• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Flint Systems oferuje nowoczesne szkolenia w wirtualnej rzeczywistości

GM

29.09.2021 11:06 Źródło: własne
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Flint Systems oferuje nowoczesne szkolenia w wirtualnej rzeczywistości

Partnerzy portalu

Flint Systems oferuje nowoczesne szkolenia w wirtualnej rzeczywistości - GospodarkaMorska.pl
Fot. Flint Systems

Czy dzięki wirtualnej rzeczywistości możemy oszczędzić koszty i czas pracy? Jakie zalety mają szkolenia w VR? Dlaczego symulatory treningowe wykorzystujące VR są nawet do pięciu razy bardziej efektywne niż szkolenia starego typu? 

Na te i inne pytanie odpowiedzieli Leszek Tarnawski i Grzegorz Szatkowski z Flint Systems w programie redaktora Marcina Głuszka. Flint Systems jest polskim producentem unikalnych w skali światowej symulatorów treningowych wykorzystujących wirtualną rzeczywistość (VR).

Symulatory VR są bezkonkurencyjnym narzędziem szkoleniowym dla operatorów specjalistycznych maszyn. Trening odbywa się na specjalnym stanowisku w skład którego poza goglami VR i fotelem najczęściej wchodzi platforma ruchu oraz joysticki. Gogle VR zabierają osobę szkolącą się do innej rzeczywistości – może to być dźwig budowlany, czy suwnica portowa. Każda z maszyn, do której „wsiada” osoba szkoląca się w VR ściśle odwzorowuje rzeczywistą maszynę i posiada jej wszystkie funkcjonalności.

Symulatory VR firmy Flint Systems mają szereg zalet, między innymi:

- efektywnie szkolą przyszłych operatorów,

- zapewniają niższe koszty szkolenia w porównaniu do treningu na prawdziwej maszynie,

- są bezpieczne a ich użycie nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem,

- pozwalają na przećwiczenie zagrażających życiu sytuacji, np. zerwania liny dźwigu, itd.

Flint Systems dostarcza autorski software oraz integruje hardware, taki jak platforma ruchu, joysticki, kierownica, itd.

Więcej informacji na stronie internetowej Flint Systems.  

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.