• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Dennis Tetzlaff objął funkcję dyrektora operacyjnego ds. floty w Stena Line

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Dennis Tetzlaff objął funkcję dyrektora operacyjnego ds. floty w Stena Line

Partnerzy portalu

Fot. Stena Line

Od 1 maja 2024 r. nowym dyrektorem operacyjnym ds. floty i częścią zespołu zarządzającego grupą Stena Line zostaje Dennis Tetzlaff.

Dennis Tetzlaff rozpoczyna swoją nową rolę z bogatym doświadczeniem, które zdobył w ciągu ostatnich dwóch dekad. Pracował w różnych rolach w branży żeglugowej i wycieczkowej. Ostatnio w TUI Cruises pełnił funkcję wiceprezesa ds. operacji flotowych i budowy nowych statków.

– Jestem bardzo zadowolony, że mogę powitać Dennisa w zespole Stena Line. Jego bogata wiedza z naszej branży oraz zdolności przywódcze i ciekawość stanowią wartość dodaną, która jest niezbędna, aby nasza firma kontynuowała swój dynamiczny rozwój przez kolejne lata – powiedział Niclas Mårtensson, CEO Stena Line.

Dennis Tetzlaff ukończył studia z zakresu nauk morskich i transportu morskiego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Emden/Leer w Niemczech. Jednak karierę na morzu rozpoczął już w wieku 20 lat, gdy zaczął pracować jako kadet pokładowy na kontenerowcu na Karaibach. Po ukończeniu studiów powrócił do pracy na kontenerowcach, a następnie dołączył do niemieckiej linii wycieczkowej AIDA Cruises, gdzie awansował od drugiego oficera do pierwszego kapitana.

Z firmy AIDA przeszedł do TUI Cruises, gdzie pracował jako Senior Head of Nautical Operations i Director Nautical Fleet & Health, i gdzie następnie powierzono mu stanowisko Vice President Fleet Operations & Newbuild.

Dennis wyjaśnia, że do Stena Line przyciągnęła go wizja i wartości firmy, a także szeroki zakres jej działalności.

– Podoba mi się fakt, że Stena Line nie oferuje tylko jednej usługi lub produktu. Cel bycia zaufanym łącznikiem między ludźmi, miejscami i społeczeństwami bardzo mi odpowiada i nie mogę się doczekać, aby zacząć i dowiedzieć się więcej – mówi Dennis.

Dennis zastąpi Iana Hamptona, który pozostanie w Stena Line i skoncentruje się na nowych przedsięwzięciach biznesowych.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.