• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Symulatory szkoleniowe VR firmy Flint Systems

AK

06.10.2021 11:18 Źródło: Flint Systems

Partnerzy portalu

Symulatory szkoleniowe VR firmy Flint Systems - GospodarkaMorska.pl
Fot. Flint Systems

Szkolenie operatorów maszyn specjalistycznych zawsze było trudne. Wynajem takich maszyn do celów szkoleniowych jest niezwykle kosztowny, a samo szkolenie często odbywa się w zakładach przemysłowych, tuż obok pracowników. Proces szkolenia niedoświadczonych osób w takich warunkach niesie ze sobą poważne zagrożenia, takie jak uszkodzenia sprzętu, uszkodzenia ładunku, a co gorsze ryzyko narażenia zdrowia lub życia osób znajdujących się w pobliżu. Czy jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu?

Flint Systems rozwiązuje obecnie największe wyzwania stojące przed przemysłem. Dostarczane przez nas rozwiązanie to szkolenia VR i technologia symulatorów, aby sprostać tym wyzwaniom.

Jak wygląda symulator treningowy VR?

Symulator VR składa się z dwóch części – software i hardware. Jego najbardziej podstawowa wersja składa się z gogli, fotela i joysticków. Symulator VR może być jednak bardziej zaawansowany – możemy dodać takie elementy jak kierownica, dodatkowe czujniki dłoni, platforma ruchu do odzwierciedlania ruchu maszyny – wszystko zależy od potrzeb Klienta. Wystarczy założyć gogle i natychmiast zanurzyć się w innej rzeczywistości. Możemy szkolić operatorów dźwigów, suwnic, wózków widłowych, kierowców – możliwości są nieograniczone.

Symulatory szkoleniowe VR i ich zalety

Nasze symulatory są bardzo proste w obsłudze. Wystarczy usiąść i założyć gogle. Z perspektywy szkoleniowej pozwalają trenerom i firmom na odtworzenie każdego rodzaju sytuacji, klimatu, pogody i elementów, których nie da się trenować w tradycyjny sposób. Możemy odtworzyć tę niebezpieczną sytuację, ale bez zagrożenia życia. Dzięki temu bezpiecznie można szkolić przyszłych operatorów z zachowania w warunkach stresowych i niebezpiecznych sytuacjach. 

Flint Systems może dostosować symulator do dokładnych wymagań Klienta. Oferujemy szeroką gamę różnych produktów, od bardzo prostego, prostego symulatora po najbardziej zaawansowaną wersję, wykorzystującą platformy ruchu. 

Obejrzyj nasz najnowszy film!

Symulatory treningowe VR cieszą się powodzeniem w wielu branżach na całym świecie. Więcej szczegółów w filmie poniżej!.

Więcej informacji na temat symulatorów VR na stronie internetowej Flint Systems 

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.