• <
gryfia_70lat

Japonia stawia na holowniki elektryczne. Technologie dostarczy ABB

14.07.2022 10:15
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Japonia stawia na holowniki elektryczne. Technologie dostarczy ABB

Partnerzy portalu

Japonia stawia na holowniki elektryczne. Technologie dostarczy ABB - GospodarkaMorska.pl
Fot. Tokyo Kisen Co., Ltd.

Globalny lider technologiczny ABB na zlecenie IHI Power Systems opracowuje elektryczny holownik dla portów Zatoki Tokijskiej. Jednostkę będzie użytkował japoński specjalista od holowania - Tokyo Kisen.

Nowy holownik będzie wyposażony w platformę systemu energetycznego ABB Onboard DC Grid™. Taiga, pierwszy tego rodzaju jednostka w Japonii, wspiera realizację celów zerowej emisji zanieczyszczeń w sektorze żeglugi w Japonii.

Bezemisyjny holownik jest wynikiem współpracy pomiędzy Tokyo Kisen i e5 Lab, japońskim konsorcjum, którego celem jest planowanie i rozwój w pełni elektrycznych statków.
Zbudowany w stoczni Kanagawa Dockyard w Kobe, holownik ma zostać dostarczony do końca grudnia 2022 roku. Holownik portowy będzie wykorzystywany do manewrowania innymi jednostkami pływającymi poprzez ich pchanie lub holowanie za pomocą 2,5 MWh systemów akumulatorowych dostarczonych i zintegrowanych przez ABB. Pozwoli to na codzienną redukcję emisji gazów cieplarnianych i funkcjonowanie jako zapasowa rezerwa mocy zapobiegająca dłuższym przerwom w dostawie energii.

Jak czytamy na stronie ABB, Onboard DC Grid™ pomaga obniżyć zużycie paliwa, zmniejszając w ten sposób wpływ na środowisko. Akumulatory będą w stanie niemal natychmiast zasilić system napędowy holownika, a System Zarządzania Energią i Mocą ABB (PEMS™) będzie sterował ogólną dystrybucją energii, zwiększy odporność na awarie i zapewni wysoki stopień niezawodności.



Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.