• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

O okrętach ze Stoczni Remontowa Shipbuilding w Rzeczpospolitej

ew/Remontowa

23.06.2020 14:35 Źródło: własne
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo O okrętach ze Stoczni Remontowa Shipbuilding w Rzeczpospolitej

Partnerzy portalu

O okrętach ze Stoczni Remontowa Shipbuilding w Rzeczpospolitej - GospodarkaMorska.pl

„Zatrzymać know-how w Polsce” – pod takim tytułem w gazecie i serwisie internetowym dziennika „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł o konieczności podtrzymania kompetencji budowy okrętów w Polsce. Do 2030 r. mieliśmy zmodernizować Marynarkę Wojenną oraz zbudować kilka okrętów zupełnie nowego typu. Program niespodziewanie jednak wyhamował – napisano na wstępie artykułu.

– Jestem przekonany, że oprócz osłaniania polskich granic morskich i szerzenia bezpieczeństwa na szlakach żeglugowych ORP Albatros będzie także reprezentował polską banderę w stałych morskich zespołach NATO-wskich i sił przeciwminowych – pisał prezydent Andrzej Duda w liście wystosowanym przy okazji wodowania i chrztu niszczyciela min ORP Albatros jesienią minionego roku.

ORP Albatros to bliźniak wodowanego w 2015 roku niszczyciela min ORP Kormoran. Obie jednostki mogą uchodzić za wizytówki polskiego biznesu i armii.

Czytaj więcej: „Zatrzymać know-how w Polsce”

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.