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Statek BigLift Shipping przetransportował 11 holowników Damen

Partnerzy portalu

Fot. Damen

Damen i wiodąca firma specjalizująca się w ciężkich transportach morskich BigLift Shipping zakończyły duże logistyczne przedsięwzięcie. Jeden statek przetransportował jedenaście holowników Damen ze stoczni w Wietnamie i Chinach do Europy.

Podczas gdy takie rejsy zazwyczaj wymagają sześciu miesięcy na planowanie i organizację, ten miał mniej niż dwa na przygotowanie i zapewnienie, że każdy etap zostanie zrealizowany na czas. Statkiem użytym do transportu jedenastu holowników Damen był Happy Star firmy BigLift, 156-metrowy statek do ciężkich transportów wyposażony w dwa żurawie masztowe o udźwigu 1100 ton każdy.

Happy Star wyruszył z Zatoki Ha Long w Wietnamie do Europy czwartego kwietnia i dotarł 38 dni później do Vigo w Hiszpanii, aby rozładować jeden statek przed kontynuowaniem rejsu do Rotterdamu.

Takie masowe dostawy zdarzają się rzadko, ponieważ rzadko się zdarza, że tak wiele statków jest gotowych do wysyłki w tym samym czasie. Ostatnie takie wydarzenie miało miejsce w 2015 roku, kiedy Happy Star przetransportował 22 statki różnych typów na tej samej trasie. Jest to dużo korzystniejsze w porównaniu z dostarczaniem statków na własnych kadłubach. Środowisko morskie również korzysta z mniejszej ilości emisji dzięki temu, że tylko jeden, choć większy statek wykonuje całą pracę. Te rezultaty dobrze wpisują się w zaangażowanie Damen w zrównoważony rozwój.

— W Damen dążymy do zapewnienia naszym klientom kompleksowej usługi, która obejmuje nie tylko budowę ich statków, ale także dostarczenie ich tam, gdzie są potrzebne, z całym procesem zarządzanym przez ekspertów Damen — mówi Rimmert Berlijn, koordynator usług ciężkich transportów w Damen.

Sanne Wiegerink, menedżer handlowy w BigLift Shipping, opisuje ten rejs jako doskonały przykład holenderskiej doskonałości.

— Happy Star to jeden z najważniejszych holenderskich statków do ciężkich transportów, przewożący holowniki dla renomowanego holenderskiego stoczniowca. Jesteśmy niezwykle dumni z naszego wkładu w ten wyjątkowy projekt — skomentowała Sanne Wiegerink.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.