• <
nauta_2024

Stena Line zwiększy pojemność ładunkową o 30% na dwóch swoich statkach

rk

08.05.2024 14:56 Źródło: Stena Line
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Stena Line zwiększy pojemność ładunkową o 30% na dwóch swoich statkach

Partnerzy portalu

Fot. Stena Line

W imieniu Stena Line, Stena RoRo podpisała umowę na przebudowę Stena Foreteller i Stena Forerunner z stocznią China Merchants Jinling (Weihai) w celu zainstalowania dodatkowego pokładu ładunkowego, zwiększenia wydajności pędników i przygotowania do zasilania z lądu na pokładach jednostek.

Dzięki tej przebudowie pojemność ładunkowa na każdym z statków wzrośnie o 30%, a statki po przebudowie będą gotowe do spełnienia przyszłych wymagań dotyczących wydajności. Przebudowa zostanie zakończona w 2025 roku, po czym obie jednostki wyruszą do ponownej obsługi swoich tras. Wcześniej w tej samej stoczni firma zamówiła dwa statki hybrydowe NewMax, przeznaczone do obsługi trasy na Morzu Irlandzkim. Ich przekazanie ma nastąpić w przyszłym roku.

- Przebudowa Stena Forerunner i Stena Foreteller wpisuje się w naszą ambicję zmniejszenia emisji CO2 o 30% do 2030 roku. Oprócz zwiększenia pojemności ładunkowej o 30% na obu statkach, korzystamy również z okazji, aby zainwestować w zasilanie z lądu. W Stena Line czujemy potrzebę zapewnienia zarówno zrównoważonego biznesu, jak i bardziej zrównoważonego środowiska - powiedział Niclas Mårtensson, CEO w Stena Line.


Fot. Stena Line

To nie jedyna modernizacja obu statków. W ubiegłym roku przeszły wymianę elementów napędów, w tym śrub napędowych. Ponadto nałożono na nich farbę silikonową. Dzięki temu już teraz Stena Forerunner i Stena Foreteller są na drodze ku zdekarbonizowaniu, wpisując się w działania firmy na rzecz uczynienia transportu morskiego przyjaznym środowisku. To statki zbudowane odpowiednio w 2003 i 2001 roku. Mają 196 i 195 metrów długości, a każdy z nich też 26 metrów szerokości. Ich pojemność wynosi odpowiednio 12300 i 11644 DWT.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.