• <
siemens_gamesa_2022

Holownik H-2 Mieszko przekazany Marynarce Wojennej RP

14.07.2020 10:53 Źródło: Remontowa Shipbuilding
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Holownik H-2 Mieszko przekazany Marynarce Wojennej RP

Partnerzy portalu

Holownik H-2 Mieszko przekazany Marynarce Wojennej RP - GospodarkaMorska.pl
fot. remontowa-rsb.pl

13 lipca 2020 został podpisany Protokół Zdawczo-Odbiorczy trzeciej z serii jednostek pływających typu holownik H-2 MIESZKO. Jednostka opuściła Stocznię w godzinach popołudniowych i skierowała się do Komendy Portu Wojennego w Gdyni, gdzie zostanie przekazana Użytkownikowi. H-2 MIESZKO wejdzie do służby w Dywizjonie Okrętów Wsparcia należącego do 3 Flotylli Okrętów im. kmdr. Bolesława Szymona Romanowskiego.

Stocznia Remontowa Shipbuidling SA z grupy kapitałowej Remontowa Holding realizuje budowę sześciu tego typu jednostek. Pierwsze dwa holowniki z zakontraktowanych sześciu – H-11 Bolko i H-1 Gniewko – zostały przekazane Zamawiającemu na początku br.

Czwarty, H-12 Semko jest gotowy do prób stoczniowych na uwięzi. Z kolei H-3 Leszko, piąty z serii holownik, jest w fazie wyposażania, ma zamontowane silniki główne, trwają na nim prace rurarskie i elektryczne, natomiast na jednostce szóstej – H-13 Przemko, kończą się prace kadłubowe i zostanie przygotowana do wodowania na przełomie lipca i sierpnia.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.