• <

Hapag-Lloyd i IKEA współpracują na rzecz czystszej żeglugi

rk

08.05.2024 14:24 Źródło: Hapag-Lloyd
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Hapag-Lloyd i IKEA współpracują na rzecz czystszej żeglugi

Partnerzy portalu

Fot. Hapag-Lloyd

Hapag-Lloyd nawiązał współpracę z IKEA Supply Chain Operations w celu dekarbonizacji przesyłek kontenerowych z Azji, co stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonego przemysłu morskiego.

W okresie od marca 2024 roku do lutego 2025 roku obie firmy zgodziły się korzystać z najwyższej opcji produktowej Hapag-Lloyd w zakresie biopaliw „Ship Green 100”, która opiera się na biopaliwie na bazie odpadów i pozostałości zamiast paliw konwencjonalnych. Oczekiwanym rezultatem dla IKEA w tym okresie jest redukcja emisji CO2 o około 100 000 ton. Celem szwedzkiej firmy jest również zmniejszenie względnej emisji gazów cieplarnianych z transportu produktów o 70% do 2030 roku oraz korzystanie wyłącznie z zeroemisyjnych pojazdów ciężarowych i statków oceanicznych do 2040 roku.

- IKEA jest jednym z naszych cenionych klientów, znanym z niezachwianego zaangażowania w zrównoważony rozwój. Łącząc siły, znacznie zmniejszamy emisję CO2e. Ship Green jest ważnym aspektem naszej podróży dekarbonizacyjnej i przybliża nas o krok do naszego celu, jakim jest zerowa flota netto do 2045 roku - powiedział Danny Smolders, dyrektor zarządzający ds. globalnej sprzedaży w Hapag-Lloyd.

- Dzięki wysiłkom takim jak ten możemy w krótkim czasie zmniejszyć bezpośrednie emisje z żeglugi oceanicznej. Jednak biopaliwo nie jest ostatecznym rozwiązaniem i musimy kontynuować współpracę, aby dokonać niezbędnej zmiany w kierunku paliw i technologii o zerowej emisji - wskazał Dariusz Mroczek, Category Area Transport Manager, IKEA Supply Chain Operations

Partnerstwo to ma stanowić znaczący krok naprzód w branży morskiej, w której współpraca i innowacje przecinają się, aby stworzyć bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość dla globalnej żeglugi. Zarówno Hapag-Lloyd, jak i IKEA zobowiązały się do przewodzenia w zakresie praktyk przyjaznych dla środowiska, wyznaczając punkt odniesienia dla branży.

Hapag-Lloyd wprowadził ofertę Ship Green, aby zaoferować swoim klientom transport oceaniczny o obniżonej emisji. W oparciu o biopaliwo, klienci Hapag-Lloyd mogą wybrać pomiędzy 100%, 50% lub 25% redukcji emisji CO2. Ship Green jest dostępny dla przesyłek wszystkich rodzajów.

Dzięki Ship Green klienci mogą wybierać spośród trzech różnych opcji, reprezentujących różne poziomy unikania emisji ekwiwalentu dwutlenku węgla (CO2e): 100%, 50% lub 25% emisji CO2e na etapie transportu morskiego. Opcje uruchomionej w ubiegłym roku oferty są dostępne dla potwierdzonych przesyłek za pośrednictwem Online Business Suite na stronie internetowej Hapag-Lloyd. Firma gwarantuje, że wykorzystuje biopaliwo z surowców drugiej generacji pochodzących z certyfikowanych łańcuchów dostaw i produkowanych z odpadów. Początkowo oferta była dostępna tylko dla transportów suchych, obecnie jest rozszerzana także na inne produkty.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.