• <
siemens_gamesa_2022

Holownik Damen ASD 2312 dostępny w centrach symulacji

jm

14.12.2021 15:11 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Holownik Damen ASD 2312 dostępny w centrach symulacji

Partnerzy portalu

Holownik Damen ASD 2312 dostępny w centrach symulacji - GospodarkaMorska.pl
Fot. Damen

Dzięki FORCE Technology w centrach symulacji na całym świecie można sprawdzić, jak pływa się popularnym holownikiem Damen ASD 2312.

Damen ASD 2312 pojawił się zarówno w wersji symulatorowej, jak i w chmurze, z której korzysta platforma symulacyjna SimFlex, dzięki współpracy między Damen a FORCE Technology, firmą zajmująca się rozwojem symulatorów dla przemysłu morskiego.

Jak podaje Damen, symulacja ASD 2312 w technologii SimFlex daje bardzo dokładne i realistyczne doświadczenia, które przekładają się na prowadzenie prawdziwej jednostki.

- Zdecydowaliśmy się na współpracę z FORCE Technology ze względu na ich globalny zasięg i szanowaną reputację w branży morskiej. Wpadliśmy na pomysł zaprojektowania modelu symulacji ASD 2312 ze względu na spowodowane blokadami Covidowymi ograniczenia w podróżowaniu do krajów takich, jak Australia i Nowa Zelandia - powiedział Bastin Kubbe, regionalny menedżer serwisu Damen na region Azji i Pacyfiku. - Chcemy umożliwić naszym klientom dogłębne testowanie naszych jednostek w dostępnej formie. Symulacje mogą pomóc klientom w podjęciu decyzji o typie holownika, ale są równie ważne po transakcji, kiedy mogą być używane do celów szkoleniowych. Symulator SimFlex to super realistyczne, wciągające doświadczenie. Operatorzy mogą naprawdę zobaczyć, jak Damen ASD 2312 manewruje w rzeczywistości - mówił Kubbe.

Bastin Kubbe dodał, że inwestycja w odwzorowanie holownika w wersji symulacyjnej wpisuje się w politykę firmy zakładającą bycie najbardziej zrównoważonym konstruktorem statków na świecie. Wcześniej klienci musieli przylecieć do jednej ze stoczni aby obejrzeć czy przetestować holowniki. Obecnie każdy port może symulować operacje z Damen ASD 2312.

ASD 2312 nie jest pierwszym modelem jednostki Damen odwzorowanym w formie symulacji przez FORCE Technology.

Jan Michelsen, kierownik działu symulacji, portów i szkoleń w firmie FORCE Technology, komentuje: - Używamy zaawansowanych technik modelowania, aby zapewnić realistyczne środowisko w naszych obiektach szkoleniowych na symulatorach oraz u klienta. Osiąga się to za pomocą matematycznych modeli statków, które reagują dokładnie tak, jak statki w rzeczywistości. Nasze modele opierają się na podejściu eklektycznym, w którym próby morskie, a także dane z testów modelu fizycznego pochodzące z naszego zbiornika holowniczego, obiektów testowych w tunelu aerodynamicznym oraz z obliczeń numerycznych (CFD) są stosowane w celu zapewnienia, że ​​reakcje symulowanego statku jak najlepiej odwzorowują rzeczywistość.

Holownik Damen ASD 2312 to jedna z najbardziej znanych konstrukcji firmy. Jest to kompaktowy, wielofunkcyjny holownik o 70 tonach uciągu na słupku i doskonałej manewrowości. Pozbawiony przeszkód pokład roboczy zapewnia bezpieczne środowisko pracy dla sześciu członków załogi, podobnie jak zintegrowana wciągarka, która obsługuje zarówno operacje do przodu, jak i do tyłu.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.