• <

Damen Financial Services i Siemens Financial Services ogłaszają współpracę w ramach finansowania budowy statków

rk

08.05.2024 14:01 Źródło: Damen
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Damen Financial Services i Siemens Financial Services ogłaszają współpracę w ramach finansowania budowy statków

Partnerzy portalu

Fot. Damen

W ramach partnerstwa obie firmy połączyły siły, aby ustanowić nowy instrument finansowania statków w ramach Damen Ship Lease (DSL). Obecnie jest on jednym z funduszy Damen Ship Lease Cooperation, zarządzanym przez DFS. Ma on na celu zapewnienie obecnym i potencjalnym właścicielom statków możliwości rozbudowy ich flot poprzez umożliwienie im nabycia najnowocześniejszych statków przy użyciu elastycznych opcji finansowania. 

Ten strategiczny sojusz łączy ma łączyć wiedzę Damen w zakresie rozwiązań morskich z doświadczeniem Siemens Financial Services w kwestii finansowania przemysłu morskiego. Obie organizacje łączy również zaangażowanie w rozwój sektora morskiego poprzez zrównoważone i zorientowane na klienta usługi. Oferowane opcje leasingu pozwalają operatorom na zakup statków z najnowszą technologią na pokładzie, umożliwiając im odnowienie floty, aby stała się bardziej zrównoważona i wydajna. Finansowanie dotyczy przede wszystkim jednostek roboczych, w tym związanych z obsługą branży offshore, a także małych promów i statków pasażerskich.

- Jesteśmy dumni z rozszerzenia naszej działalności dzięki partnerstwu z Siemens Financial Services i cieszymy się, że możemy zaoferować jeszcze większej liczbie klientów możliwość nabycia nowych statków Damen. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że zapewni to operatorom statków szerszy dostęp do najnowszych innowacji morskich. Zwłaszcza tych, które będą wspierać ich w osiąganiu zrównoważonego rozwoju - powiedział Thijs Verwoerd, dyrektor Damen Ship Lease.

- Cieszymy się, że możemy współpracować z wiodącą na świecie Grupą Damen, aby rozwijać jej działalność. Finansujemy już wiele statków zbudowanych przez Damen dla innych armatorów, dzięki czemu to partnerstwo jest naturalnym krokiem naprzód. Nasze doświadczenie na rynku leasingowym i morskim, w połączeniu z naszym zaangażowaniem w obsługę klienta, umożliwiło nam zorganizowanie tego finansowania. Nasza oferta finansów morskich przeszła długą drogę, a posiadanie partnerów takich jak Damen zapewni świetlaną przyszłość - podkreślił Julian Hobbs, dyrektor generalny Siemens Financial Services.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.